Dikili Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Dikili Hakkında

Ege Bölgesi’nin en güzel tatil destinasyonlarından biri haline gelen ve İzmir’in kuzey kesiminde yer alan Dikili’den Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçiş de oldukça kolay. 42 bine yakın nüfusu olan Dikili, tam tamına 40 km uzunluğunda sahil şeridine ev sahipliği yapması ile öne çıkıyor. İzmir il merkezine 123 km mesafede konumlanan Dikili’ye otogardan kalkan minibüsler ile ulaşmak mümkün. Bunun yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından da otobüsle ulaşım sağlayabileceğiniz bölgeye otobüsle İstanbul’dan 5 saat 15 dakika (437 km), Ankara’dan 8 saat (660 km), Çanakkale’den 3 saat (198 km) ve Antalya’dan ise 6,5 saatte (522 km) varabilirsiniz.

Sadece deniz, kum, güneş tatili değil, aynı zamanda doğa turizmi açısından da popüler bir bölge olan Dikili’deki volkanik göl, şelale, ılıca ve kaplıcalar da her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ilgisini çekiyor. Çanakkale, Balıkesir ve İzmir’in diğer ilçelerine yakınlığı ile daha da popülerleşen Dikili, antik kent ve tarihi yapılar açısından da inanılmaz zengin bir yerleşim yeri. Türkiye’nin en eski antik kentlerinden biri olma özelliğini taşıyan ve Dikili sınırları içerisinde yer alan Atarneus Antik Kenti, Akalılar tarafından kurulmuş olmakla birlikte tarihi de Milattan Önce 4000 yılına kadar uzanıyor. Bölgedeki jeotermal su kaynaklarından adını alan antik kentten sonra yönünüzü yine bir başka tarihi bölge olan Pitane Antik Kenti’ne çevirebilirsiniz. Bunlara ek olarak, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne adını yazdıran Çandarlı Kalesi de kesinlikle görülmeye değer bir yapı.

En soğuk dönem olan ocak ayında 8-9 derece olan termometrelerin yaz aylarında 30 ve üstüne çıktığını söylemek mümkün. Eğer deniz, kum, güneş tatili yapacaksanız yaz mevsimini; sadece gezi amaçlı gitmeyi düşünüyorsanız da ilkbahar veya sonbahar aylarını tercih edebilirsiniz. Hem sahil hattında hem de içeri kısımlardaki her bütçeye uygun konaklama imkanları sayesinde de tatilinizi daha ekonomik bir hale getirmeniz muhtemel. Dilerseniz otobüsle ulaşım sağladığınız İzmir Adnan Menderes Havalimanı veya Dikili merkezden araç kiralayın, dilerseniz de toplu taşıma araçları ya da taksileri kullanın.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Dikili Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Dikili otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Dikili otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Dikili otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Dikili yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Dikili 9 saat , Ankara - Dikili 10 saat , Bursa - Dikili 5 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Dikili seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Varan Turizm, Kale Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Dikili seferleri düzenliyor.
expand_less