Edirne Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Edirne Hakkında

Türkiye’nin en kuzeybatısına yerleşen Edirne, Bulgaristan ve Yunanistan’ın sınırında yer alan çok eski bir şehir. Bir dönem Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapan kentte bugün de Osmanlı’dan geriye kalan büyüleyici yapılar yükseliyor. Şehirde yapılan son nüfus sayımına göre Edirne’nin nüfusu 400 binin biraz üstünde. Bu da ülke genelinde olmasa da Trakya üzerindeki iller arasında hayli kalabalık bir yerleşim olmasını sağlıyor. Özellikle merkezinde pek çok eski mimari yapıyı barındıran şehirde Enez, Erikli ve Keşan sahillerinden yazın denize girebilirsiniz. Takvimler Temmuz ayını gösterdiğinde gerçekleşen Kırkpınar Yağlı Güreşleri ise uzun zamandır devam ettirilen Edirne geleneklerinden.

Bahara aylarında yeşilin farklı tonlarına bürünen enfes parkları sayesinde iyice renklenen şehirde görülebilecek yerleri rahatça dolaşmak isteyenler Edirne’ye en az 3 gün ayırmalılar. İsmini Osmanlı’nın en güçlü döneminde tahtta olan Kanuni Sultan Süleyman’ın damadı Rüstem Paşa’dan alan kervansaray bu anlamda ilk uğrak noktalarınızdan olabilir. 1970’li yıllarda geçirdiği restorasyon çalışmalarının ardından otel olarak kullanılan kervansaray, kentin merkezinde yer alıyor. Mimar Sinan’ın ‘ustalık eserim’ dediği Selimiye Camii, Muradiye Camii, Üç Şerefeli Camii, dünya üzerinde inşa edilen en uzun taş köprü unvanını taşıyan Uzunköprü, Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi ve eski Osmanlı sarayından günümüze ulaşan az sayıdaki kalıntıyı barındıran Sarayiçi ise Edirne gezilerinin diğer önemli duraklarından. 

Edirne denince hiç kuşkusuz akıllara gelen diğer bir şey ise enfes tava ciğeri. Şehirde bulunan pek çok mekanda tadabileceğiniz ciğer, başlı başına seyahat nedeni olabilecek denli leziz. Fırında pişen kuzu etiyle yapılan elbasan tava, bulgurlu kol böreği, içindeki kıymayla lezzeti artan saray pidesi, Rumeli beğendisi ve Edirne köftesi şehirde masaları şenlendiren tatlardan bazıları. Geleneksel Türk tatlısına farklı bir yorum olarak ilgiyi hak eden bademli baklava, peynir tatlısı ve badem ezmesi ise Edirne’den ayrılmadan tatlı bir şeyler atıştırmak isteyenler için ideal. Türkiye’nin kuzeybatı sınırına yerleşen şehre İstanbul’dan karayolu ile yaklaşık 3 saatte gelebilmek mümkün. Ankara’dan buraya yapılan otobüs yolculuğu ise ortalama 7 saat gibi bir sürede tamamlanıyor.

Edirne Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalden şehir merkezindeki istediğiniz noktalara ulaşmanız için pek çok alternatif ulaşım şekli bulunuyor. Kendinize en uygun olan yolu seçerek terminalden kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Şehirdeki her semte ulaşım sağladığı için tercih edilen 1, 1T, 3, 3A, 3B 3C ve 7B numaralı belediye otobüs hatlarını kullanarak terminalden şehir merkezinde istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Yolculuk yaptığınız otobüs firmasının size sunacağı ücretsiz yolcu servislerini kullanarak şehir merkezindeki ana noktalara ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Terminal çıkış kapısı önünde bulunan minibüs durağından şehir merkezinin yanı sıra ilçelere de gidebileceğiniz minibüsleri kolayca bulabilirsiniz.

Taksi

Terminalin çıkış kapısı yanında bulunan taksi durağında 24 saat taksi hizmeti sağlanıyor. Taksi kullanarak terminalden şehir merkezinde istediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Edirne Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Edirne otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Edirne otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Edirne otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Edirne yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Edirne 3 saat , İzmir - Edirne 11 saat , Ankara - Edirne 10 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Edirne seferleri bulunuyor?
expand_more
Nilüfer Turizm, Metro Turizm, İstanbul Seyahat Havalimanı Türkiye’nin birçok şehrinden Edirne seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  2 saat schedule
 • İzmir
  10 saat schedule
 • Ankara
  10 saat schedule
 • Adana
  17 saat schedule
 • Bursa
  6 saat schedule
 • Antalya
  18 saat schedule
map placeholder
expand_less