• Anasayfa
  • Bilgi
  • 74 TL'den başlayan fiyatlarla erken bahar rotaları

74 TL'den başlayan fiyatlarla erken bahar rotaları

tugbahacibayramoglu

Cemreler düştü, havalar da ısınmaya başladı. Kış aylarının kasvetli havasından kurtulup biraz kafa dağıtmak istersen çok güzel yerler var. Hadi; kendine küçük bir çanta hazırla ve bahara erken merhaba diyebileceğin rotalara doğru yola koyul.

İçindekiler

90 TL’den başlayan fiyatlarla Datça

Yurdumuzda baharı en erken karşılayan yerlerin başında geliyor Datça. Hatta baharın gelişini müjdeleyen badem çiçekleri, şubat ayında açmaya başlıyor. Çiçek açan ağaçlar, yerlerde papatyalar ve çeşit çeşit kır çiçekleri ile muhteşem bir görsel şölene ev sahipliği yapıyor bu yarımada. Baharın kokusunu buram buram her köşesinde hissedebileceğin Datça’da eski Datça evlerini, Can Yücel’in Müzesi’ni, Knidos Antik Kenti ve Selimiye Köyü’nü görmeden dönme. Dalaman uçak biletleri 90 TL’den başlıyor. Konaklama ve araba kiralama konusunda da hiç sıkıntı çekmezsin.

datça

 

Uçak Bileti

101 TL’den başlayan fiyatlarla Kuladokya

Ülkemizde peribacalarının bir benzerinin de Manisa’nın Kula ilçesinde olduğunu biliyor muydun? Oluşumu hala devam eden yani hala yeni peribacalarının oluşup yok olduğu farklı bir yer burası. Üstelik Kuladokya olarak adlandırılan bu bölgeye yakın Uşak’taki Ulubey Kanyonu da görülmeye değer. 45 kilometre uzunluğunda yaklaşık 150 metre derinliğinde bu kanyonu gözlemlemek için güzel bir cam teras bulunuyor. Güzel trekking rotalarının da bulunduğu Kuladokya bölgesi için Afyon Zafer Havalimanı’na uçabilirsin. Uşak biletlerine göz atmaya ne dersin?

kuladokya

74 TL’den başlayan fiyatlarla Foça

İzmir’in en şirin ilçelerinden biridir Foça. Tarihi dokusunu kaybetmemiş bu şahane koyda birbiri ardına dizilmiş balıkçılar yer alır. Öncelikle çok lezzetli balıklar ve mezeler yiyebileceğini garanti edebilirim. Buradaki butik otellerde de bir iki gece konaklamak iyi gelecektir. Eğer tatilini birkaç gün daha uzatacaksan rotana Ege’nin muhteşem köyleri de ekleyebilirsin. Ege’nin en güzel köyleri yazımızda tüm ayrıntılar var. 74 TL’den başlayan İzmir uçak biletlerine de bu sayfadan ulaşabilirsin.

foca

187 TL’den başlayan fiyatlarla Mardin

Her sokağı, her köşesi tarih kokan mistik havasıyla büyüleyen bir şehir Mardin. Üstelik gezmek için en güzel zamanların bahar ayları olduğunu söyleyebilirim. Binlerce yıllık mazisiyle tarihi manastırlar, camiler, medreseler tarihi konaklar… Bu şehrin ruhunu ancak görerek anlayabilirsin. El işi her biri birer sanat eseri takılar, şahmeranlar alışveriş isteğini arttıracak. Şöyle güzel bir konakta Mardin’in müthiş manzarasını seyrederken kahveni yudumlarken kendini hayal et. Mezopotamya’nın uçsuz bucaksız topraklarına yaklaşık 2 saatlik uçak yolculuğuyla ulaşabilirsin. 187 TL’den başlayan fiyatlarla Mardin uçak biletlerine göz atabilirsin.

