Uzunköprü Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Uzunköprü Otogarı
place
Muradiye Cami Mah. Cumhuriyet Cad. No:9/A, 22300 Uzunköprü/Edirne
local_phone
+902845942277

Uzunköprü

Edirne ilimizin önemli ilçelerinden biri olan Uzunköprü, Marmara Bölgesi’nin Trakya bölümünde yer alıyor.  Dünyanın en uzun taş köprüsüne sahip olan Uzunköprü, adını da Ergene Nehri üzerinde kurulu olan bu yapıdan alıyor. Yunanistan’a olan sınırıyla yurt dışına açılan kapılardan biri olan Uzunköprü’nün ziyaretçi sayısı da bu doğrultuda artıyor.  

Türkiye’nin her yerinden otobüs seyahati ile ulaşılabilen Uzunköprü’ye yolcular, yeni Uzunköprü Şehirler Arası Otobüs Terminali aracılığı ile ulaşıyor. Daha önce Çanakkale yolu üzerinde yer alan Uzunköprü Şehirlerarası Otobüs Terminali, 19 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Atatürk Mahallesi’nde yer alan yeni yerinde hizmet vermeye başladı. İlçe merkezine 1,6 kilometre uzaklıkta yer alan terminale araç ile 4 dakika gibi kısa bir sürede ulaşmak mümkün. İlçe merkezinden hareket eden otobüsler ile kolaylıkla varılabilen terminale ayrıca taksiler ve otobüs firmalarının ücretsiz servis hizmetinden de yararlanarak gidebilirsiniz.

Yeni terminal 1157 metre kare alan üzerine tek katlı bir yapıdan oluşuyor. Terminalde, otobüs peronları, açık-kapalı bekleme alanları, lavabolar, yeme-içme alanları ve yolcu yakınlarının araçlarını park edebileceği bir otopark alanı da bulunuyor.

Şehir Merkezinden Uzunköprü Otogarı'na Ulaşım

Edirne şehir merkezine yaklaşık 70 kilometre mesafede konumlanan Uzunköprü Otobüs Terminali, ilçenin pek çok yerinden alternatif araçlarla rahatça ulaşılabilecek bir noktada yer alıyor. Toplu taşıma hatlarının geçiş noktasında bulunan terminale kısa zamanda erişmek istediğinizde minibüsleri kullanabilirsiniz. Uzunköprü Terminali’ne pratik şekilde ulaşmak için ayrıca ilçe sınırlarında dilediğiniz yere taksi çağırabilirsiniz. Üstelik ilçeye sefer düzenleyen firmalar, yolcularına ücretsiz servisle terminale gelme olanağı da sunabiliyor. 

Taksi 

Uzunköprü sınırları içinde 24 saat boyunca yolculara hizmet veren taksiler, Edirne’ye bağlı ilçenin otobüs terminaline erişmek adına en pratik seçeneklerden. Bulunduğunuz nokta fark etmeksizin bu konforlu araçları telefonla çağırarak terminale doğru yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İlçede taksi yolculuğunun ardından ödemenizi nakit olarak yapabileceğinizi anımsatalım. 

Servis Aracı 

İlçe merkezinden Uzunköprü Terminali’ne gelirken ücret ödemek istemeyen yolcuların öncelikli tercihi servis araçları. Seyahat edeceğiniz firmanın servisi için öncesinde yerinizi ayırtabilir, herhangi bir ödeme yapmadan terminalin girişine kadar gelmenin rahatlığından faydalanabilirsiniz. 

Minibüs  

İlçede minibüsler terminale yolculuğu büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Uzunköprü’nün neredeyse her noktasından geçen bu uygun fiyatlı araçları kullanarak yaklaşık 10 dakikada otobüs terminalinde inebilirsiniz. Üstelik yakınlarda yer alan bazı ilçelerden de direkt olarak Uzunköprü Terminali’ne seferler gerçekleşiyor. Minibüslerle yolculuğun ücreti ise hareket noktasına göre farklılık gösterebiliyor. 

Otobüs

Uzunköprü içinden olmasa da yakınında bulunan diğer yerleşimlerden otobüslerle terminale gelmeniz mümkün. Böylece burayı bir aktarma noktası olarak kullanabilir, yolculuğunuza rahatlıkla devam edebilirsiniz. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less