• Anasayfa
  • Bilgi
  • Harika bir tatil için gidebileceğin Ramazan Bayramı otelleri

Harika bir tatil için gidebileceğin Ramazan Bayramı otelleri

nihanbayram

Ramazan Bayramı resmî tatili kamu kurum ve kuruluşları için 9 gün oldu. Kamu çalışanları izinlerinden kullanmadan 9 günlük güzel bir tatil yapabilecekler. Özel sektör çalışanları ise sadece 1.5 gün izin alarak 9 gün boyunca dinlendirici bir tatil planlayabilirler.

9 gün boyunca yılın tüm yorgunluğunu atıp yaza güzel bir başlangıç yapmak kadar keyiflisi de olamaz herhalde. Böyle 9 günlük uzun tatillerde yurt dışı seyahatleri ya da koy koy gezmeli kıyı tatilleri düzenlenebilir tabii ama otelden çıkmadan her şey dahil konseptte otel tatili de kafa dinleyebileceğin bir seçenek. Ben de otel tatili yapmak istersen tercih edebileceğin otelleri listeledim.

İçindekiler

Porto Bello Resort & Spa

Her şey dahil konsept deyince benim aklıma ilk olarak Antalya geliyor. Antalya’yla özdeşleşmiş bir konsept olduğu için de oteller bu konseptin hakkını fazlasıyla veriyor. Konyaaltı’nda bulunan Porto Bello Resort & Spa 1-9 Haziran tarihleri arasında konuklarına hizmet vermek için hazırlanıyor. Kendine ait plajı ve açık havuzu olan otelde tatil yapmak istersen burayı tıklayabilirsin.

Porto bello resort

Uçak Bileti

Amelia Beach Resort & Spa

Antalya’nın birbirinden güzel birçok turizm bölgesi bulunuyor. Genelde en çok Lara, Belek ya da Kemer tercih edilse de Manavgat da popüler bölgeler arasında. Manavgat’ta bulunan Amelia Beach Resort & Spa, Ramazan Bayramı’nda konaklayacak konuklarını bekliyor. Her şey dahil konseptli otelde bir tatilden aradıklarını bulabileceğin bir tatil için buraya tıkla.

Amelia Beach

Delta Hotels by Marriott Bodrum

Evet her şey dahil deyince insanın aklına Antalya geliyor ama tatil denilince Bodrum’u anmadan geçmek olmaz. Bu 9 günlük tatili Bodrum’da değerlendirmek isteyenler Yalıkavak’ta bulunan Delta Hotels by Marriott’u tercih edebilirler. Kendine özel bir koyu bulunan tesis Ege Denizi’nin tüm güzelliğini konuklarına sunuyor. Bodrum’da bir otel arıyorsan rezervasyon yaptırmak için tıkla.

Delta marriot

Goddess of Bodrum Isis Hotel

Bodrum’un birbirinden güzel tatil beldeleri var. İnsan Bodrum’a gittiği zaman beldelerin hepsine bir uğramak, hepsinin denizine girmek istiyor ama şimdi Gümbet de bir başka güzel. Gümbet’in tertemiz denizine kıyısı olan Goddess of Bodrum Isis Hotel, bayram tatilinde adının hakkını vererek Bodrum’un tanrıçalığı görevini üstleniyor. Konuklarına da kendilerini tanrıçalar gibi hissetmeleri için hizmet veren otelde rezervasyonunu hemen buradan yaptır.

Goddess of Bodrum

Zakros Hotel Lykia

Denizinin rengiyle ve göz alıcı görüntüsüyle dünyaca ünlü Ölüdeniz, ülkemizin en nadide tatil beldelerinden biri. Lagün oluşumu olduğu için her daim sakin kaldığından ve gel git sayesinde sular alçalıp yükseldiğinden Ölüdeniz’in suyu hep berrak ve temiz olur. Faralya’da bulunan Zakros Hotel Lykia, Ölüdeniz’e sadece yarım saat uzaklıkta. Sonsuzluk havuzu olan otele rezervasyon için buraya tıkla.

Zakros hotel

Club Tuana Fethiye

Fethiye’nin asıl güzelliği Ölüdeniz olabilir ama bir o kadar temiz ve sakin denizlere sahip başka beldeleri de bulunuyor. Yanıklar bu beldelerin içinde en doğayla iç içe olanı. Yanıklar’da bulunan Club Tuana Fethiye kendine ait geniş plajı, uzun iskelesi ve havuzlarıyla bayram tatilinde doğa içinde tatil yapmak isteyen misafirlerini ağırlıyor. Bayram tatilinde doğanın kollarında huzur bulmak istersen rezervasyonunu buradan yaptırabilirsin.

Club Tuana

Alaçatı Chigdem Boutique Hotel

Alaçatı ve Çeşme her yaz mutlaka uğranması gereken destinasyonlardan. Deniz ve mutfak ikilisinin bu kadar başarılı olduğu başka hiçbir destinasyonda görülmez zaten. Tabii Alaçatı, Antalya’nın aksine, butik otelleriyle meşhur. Alaçatı Chigdem Boutique Hotel, Alaçatı’nın en beğenilen butik otellerinden biri. Samimi çalışanlarıyla bayram tatili için misafirlerini bekleyen otele rezervasyon yaptırmak için tıkla.

Çiğdem butik

Premier Solto Hotel by Corendon

Alaçatı’ya gidip rüzgâr sörfü yapmadan ya da yapanları izlemeden dönmek olmaz. Tabii birbirinden güzel plajları da gezmek lazım. Alaçatı’nın en güzel plajlarına ve rüzgâr sörfü yapabileceğin noktalara yakın olan Premier Solto Hotel by Corendon sıkça tercih edilen otellerden biri. Alaçatı’nın içten atmosferini mimarisine taşıyan otelde tatil keyfini ikiye katlamak için bir tıkla rezervasyon yaptırabilirsin.

Solto Corendon

Ben önerilerimi sundum, planları yapmak sana kaldı. Planlamalar bitince tatilinin her adımında sana en uygun fiyatlı seçenekleri sunmak da Enuygun'a kaldı. O zaman otel rezervasyonu için buraya, uçak bileti için de buraya tıkla. 


nihanbayram
Nihan Bayram
469 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar