Bolonya Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bolonya Hakkında

Bologna, İtalya’nın kuzeyinde Emilia Romagna bölgesinde yer alan, Ortaçağ’dan kalma pek çok tarihi yapının bulunduğu bir şehirdir. Binaların çoğunun kırmızı renkli olmasından dolayı Kızıl Şehir olarak da adlandırılır. Genelde makarnalarda kullandığımız kırmızı renkli Bolonez sosunun ismi de bu şehirden gelir. İtalya’nın tren yolu, karayolu gibi yollarının kesişme noktası olduğu için önemli bir kavşak noktasıdır. Şehirde basketbol çok sevilir. Bologna, dünyanın önemli basketbol kulüplerinden biridir.

Ortaçağ’dan kalma pek çok tarihi eserin bulunduğu Bologna’da ünlü meydanı Piazza Maggiore, Basilica SanPetroni, Asinelli’si Kulesi, Santo Stefano Basilikası, Pinacoteca Nazionale, Arcades, Tarih Müzesi, Koleksiyon Müzesi gibi yerler gezilebilir. Şehrin önemli yapılarından biri olan Asinelli’s Kulesi, kenti saldırılardan korumak için yapılmış, burayı gezmek için yaklaşık 500 basamak merdiveni çıkmanız gerekir. Yeme içme konusunda ünlü İtalyan yemeklerini rahatlıkla her yerde bulabilirsiniz. Alışveriş için de genelde öğleden önce alışveriş yapmayı tercih edin. Bazı dükkanlar hele yazın, öğleden sonraları kapanabiliyor.

Bologna’da ılıman iklim görülür, yıl boyunca yağış alır. Kentin yıllık ortalama sıcaklığı 10 derecedir. Gezmek için yılın hemen her mevsimi gidebilir. Ancak yazın sokaklarda yeme içme konusunda daha fazla alternatife sahip olursunuz. Bologna’da şehir içi ulaşımda otobüs taksi ya da bisiklet kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Hava yolu ulaşımında ise sıkıntı yaşamazsınız, havaalanı şehir merkezine 6 km uzaklıktadır. Şehir merkezine otobüs ve tren seçenekleri vardır. Taksi de kullanabilirsiniz.

Havalimanından Bolonya Şehir Merkezine Ulaşım

İtalya’nın Bolonya kentinde şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede bulunan Guglielmo Marconi Havalimanı, İtalya’nın en işlek 7. havalimanı olup hem ülkeye hem dünyaya uluslararası alanda hizmet veriyor. Orta ölçekli bir havalimanı olan Guglielmo Marconi Havalimanı, her yıl çok sayıda turisti ağırlıyor.

Şehir merkezine yaklaşık 10 dakikalık bir mesafede bulunan Guglielmo Marconi Havalimanı’ndan merkeze ve şehrin diğer bölgelerine gitmenizi sağlayacak çok sayıda ulaşım aracı bulunuyor. Guglielmo Marconi Havalimanı'ndan taksi, otobüs ve tren olarak sıralayabiliriz. Ayrıca araç kiralayarak da şehir merkezine gitmek mümkün.

Taksi

Guglielmo Marconi Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin bir yolu taksiler olabilir. Konforlu yapısı ve trafikte hızlı gitmesi yönleri ile öne çıkan taksiler ile şehir merkezine çok kısa sürelerde gidebilirsiniz. Buna mesafenin kısa olması da eklenince aynı zamanda cebinizi de çok yakmayacak bir seçenek olarak karşınıza taksiler çıkıyor. Havalimanında hizmet veren ve uçağınız indiği andan itibaren sizi bekleyen taksi firmaları arasında Cotabo ve Radiotaxi bulunuyor.

Otobüs

Guglielmo Marconi Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler ile gidebilirsiniz. Otobüsler ile hem şehir içine hem de ülkedeki diğer şehirlere yolculuk etme şansına sahipsiniz. Bu anlamda gitmek istediğiniz yere göre en az 20 dakika ve en fazla 4 saat arasında değişen sürelerde hedefinize ulaşabilirsiniz. Taksilere oranla daha ekonomik olan otobüsler aynı zamanda gelişmiş teknolojisi ile birlikte konforlu bir yolculuğu sizlere sunuyor.

Tren

İtalya’nın en gelişmiş tren yoluna sahip olan Bolonya şehrindeki Bolonya Tren İstasyonu, Guglielmo Marconi Havalimanı’na 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından Aerobus otobüslerine ya da bir taksiye binerek Bolonya Tren İstasyonu’na gidebilir ve buradan trenlere binerek şehrin ve ülkenin istediğiniz herhangi bir yerine hem ekonomik hem hızlı şekilde gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Guglielmo Marconi Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin bir diğer yolu da araç kiralama olabilir. Havalimanında bulunan araç kiralama firmaları sayesinde rahatlıkla istediğiniz bir aracı kiralayabilir ve rahatça istediğiniz yere yolculuk edebilirsiniz. Havalimanında hizmet vermekte olan araç kiralama firmalarını şu şekilde sıralayabiliriz: Autovia, Avis, Budget, Europcar, Inter Rent, Goldcar Rental, Hertz, Firefly, Dollar, Thrifty, Locauto Rent, Enterprise, Maggiore, Noleggiare, Sicily By Car, Autoeuropa ve Sixt.

14 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bolonya uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bolonya varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bolonya uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bolonya uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Bolonya uçuşları Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı'na düzenleniyor.

Bolonya yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Bolonya 2 saat 40 dakika, Ankara-Bolonya 2 saat 10 dakika, Antalya-Bolonya 2 saat 10 dakika, Bodrum-Bolonya 1 saat 50 dakika, Gaziantep-Bolonya 2 saat 50 dakika, İstanbul-Bolonya 1 saat 50 dakika, İzmir-Bolonya 1 saat 50 dakika, Trabzon-Bolonya 2 saat 50 dakika sürüyor.

Bolonya Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
18ºC
29ºC
Sal
Çar
19ºC
31ºC
Çar
Per
20ºC
33ºC
Per
Cum
20ºC
30ºC
Cum
Cmt
18ºC
30ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
2s 40dk
2s 10dk
2s 10dk
1s 50dk
2s 50dk
1s 50dk
1s 50dk
2s 50dk
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Bolonya Alternatif Ulaşım
Para birimi