• Anasayfa
  • Bilgi
  • Yabancı ünlülerin Türkiye’de tercih ettiği yerler

Yabancı ünlülerin Türkiye’de tercih ettiği yerler

nihanbayram

Bella Hadid, Mart ayında Missoni markasının 2020 koleksiyonunun çekimleri için Mert Alaş’la birlikte Kapadokya’daydı. Hepimiz ikilinin sosyal medya paylaşımlarını merakla takip ettik. Nelere gittiklerini, nerede kaldıklarını yakından izledik. Kim gelirse gelsin, gelen yabancı ünlü isim oldu mu, gözlerimiz hep onun üzerinde oluyor. Ne yiyip, içtiğini ve nereleri gezdiğini yakından takip etmezsek içimiz rahat etmiyor.

Ben de Bella Hadid’in Kapadokya’da neler yaptığını takip ederken daha önce ülkemize gelen yabancı ünlülerin hangi şehirleri tercih ettiğini, nerelerde tatil yaptığını merak ettim. Bahar geldi, 9 günlük bayram tatili de yaklaşıyor. Tatil planlarına henüz karar veremeyenlere yabancı ünlüler yol göstersin bu sefer diye düşündüm.

İçindekiler

Kapadokya

Madem Bella Hadid Türkiye’ye geldi dedik, Kapadokya’yla başlayalım. Kapadokya farklı ve mistik bir atmosfere sahip olduğu için gidip gören herkesi büyülüyor. Yabancı ünlüler de bu atmosfere kayıtsız kalamıyor tabii. Özellikle de balona binmeyi çok seviyorlar.

Kapadokya, Bella Hadid’ten önce de ünlü modelleri ağırladı. Amerikalı model Anna Christina Schwartz ve sosyal medya fenomeni Amanda Cerny daha önce Kapadokya’yı ziyaret ettiler. Hatta Amanda Cerny ziyareti esnasında Ürgüp’ün Sofular Köyü’nde bir ilkokulun duvarlarını boyadı. Bella Hadid ve Mert Alaş’ın kaldığı oteli merak ediyorsan, Argos in Cappadocia’da kaldılar. Buradan oteli inceleyebilir ve rezervasyon yaptırabilirsin.

Bella Hadid

Uçak Bileti

Bodrum

Bodrum her yaz Türk ünlülerimizin akınına uğruyor. Hatta birçoğu tüm yazı Bodrum’daki yazlık evlerinde geçiriyor. Yabancı ünlüler de Bodrum’un ününe karşı koyamayıp Türkiye’de tatil yapmak istediklerinde Bodrum’u tercih ediyorlar.

Kapadokya gibi Bodrum da ünlü modelleri ve oyuncuları ağırlıyor. Biricik yengemiz Adriana Lima Bodrum’un günbatımı manzaralarının müdavimlerinden. Top model Kate Moss da 2017 yılında Göltürkbükü’nde bulunan bir detoks merkezine geldi. Irina Shayk 2011 yılında, o dönem sevgilisi olan Cristiano Ronaldo’yla Bodrum’a tatile geldi. Ünlü oyuncular Michael Douglas ve eşi Catherine Zeta Jones da aynı yıl tatil için Bodrum’u tercih etti.

adriana lima

Hatay

Ülkemizin lezzetleriyle dillere destan şehirlerinden Hatay sadece yemekle değil tarihi, doğası ve kültürüyle de turistleri etkileyen bir şehir. Suriye’de yaşanan iç savaşta Türkiye’ye sığınan Suriye vatandaşlarına kapılarını açmasıyla biliniyor.

2011 yılında ünlü Hollywood aktrisi Angelina Jolie Hatay’a geldi. Bu ziyaret tatil amaçlı değildi. Ünlü yıldız bu geziyi Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi sıfatıyla düzenledi. Altınözü ilçesinde Kızılay tarafından kurulan kampı ziyaret etti. Orada kalan Suriyeli vatandaşlarla tek tek ilgilenip orta şekerli Türk kahvesini içti. Sonrasında ilçeye uğramadan özel uçağıyla geri döndü.

Angelina Jolie

Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi

Genel bir şehir adıyla değil ülkemizde mutlaka görülmesi gereken iki yerle başladık. Antik dünya için kültür, bilim ve sanat merkezi kabul edilen Efes Antik Kenti ve Hristiyanların hac görevini yerine getirmek için gittiği Meryem Ana Evi yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla tercih ettiği yerlerden.

2011 yılında Oscar ödüllü oyuncu Jodie Foster, Efes Antik Kenti’nde dolaştıktan sonra Meryem Ana Evi’ni ziyaret etti. Sonrasında konaklamak için Şirince’ye gitti. Türkiye tatilinin ikinci gününde de Selçuk’u gezip Türk yemeklerinin tadına baktı. U2 grubunun solisti Bono 2011’de Göcek’e tatile geldiğinde Efes Antik Kenti’ni ve Meryem Ana Evi’ni gezdi. Sen hala görmediysen uçak bileti almanın zamanı gelmiş bence.

Bono

İstanbul

Aslında yabancı ünlülerin en çok geldiği şehir İstanbul diyebiliriz. Hatta çoğu iş ve konser vermek için geliyor İstanbul’a. Koleksiyon tanıtımları, defileler, lansmanlar düzenleneceği zaman akla ilk İstanbul geldiğinden olmalı. Tabii iş için gelen ünlüler geldiklerinde geziyorlar. Sadece gezmek için gelenler de yok değil.

Yıllar önce Acun Ilıcalı Var Mısın Yok Musun yarışmasını düzenlerken Paris Hilton, Adriana Lima, Christina Aguilera, 50 Cent, Alessandra Ambrosio, Bruce Willis ve Emma Hemming yarışmaya katılmak için İstanbul’a gelmişlerdi. Konser vermeye gelenleri tek tek sayarsam yazı çok uzayacak ama “Justin bize bir ‘Hi’ bile demedi” cümlesini de unutmaz bu millet.

Alessandra Ambrosio

Bahar tatili için nereye gideceğini düşünüyorsan, ünlü isimlerin tercihleri sana yardımcı olur artık diye düşünüyorum. Uçak biletine gelince, yabancı olmasa da Türk ünlülerin tercih ettiği sitemizin linkini buraya bırakıyorum. Hadi tatillere çıkılsın o zaman.


nihanbayram
Nihan Bayram
469 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar