İçindekiler

Instagram tutkunları şahane fotoğraflar çekmek için işte güz fırsatı! Ne fırsatı dediğini duyar gibiyim. Giy kırmızı montları, hırkaları, geçir kafana şapkaları. İşte renk cümbüşü içinde şahane fotoğraflar çektirebileceğin sonbahar manzaraları… Peki nerede? Kısa bir hafta sonu kaçamağı yaparak bu güzellikleri yerinde görüp like sayısını arttıracağın şahane yürüyüşler de yapıp, oksijene doyacağın yakın rotalardan seçmeler yaptım…

Yedigöller-Abant

Yedigöller, Türkiye’de sonbaharın en güzel resimlenebildiği yerlerin başında geliyor. Doğayla öyle güzel uyumlu bir renk cümbüşü yakalanıyor ki oralarda. Abant Gölü, Bolu’daki Gölcük Gölü kartpostal tadında görüntüler sunuyor. Yedigöller’e ulaşana kadar muhteşem manzaralı bir yoldan geçeceksin. Çam ağaçları sonrasında yaprakları kızaran, sararan ağaçlar ve onların suya yansıyan görüntüleri… Kaçırma bu fırsatı çünkü yaklaşık bir ay süren var. Bolu otobüs biletlerine göz atmak ister misin?

Şile-Ağva

İstabulluların yaz ve bahar aylarının kaçamak yeri Ağva ve Şile, sonbahar manzarasıyla gidenleri büyülüyor. Ağva’nın romantik ve farklı bir havası var. Otellerin birçoğu hafta sonu için iki günlük konaklama seçeneği sunuyor. Otel konaklaması yapmazsan, sabah erkenden gidip günübirlik gezmek de mümkün. Hatta geziye Saklıgöl’de sabah kahvaltısıyla başlayıp öğle yemeğini Şile limanındaki balıkçılarda yiyip, akşam için Ağva’yı tercih et. Ağva otelleri sayfamızdan otel rezervasyonu yaptırabilirsin.

Taraklı

Tarihi konakları, evleri ve doğal güzellikleriyle görmen gereken yerlerden biri de Taraklı. Sakarya’nın bu şirin ilçesi ve çevresinde sonbaharın tüm güzellikleri saklı sanki. Sünnet Gölü'nü görmeden de dönme derim.

Foça

İzmir’de oturanlar için eski Foça’yı rotaya ekledim. Balıkçıları, limanı ve tarihi evleriyle farklı bir havası var Foça’nın. Çok eski çağlardan beri balık ticaretinin de önde gelen bir limanı. Uygun fiyata lezzetli balıklar yiyeceğin garanti, manzara da güzel daha ne istiyorsun?

Burdur (Sagalossos)

Antalya ve yakınlarında oturanlar için seçenek çok. Farklı bir rota ararsan, antik kentiyle ve yol üzerindeki Toroslar manzarasıyla büyüleyen Sagalossos’u düşünebilirsin.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2051 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar