Adana - Odessa Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.119 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Odessa) 18°C / 10°C

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

21 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Odessa Şehir Merkezine Ulaşım

Odesa, Ukrayna’nın beş büyük şehrinden bir tanesi. Şehrin nüfusu, Avrupa şehirleri ile kıyaslandığında yoğun bir popülasyona sahip. Karadeniz’deki en büyük limana sahip olan Odesa, tarihi yapılarıyla da dikkat çekiyor. Şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen araç, otobüsler. Türkiye ile kıyaslandığında çok daha ekonomik olan otobüsler, şehrin tüm bölgelerine ulaşımı sağlıyor.

Şehrin uzak bir noktasından kent merkezine kadar otobüsle geldikten sonra, sadece 300 metrelik mesafede bulunan tren garına kolayca gidebiliyorsunuz. Ayrıca tramvay da Odesa’da çok sık kullanılan bir ulaşım aracı. Şehrin tüm büyük caddelerini kaplayan tramvay hatları, turistler tarafından çokça kullanılıyor. Şehrin güneybatısında bulunan Odesa Havalimanı, merkeze sadece 7 kilometre mesafede bulunuyor. Bu nedenle şehir merkezine kolayca ulaşmanız mümkün.

Havalimanından kent merkezine gitmek için otobüs ve troleybüs seferlerinin yanı sıra konforuna düşkün olanlar için taksi ve araç kiralama seçenekleri de sizlere sunulan hizmetler arasında.

Taksi

Taksiler, havalimanından şehir merkezine ulaşımda konforu ile bir adım öne çıkıyor. Terminal binası önünde istasyonu bulunan taksiler ile güvenli bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanından taksileri tercih ettiğinizde, merkeze yaklaşık 20-30 dakikada ulaşılabilir. Diğer ulaşım araçları ile kıyaslandığında zaman açısından yarım saatlik bir avantaj sağlayan taksiler, maliyet açısından ise toplu taşıma araçlarına göre daha pahalı.

Otobüs

Odesa Havalimanı’ndan şehir merkezine gidişte 117 numaralı otobüs hizmet veriyor.

Otobüsleri tercih ederseniz havalimanından şehir merkezine 1 saatlik bir yolculuk sizleri bekliyor. Ancak her an otobüs bulma şansına sahip değilsiniz. Otobüslerin hareket saatleri önceden belirlendiği için, bir seferi kaçırdığınızda diğer sefer için 10 dakika ile 30 dakika arasında beklemeniz gerekiyor. Ekonomik bir ulaşım sağlayan otobüsler, şehrin güzelliklerini görme imkanı da sağlıyor.

Troleybüs

Metrobüse benzetebileceğimiz troleybüsler, kent merkezine giderken sıkça kullanılan bir ulaşım aracı. Havalimanında 14 numara ile hizmet veren troleybüs hattı, şehir merkezindeki tren istasyonuna kadar gitmenize olanak sağlıyor. Troleybüs istasyonu, havalimanındaki terminal binasının sağ tarafındaki otobüs istasyonu ile yan yana bulunuyor.

Troleybüs hareket saatleri hafta içi ve hafta sonlarında değişiklik gösteriyor. Hafta içi sabah 06:47 ile 19:07 saatleri arasında çalışan troleybüsler, hafta sonları ise sabah 07:02 ile 19:23 saatleri arasında görev yapıyor.

Hafta içi her 15 dakikada bir olan seferler hafta sonları daha uzun süren aralıklarla hizmet verebiliyor. Ayrıca elektronik tabelalar sayesinde troleybüslerin tam hareket saatlerini görme imkanınız da var.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adana-Odessa uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adana-Odessa uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adana-Odessa uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adana-Odessa uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adana-Odessa uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Şakirpaşa Havalimanı, varış için Odesa Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adana-Odessa arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adana-Odessa arası uçuş mesafesi toplam 1119 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 20 dakika sürüyor.

Adana-Odessa uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adana-Odessa uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Odessa Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
10ºC
18ºC
Çar
Per
10ºC
18ºC
Per
Cum
10ºC
18ºC
Cum
Cmt
9ºC
18ºC
Cmt
Paz
13ºC
21ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Adana - Odessa Alternatif Ulaşım
Para birimi