Korkusuzca Planlayabileceğin 5 Yaz Rotası

damlayener

Yaz tatilini kıştan, kış tatilini yazdan planlarsın. En ucuz uçak biletini, en uygun oteli bulursun sonra da keyifle alırsın. Ama o da ne? Beklenmedik bir haberle bütün planın alt üst olur, değil mi? Hadi oteli iptal ettirdin. Ama uçak biletin? Uçak biletinin yanması senin de canını yakar, biliyorum… Ama merak etme! Enuygun, ansızın gelip planlarını alt üst eden haberler için koruma kalkanı geliştirdi. Artık uçuşa 3 saat kalana kadar biletini rahatça iptal edebilirsin. Üstüne de paranın %90’ını geri alırsın. Doğru okudun, %90!

E daha ne duruyorsun? Gel, beraber yazın en güzel rotalarını planlayalım!

İçindekiler

1. Çeşme, İzmir

Şimdi o kalın montları, botları çıkarıp incecik kumların içinde ayaklarının kaybolacağı bir tatil hayal et. Yazın gelmesini benim gibi iple çekiyorsan ve masmavi bir deniz, bronz bir ten, sınırsız müzik ve eğlence olmadan tatil olmaz diyorsan yaz planına mutlaka Çeşme’yi eklemelisin. Ama küçük bir dipnot düşeyim. Bayram dönemleri yaza geldiğinden dolayı bayram tatillerini birleştirip gideyim deme. Çeşmenin keyfi, sakinken çıkarılır. O yüzden ya mayıs sonunda ya da ağustos sonunda, tatil planına Çeşme’yi ekleyebilirsin.

Uçak Bileti

2.Bodrum, Muğla

Gelin, rotayı Akdeniz ile Egenin buluştuğu yere çevirelim. Ne kadar dolup taşsa da Bodrum asla bitmiyor, modası geçmiyor ve her yazın nüfusu daha da artıyor. Bayramlarda milyonu görüyor. Ama ne ülkemiz ne de diğer ülkeler Bodrum’a hala doyabilmiş değil. Ama sen bu sene rotanı buraya çevireceksen bir ipucu verebilirim. Bodrum en çok Eylül’de güzel.

3.Odesa, Ukrayna

Soğuğu soğuk ama sıcağı da bitiriyor insanı. Sadece kışın gidip gezilebilir algısını elden ele yıkabiliriz arkadaşlar. Yaz geldiğinde Odesa; sahilleri, kumsal partileri, müzikleri, gece eğlenceleriyle çok daha farklı oluyor. Vizesiz gidilebilen bir ülke olduğunu da göz önünde bulundurduğunda ülke dışında bir tatil için en hesaplısı oluyor diyebilirim. Dünyanın farklı yerlerinden çok fazla turist geldiği için yazları rengarenk bir şehre dönüşüyor. Temmuz için tatil planı yapıyorsan kesinlikle Odesa’yı planına eklemelisin.

4.Santorini, Yunanistan

Ah o Ege sakinliği yok mu hepimizi kendine hayran bırakan. Bir insanı ne denli özgür kıldığını ifade edemeyebilirim. Ama belki gösterebilirim senin için:

big2

Santorini’nin biraz tuzlu olduğunu hepimiz biliyoruz. Yapman gereken tek şey, doğru zamanda doğru tatil bölgelerini tercih etmek. Ve puf! İşin sırrı tamamen bu, doğru zaman ve doğru yer. Doğru insan da sen oluyorsun. E tüm kış çok çalışıp yorulmanın karşılığını almalısın. Bu seferlik senin için ben bir dipnot düşeyim. Haziran ortası ve sonunda Santorini’yi tatil planını ekleyebilir en uygun fiyatları yakalayabilirsin. 

5.İbiza, İspanya

Güneş yükselmeye başladı mı hemen kıpır kıpır olmaya başlıyor İbiza. Yazı iliklerine kadar sana hissettirebilecek bir yer burası. Su sporlarının hepsini deneyimleyebileceğin, hippie pazarlarını gezebileceğin, eski sokaklarında kaybolup sabahlara kadar dans edebileceğin bir yer. Mayıs ayında doğan güneş neredeyse ekime kadar sıcaklığını eksik hissettirmez. En ideal zamanları ise ağustos ayı diyebilirim. Hem ağustos hem de heyecanlı bir tatil mi? E bir tatilden daha fazla ne isteyebilirsin ki? Sanırım sonradan planların suya düşse de uçak biletinin yanmamasını. Ama zaten Enuygun bunu senin için yaptı bile. Bilet İptal Güvencesi ile aldığın uçak biletini dilediğin gibi iptal edebilir üstüne bir de %90 iade alabilirsin. Artık planlarını aylar öncesinde yaparken çok daha özgürsün! Çünkü Enuygun koruma kalkanın devrede :)   

Paran yanmasın, aklın paranda kalmasın diye: BİG! Büyük yenilik. Detaylar için tıkla!

 


damlayener
Damla Yener
4 Yazı
Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi. En büyük tutkusu yeni kültürleri tanımak ve farklılıkları keşfetmek.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar