Malpensa Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Malpensa Havalimanı Hakkında

Malpensa Havalimanı, İtalya’nın Milano şehrine hizmet vermekte olan uluslararası bir havalimanıdır. Şehir merkezinin 49 km. kuzeybatısında bulunan havalimanı, 2014 yılında 20 milyonu aşkın ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. İki terminal, iki pist ve büyük bir kargo terminalinin bulunduğu Malpensa Havalimanı, Roma Fiumicino Havalimanı’ndan sonra en yoğun ikinci İtalyan havaalanı olmaya devam ediyor. 1948 yılında Cascina Malpensa yakınlarında inşa edilen havalimanını her yıl milyonlarca yolcu ziyaret ediyor.

Malpensa Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Milano’nun en büyük havalimanı olan Malpensa Havalimanı’ndan şehrin birçok merkezi noktasına taksi, otobüs, tren ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Malpensa Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Lisanslı havalimanı taksileri ile iki terminal binasından da rahatlıkla binebilir ve yaklaşık 50 dakikalık bir yolculuğun ardından kendinizi şehir merkezinde bulabilirsiniz.

Otobüs

Malpenso Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. İki terminal binasından da kalkan otobüsler ile Milano şehir merkezine gidebileceğiniz gibi Linate Havalimanı, Sesto, Torino ve diğer bölgelere de ulaşabilirsiniz.

Her iki terminalden 20 dakikada bir kalkan bu otobüsler taksiye göre daha ucuz fiyatlarla merkeze gitmenizi sağlayacak.

Tren

Şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri trenler. Terminal 1’de bulunan tren istasyonundan binebileceğiniz trenler ile Milano N. Cadorna ve Milano Merkez’e giden iki ayrı tren hattı bulunuyor. Bu istasyonlardan Milano N. Cadorna’ya 29 dakikada, Milano Merkez’e ise 43 dakika rahatlıkla gidebilirsiniz. Trenler için bilet alırken, tek kullanımlık bilet alabileceğiniz gibi isterseniz 6 bilet içeren multi-journey biletlerinden de satın alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal 1 binasında yer alan araç kiralama ofisleri sayesinde araç kiralayarak da şehir merkezlerine gidiş yapmanız mümkün. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Auto Europa, Avis Autonolegio, Budget, Europcar, Hertz, Locauto Rent, Maggiore National, Sixt ve Thrifty yer alıyor.

10/06/2019 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Malpensa Havalimanı'na Ulaşım

Milano’nun en büyük havalimanı olan Malpensa Havalimanı’na şehrin birçok merkezi noktasından taksi, otobüs, tren ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinden Malpensa Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz en rahat ve hızlı seçeneklerden biri taksi. Lisanslı taksiler ile yaklaşık 50 dakikalık bir yolculuğun ardından kendinizi havalimanında bulabilirsiniz.

Otobüs

Malpensa Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Şehir merkezindeki otobüsler ile havalimanına gidebileceğiniz gibi Linate Havalimanı, Sesto, Torino ve diğer bölgelerden de gidebilirsiniz.

Tren

Havalimanına ulaşım için tercih edebileceğiniz en hızlı alternatiflerden biri trenler. Milano N. Cadorna’dan bineceğiniz trenler ile 29 dakikada ve Milano Merkez’den binebileceğiniz trenler ile 43 dakikada havalimanına rahatlıkla gidebilirsiniz. Trenler için bilet alırken, tek kullanımlık bilet alabileceğiniz gibi isterseniz 6 bilet içeren multi-journey biletlerinden de satın alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralama ofisleri sayesinde araç kiralayarak da havalimanına gidiş yapmanız mümkün. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Auto Europa, Avis Autonolegio, Budget, Europcar, Hertz, Locauto Rent, Maggiore National, Sixt ve Thrifty yer alıyor.

Havalimanı Bilgileri

İki terminal binası bulunan Malpensa Havalimanı’nda İtalyan modasını temsil eden çok sayıda ürün satışa sunuluyor. Takı, giyim ürünlerinin satıldığı mekanlarda alışveriş yapabileceğiniz gibi çok sayıdaki yeme içme mekanlarında lezzetli tatlar tadabilirsiniz. Bunların yanı sıra terminal binalarında çeşitli ihtiyaçlarınızı giderebilmeniz için bankalar, VIP toplantı salonları, mobil servisler, dinlenme salonları, postane, eczane, sağlık servisi bölümleri de yer alıyor.

10/06/2019 Tarihinde Güncellenmiştir.
Milano Seyahat Rehberi
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
2 saat 50 dk
Ankara
2 saat 30 dk
Antalya
2 saat 30 dk
Bodrum
2 saat 10 dk
Gaziantep
3 saat 10 dk
İstanbul
2 saat
İzmir
2 saat
Trabzon
3 saat

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Malpensa Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Malpensa Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Malpensa Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Malpensa Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Malpensa Havalimanı’na alternatif olarak Bergamo Orio Al Serio Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Malpensa Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Malta Air, Malpensa Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Hangi hava yolları Malpensa Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor?

AnadoluJet İstanbul şehirlerinden Malpensa Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi