Aksaray Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın

Aksaray

Niğde ilinden 1989 senesinde ayrılarak “şehir” statüsüne kavuşan Aksaray’ın nüfusun da artması ile birlikte yepyeni bir otogara da kavuşmuş oldu. 1990’lı yıllardan bu yana taşımacılık hizmeti veren Aksaray Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, şehir merkezinden sadece 5 km uzaklıkta konumlanıyor. Çok sayıda otobüs firmasının da olduğu Aksaray Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne Türkiye’nin birçok yerinden ulaşım sağlayan otobüs seferine denk gelmeniz yüksek ihtimal.

Aksaray il merkezinden otogara ulaşmak için özel araç tercih edecekseniz, Konya Yolu’nu takip etmeniz yeterli olacaktır. Aksaray Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden şehir merkezine ulaştıran otobüs, minibüs ve taksiler de bulunuyor. Terminale çok yakı mesafedeki Buğday Pazarı’nın yanı sıra terminal içerisinde de hediyelik eşya dükkanları mevcut. Buna ek olarak, terminalde market, dinlenme ve bekleme yerleri, yeme içme alanları ve araç kiralama firmalarının ofisleri de hizmet veriyor. 40’tan fazla otobüs firmasının olduğu Aksaray Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden Türkiye’nin pek çok şehrine bilet bulmanız mümkün.

Şehir Merkezinden Aksaray Otogarı'na Ulaşım

Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Aksaray Terminali’ne yürüyerek, taksiyle, minibüslerle veya firmaların yolcu servisleriyle kolayca ulaşabilir ve yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Aksaray Terminali’nde 40’dan fazla otobüs firması hizmet veriyor ve çoğu ücretsiz olarak yolcu servisi sağlıyor. Yolcu servisleriyle hem şehir merkezinden hem de Ortaköy, Güzelyurt, Ağaçören, Sultanhanı ve Sarıyahşi gibi merkez ilçelerinden terminale ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Hem şehir merkezinden hem de Aksaray’ın ilçelerinden terminale ulaşabileceğiniz pek çok minibüs hattı bulabilirsiniz.

Taksi

Merkezi konumundan dolayı terminale taksi ile kısa bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezindeki her taksi durağından terminale ulaşım bulunuyor.

expand_less