Koçfinans, "tüketiciye doğrudan finansman sağlamak" amacı ile kurulan Türkiye'nin ilk tüketici finansmanı şirketidir. Koçfinans Türkiye'nin ekonomik koşullarını, Koç Topluluğu'nun kendine özgü yapısını ve organizasyonunu göz önünde bulundurarak ürettiği projelerle yepyeni bir kredilendirme sisteminin de öncüsü olmuştur.

TL
TL
TL

Koçfinans Hakkında

Koçfinans, kurulduğu günden bu yana yaklaşık 3 milyon tüketiciye toplam 3.4 milyar USD tutarında kredi kullandırmıştır. Yaratıcı ve dinamik çalışan kadrosu ile Koçfinans, Türkiye'de ISO belgesi alan ilk tüketici finansmanı şirketidir. Koçfinans, Türkiye genelinde bine yakın satış noktasında dürüstlük, güvenilirlik ve mükemmeliyetçilik ilkeleri çerçevesinde kendini ve hizmet verdiği alanları her geçen gün geliştirerek, tüketicilerine her zaman en hızlı ve en iyi hizmeti vermeyi hedeflemektedir.

Tüketici finansmanı şirketlerinin, tüketiciye kredi sağlayan diğer finans kurumlarından en büyük farkı bayilik kanalıyla kredi vermesi ve tüm kredi işlemlerinin satış noktasında tamamlanmasıdır. Tüketici finansmanı şirketlerinden kredi almak isteyen kişi, edinmek istediği mal veya hizmeti bir kurumdan almalı ve kredi veren kuruma fatura beyanı yapmalıdır.

x