Ülkemizin en renkli festivallerini yerinde görmeye hazır mısın? Portakal çiçeği kokuları eşliğinde Adana’yı görmek, lezzetli kebaplarını yemek için şahane bir fırsat. Ege’nin lezzetli otlarından yapılan yemekleri tatmak ve Alaçatı’nın tarihi sokaklarında kaybolmak istiyorsan da hemen çantanı hazırla. 4-7 Nisan tarihleri arasında Alaçatı Ot Festivali, 3-7 Nisan tarihleri arasında da Adana Portakal Çiçeği Festivali’nde rengarenk görüntüler sizleri bekliyor.

İçindekiler

4-7 Nisan Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali bu yıl 4-7 Nisan tarihleri arasında kutlanacak. Alaçatı sokakları karnaval yerine dönüyor. Her yıl bölgede yetişen otlardan bir tema seçiliyor, festivalin bu yılki teması ‘Pazı’. Öncelikle şunu söyleyeyim. Çeşme ve Alaçatı’ya festival zamanı çok fazla sayıda ziyaretçi geliyor. Alaçatı otelleri için rezervasyonu şimdiden yapmakta fayda var. Alaçatı sokaklarında açılan stantlarda birbirinden lezzetli otlar, el emeği takılar ürünler bulabilirsin. Organik gıda alışverişi yapmak isteyenler için şahane bir fırsat. Nisan ayı Alaçatı’nın da en keyifli zamanlarından biri. Kırlar, bayırlar rengarenk çiçeklere bürünüyor. Keyifli ve eğlenceli bir Nisan gezisi için İzmir uçak biletlerine bakmaya ne dersin?

Adana Festival

Uçak Bileti

5-8 Nisan Adana Portakal Çiçeği Festivali

Aynı tarihlerde bir başka şahane festival de Adana’da. Adana sokaklarının buram buram portakal çiçeği koktuğu bu festival, bu yıl 3-7 Nisan tarihleri arasında kutlanacak. Bu yıl 7. kutlanacak Portakal Çiçeği Festivali’nin ünü artık dünyaya yayıldı. Geçtiğimiz yıl dünyanın pek çok ülkesinden ziyaretçi ağırladı. Bu dönem de Adana sokakları karnaval havasına bürünüyor. Turuncu portakal rengi ağırlıklı kıyafetli kızların olduğu kortej yürüyüşü ve festival alanı çok kalabalık oluyor. Festivali geçen yıl 1,5 milyon kişinin ziyaret ettiğini hatırlatalım. Adana uçak bileti ve otel rezervasyonu için daha ne bekliyorsun?

Alaçatı Ot Festivali


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN