Havayollarının Ukrayna şehirlerine ilgisi artıyor. Türk vatandaşlarının pasaportsuz da gidebileceği Ukrayna’nın Odessa şehrine Atlasglobal havayolları da uçmaya başladı. Atlasglobal Havayolları 1 Kasım’dan itibaren seferlere başladığı Odessa’ya Pazartesi, Perşembe, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftanın 4 günü uçacak.

Pasaportsuz seyahat edilebilir

Uçak Bileti

passport

Odessa, Ukrayna’nın Karadeniz kıyısında yer alan en turistik şehirlerinden birisi. Türk vatandaşlarının pasaportları bile olmadan sadece nüfus cüzdanlarıyla bile gidebileceği Odessa uçak biletlerine ilgili linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Odessa'da nereler gezilir

Odessa Opera

1440 yılında Kırım Hanlığı tarafından kurulan Odessa 1792 Osmanlı-Rus savaşına kadar Osmanlı İmparatorluğu şehriydi. Günümüzde liman şehri olmasının yanı sıra Ukrayna’nın tatil destinasyonu olarak da dikkat çekiyor. Odessa’da Vorontsov Sarayı, Potemkin Merdivenleri, Deribasovkaya Caddesi, Catherina Meydanı, Opera Binası gibi yerler gezilebilir. 

Pasaportsuz Ukrayna'yı gezmek için 5 neden başlıklı yazımızdan ayrıntılara ulaşabilirsiniz. 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1289 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN