Dalaman Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Dalaman

Muğla şehir merkezinin yaklaşık olarak 82 km uzağında konumlanan Dalaman Otogarı, özellikle yaz aylarında oluşan yoğun talebe karşılık vermeyi başarıyor. Yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla kullanılan terminal, Muğla-Fethiye Yolu üstündeki Dalaman Çayı’na son derece yakın. Dalaman’ın popüler bir tatil beldesi olmasından kaynaklı olarak Türkiye’nin tüm bölgelerinden buraya düzenli seferler düzenleniyor.

Dalaman şehir merkezine 10 km, Dalaman Havalimanı’na ise 12 km uzaklıkta olan otogar, birçok yerel ve ulusal seyahat firmasına ev sahipliği yapıyor. Terminalde temsil edilen firmalar arasında Uludağ Turizm, Ulusoy Seyahat, Truva Turizm, Öz Diyarbakır, Pamukkale, Metro Turizm, Fethiye Seyahat ve Ben Turizm dikkat çekiyor. 2004 yılında inşa edilmesine rağmen Karayolları Müdürlüğü’nün planları ile oluşan uyuşmazlıktan dolayı terminalin kısa sürede kapanmak zorunda kaldığı biliniyor. 2007 senesinde daha modern bir formda yeniden hizmete açılan otogarda yazıhaneler, peronlar, restoranlar, kafeler, açık alanlar ve hediyelik eşya dükkânları bulunuyor.

İlçe merkezi uzak olduğu için yürümek, yolcular için makul bir opsiyon olarak görünmüyor. Bunun yerine ilçelerden kalkan minibüsleri ve ücretsiz yolcu servislerini kullanmak mümkün.

Şehir Merkezinden Dalaman Otogarı'na Ulaşım

Muğla’nın popüler tatil beldeleri arasında yerini alan Dalaman’la Türkiye’nin dört bir yanındaki hemen her şehir arasında otobüs seferleri düzenleniyor. Buradan farklı şehirlere yolculuk yapmak istiyorsanız, Dalaman merkezden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Dalaman Otogarı’na ulaşmak için belediye otobüslerini, minibüsleri, taksileri ya da yolcu servislerini kullanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Uygun fiyatla şehir merkezinden Dalaman Otogarı’na gitmek istiyorsanız Dalaman, şehir içi, hastane, Ortaca ve otogar güzergahından giden belediye otobüsleri sizin için doğru seçenek olabilir. Seferler sabah 05.50 itibarıyla başlıyor ve 20 dakikada bir olacak şekilde devam ediyor.

Minibüsler

Dalaman Otogarı’na girmek için şehir merkeziyle otogar arasında karşılıklı seferler düzenleyen minibüslere tercih edebilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde seferleri başlayan minibüsler, yarım saatte bir hareket ediyor. Öte yandan fiyatların uygun olması nedeniyle otogar için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri de minibüsler oluyor.

Taksi

Bavullarınızla toplu taşıma araçlarını kullanmak istemiyor, rahat bir biçimde otogara gitmek istiyorsanız diğer alternatif ulaşım araçlarına oranla daha maliyetli olan taksiyi tercih edebilirsiniz. Öte yandan 7 gün 24 saat taksi bulma avantajınız da var.

Yolcu Servisleri

Şehirler arası otobüs firmalarının sadece kendi yolcuları için ücretsiz olarak kaldırdığı servisleri tercih ederek oldukça rahat ve pratik bir şekilde otogara ulaşabilirsiniz.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less