Instagram tutkunları şahane fotoğraflar çekmek için işte güz fırsatı! Ne fırsatı dediğini duyar gibiyim. Giy kırmızı montları, hırkaları, geçir kafana şapkaları. İşte renk cümbüşü içinde şahane fotoğraflar çektirebileceğin sonbahar manzaraları… Peki nerede? Kısa bir hafta sonu kaçamağı yaparak bu güzellikleri yerinde görüp like sayısını arttıracağın şahane yürüyüşler de yapıp, oksijene doyacağın yakın rotalardan seçmeler yaptım…

İçindekiler

Yedigöller-Abant

Yedigöller, Türkiye’de sonbaharın en güzel resimlenebildiği yerlerin başında geliyor. Doğayla öyle güzel uyumlu bir renk cümbüşü yakalanıyor ki oralarda. Abant Gölü, Bolu’daki Gölcük Gölü kartpostal tadında görüntüler sunuyor. Yedigöller’e ulaşana kadar muhteşem manzaralı bir yoldan geçeceksin. Çam ağaçları sonrasında yaprakları kızaran, sararan ağaçlar ve onların suya yansıyan görüntüleri… Kaçırma bu fırsatı çünkü yaklaşık bir ay süren var. Bolu otobüs biletlerine göz atmak ister misin?

Yedigöller manzara

Uçak Bileti

Şile-Ağva

İstabulluların yaz ve bahar aylarının kaçamak yeri Ağva ve Şile, sonbahar manzarasıyla gidenleri büyülüyor. Ağva’nın romantik ve farklı bir havası var. Otellerin birçoğu hafta sonu için iki günlük konaklama seçeneği sunuyor. Otel konaklaması yapmazsan, sabah erkenden gidip günübirlik gezmek de mümkün. Hatta geziye Saklıgöl’de sabah kahvaltısıyla başlayıp öğle yemeğini Şile limanındaki balıkçılarda yiyip, akşam için Ağva’yı tercih et. Ağva otelleri sayfamızdan otel rezervasyonu yaptırabilirsin.

Ağva

Taraklı

Tarihi konakları, evleri ve doğal güzellikleriyle görmen gereken yerlerden biri de Taraklı. Sakarya’nın bu şirin ilçesi ve çevresinde sonbaharın tüm güzellikleri saklı sanki. Sünnet Gölü'nü görmeden de dönme derim.

Taraklı | aydinsert

Foça

İzmir’de oturanlar için eski Foça’yı rotaya ekledim. Balıkçıları, limanı ve tarihi evleriyle farklı bir havası var Foça’nın. Çok eski çağlardan beri balık ticaretinin de önde gelen bir limanı. Uygun fiyata lezzetli balıklar yiyeceğin garanti, manzara da güzel daha ne istiyorsun?

foca

Burdur (Sagalossos)

Antalya ve yakınlarında oturanlar için seçenek çok. Farklı bir rota ararsan, antik kentiyle ve yol üzerindeki Toroslar manzarasıyla büyüleyen Sagalossos’u düşünebilirsin.

Burdur Antik Kenti


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1354 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar