Odessa Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Odessa Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Odessa Hakkında

Ukrayna’nın beş büyük şehrinden birisi olan ve ülkenin güneybatısında bulunan Odesa şehri, Karadeniz kıyısındaki en büyük limanlardan birini oluşturuyor. Liman kenti olmasının yanı sıra önemli bir ulaşım kavşağı da olan Odesa’da yaklaşık 1 milyonluk bir nüfus yaşıyor. Karadeniz Havzası’nın Samsun’dan sonraki en büyük şehri olma özelliğini taşıyan Odesa’da, şehir meclisi ve eyalet idare merkezi bulunuyor ve Ukraynaca ile Rusça dilleri konuşuluyor.

Çeşitli alanlarda eğitim veren birçok üniversiteye sahip olan şehirde 200 binden fazla öğrenci yaşaması nedeniyle, şehre ''öğrenciler şehri'' de denilebilir. Karasal iklimin hakim olduğu Odesa şehrinde, yıllık ortalama sıcaklık değeri, en soğuk olan Şubat ayında -2 dereceleri görürken, en sıcak olan Temmuz ayında ise 23 dereceyi buluyor.

Büyük tersanesi ile büyük bir limanın bulunduğu Odesa, metal, inşaat sanayi ve makine başta olmak üzere 200 farklı endüstri alanındaki kuruluşuyla aynı zamanda bir sanayi merkezi durumunda. Odesa şehrinde görülmesi gereken önemli tarihi binalar ve merkezler arasında; Odesa Opera ve Bale Tiyatrosu, Potyomkin merdiven basamakları, Deniz Yolcu Terminali, Odesa Eyalet Üniversitesi, Şarap Geliştirme ve Üretme Enstitüsü ve Ukrayna Bilim Akademisi gibi pek çok önemli mekan yer alıyor.

Havalimanından Odessa Şehir Merkezine Ulaşım

Odesa, Ukrayna’nın beş büyük şehrinden bir tanesi. Şehrin nüfusu, Avrupa şehirleri ile kıyaslandığında yoğun bir popülasyona sahip. Karadeniz’deki en büyük limana sahip olan Odesa, tarihi yapılarıyla da dikkat çekiyor. Şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen araç, otobüsler. Türkiye ile kıyaslandığında çok daha ekonomik olan otobüsler, şehrin tüm bölgelerine ulaşımı sağlıyor.

Şehrin uzak bir noktasından kent merkezine kadar otobüsle geldikten sonra, sadece 300 metrelik mesafede bulunan tren garına kolayca gidebiliyorsunuz. Ayrıca tramvay da Odesa’da çok sık kullanılan bir ulaşım aracı. Şehrin tüm büyük caddelerini kaplayan tramvay hatları, turistler tarafından çokça kullanılıyor. Şehrin güneybatısında bulunan Odesa Havalimanı, merkeze sadece 7 kilometre mesafede bulunuyor. Bu nedenle şehir merkezine kolayca ulaşmanız mümkün.

Havalimanından kent merkezine gitmek için otobüs ve troleybüs seferlerinin yanı sıra konforuna düşkün olanlar için taksi ve araç kiralama seçenekleri de sizlere sunulan hizmetler arasında.

Taksi

Taksiler, havalimanından şehir merkezine ulaşımda konforu ile bir adım öne çıkıyor. Terminal binası önünde istasyonu bulunan taksiler ile güvenli bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanından taksileri tercih ettiğinizde, merkeze yaklaşık 20-30 dakikada ulaşılabilir. Diğer ulaşım araçları ile kıyaslandığında zaman açısından yarım saatlik bir avantaj sağlayan taksiler, maliyet açısından ise toplu taşıma araçlarına göre daha pahalı.

Otobüs

Odesa Havalimanı’ndan şehir merkezine gidişte 117 numaralı otobüs hizmet veriyor.

Otobüsleri tercih ederseniz havalimanından şehir merkezine 1 saatlik bir yolculuk sizleri bekliyor. Ancak her an otobüs bulma şansına sahip değilsiniz. Otobüslerin hareket saatleri önceden belirlendiği için, bir seferi kaçırdığınızda diğer sefer için 10 dakika ile 30 dakika arasında beklemeniz gerekiyor. Ekonomik bir ulaşım sağlayan otobüsler, şehrin güzelliklerini görme imkanı da sağlıyor.

Troleybüs

Metrobüse benzetebileceğimiz troleybüsler, kent merkezine giderken sıkça kullanılan bir ulaşım aracı. Havalimanında 14 numara ile hizmet veren troleybüs hattı, şehir merkezindeki tren istasyonuna kadar gitmenize olanak sağlıyor. Troleybüs istasyonu, havalimanındaki terminal binasının sağ tarafındaki otobüs istasyonu ile yan yana bulunuyor.

Troleybüs hareket saatleri hafta içi ve hafta sonlarında değişiklik gösteriyor. Hafta içi sabah 06:47 ile 19:07 saatleri arasında çalışan troleybüsler, hafta sonları ise sabah 07:02 ile 19:23 saatleri arasında görev yapıyor.

Hafta içi her 15 dakikada bir olan seferler hafta sonları daha uzun süren aralıklarla hizmet verebiliyor. Ayrıca elektronik tabelalar sayesinde troleybüslerin tam hareket saatlerini görme imkanınız da var.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Odessa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Odessa uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Odessa varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Odessa uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Odessa uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Odessa uçuşları Odesa Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Odessa yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Odessa 1 saat 20 dakika, Ankara-Odessa 1 saat 30 dakika, Antalya-Odessa 1 saat 20 dakika, Bodrum-Odessa 1 saat 20 dakika, Gaziantep-Odessa 1 saat 30 dakika, İstanbul-Odessa 1 saat 10 dakika, İzmir-Odessa 1 saat 50 dakika, Trabzon-Odessa 1 saat 50 dakika sürüyor.

Odessa Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
21ºC
30ºC
Sal
Çar
22ºC
31ºC
Çar
Per
21ºC
29ºC
Per
Cum
21ºC
28ºC
Cum
Cmt
22ºC
29ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
1s 20dk
1s 30dk
1s 20dk
1s 20dk
1s 30dk
1s 10dk
1s 50dk
1s 50dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Odessa Alternatif Ulaşım
Para birimi