Mardin Evleri

295 TL’den başlayan fiyatlarla Amsterdam

Lale diyarı Amsterdam baharın bir başka güzel şehri. Amsterdam her ne kadar bu çiçeklerin yolculuğunu Osmanlı’ya borçluysa da artık dünyada lale ile anılan bir kent olmuş. Kanuni Sultan Süleyman zamanında lale fidanları ilk olarak İstanbul’dan Amsterdam’a gitmiş. Hollandalılar bu çiçeği çok sevmiş hatta bir borsası bile oluşmuş. 1637 yılında lale çılgınlığı bu ülkede hat safhaya ulaşmış ve artık sözleşmeler bile laleye dayalı yapılmaya başlanmış. Fiyatlar olması gerektiğinden kat ve kat şişince lale balonu oluşmuş. İflas eden birçok insan ve firma olmuş ancak Hollanda için lale hala özel bir çiçek. Amsterdam şehir rehberi sayfasına göz atarak gezi planını yapabilirsin. Amsterdam uçak biletlerine göz atmak ister misin?

Amsterdam Yel Değirmenleri

45 TL’den başlayan fiyatlarla Amasya

Şehzadeler şehri Amasya, Yeşilırmak kenarına dizilmiş tarihi Osmanlı yalılarıyla ünlü bir yer. Konakların inci gibi yan yana dizildiği bu manzarayı seyrederken geçmişe doğru bir yolculuk yapacağını garanti edebilirim. Kral Kaya Mezarları’nın gece ışıklandırması çok güzel. Şerefeddin Sabuncuoğlu Tıp Tarihi Müzesi, Taşhan, Kapıağa Medresesi, II. Beyazıd Külliyesi gibi yerler gezilebilir. Amasya otobüs biletlerine göz atmak ister misin?

Amasya

116 TL’den başlayan fiyatlarla Giresun

Yaylalara doğru uzanan bir bahar yolculuğuna ne dersin? Bu kez rotamız yaylalarıyla ünlü Giresun olsun. Kümbet Yaylası, Kulakkaya Yaylası, Kuzalan Şelalesi görmen gereken doğal güzelliklerin başında geliyor. Giresun Kalesi, Giresun Müzesi, Meryem Ana Manastırı, Kapa Camisi’ni de gezi rotasına ekleyebilirsin. Giresun uçak biletleri burada…

Giresun

77 TL’den başlayan fiyatlarla İstanbul

Laleleriyle, erguvanlarıyla baharın en çok yakıştığı şehirlerin başında İstanbul geliyor. İstanbul’da oturuyorsan evde durma, biraz harekete geç. Emirgan Lale Bahçesi, Baltalimanı Japon Bahçesi, Göztepe Parkı, Yıldız Parkı ve İstanbul’u boylu boyunca çevreleyen sahiller. Erguvanlar, laleler, çeşit çeşit çiçekler eşliğinde dünyanın en güzel manzaralarından birini izleyebilirsin. İstanbul uçak biletleri için tıkla.

lale

81 TL’den başlayan fiyatlarla Side

Belki denize girmek için erken ama Side, Manavgat, Aspendos gibi Antalya’nın tarihi ve turistik yerlerini görmek için en güzel zamanlar… Side Antik Kenti’nde müthiş bir günbatımı izlemek, Manavgat Şelalesi’nin çevresinde piknik yapmak için ideal zamanlar. Antalya uçak biletlerine göz atmaya ne dersin?

side

381 TL’den başlayan fiyatlarla Ohri

Ohri hayallerinde yaşamak isteyeceğin güzellikte bir yer. Göl kenarına kurulmuş bu şehirde hem Osmanlı hem Balkanlar'ın izlerini görmek mümkün. Arnavut kaldırımı sokaklar, rengarenk incilerle süslü dükkanlar ve damak tadımıza uygun yemekler yiyebileceğin lokantalar… Binlerce yıllık geçmişiyle tarihi Sveti Naum Manastırı'nı ziyaret etmek, gölde tekne turu yapmak buranın olmazsa olmazları arasında. Ohri’de haftanın belli günlerinde uçak seferleri yapılıyor ancak Üsküp’e her gün uçuş var. Dilersen Üsküp, Ohri, Prizren ve Manastır'ı da içine alın mini bir balkan turu yapabilirsin. 381 TL’den başlayan Üsküp uçak biletlerine göz atabilirsin.

ohri

 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1458 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar