Verona Uçak Bileti Ara

En Ucuz Verona Uçak Biletleri

Sizin için Seçtiğimiz Verona Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Verona Hakkında

İtalya’nın turizm merkezi kentidir. Ülkenin kuzeydoğusundaki Veneto Bölgesi’nde yer alır. Milano ve Venedik’in tam ortasındadır. Verona, sahip olduğu ve koruduğu tarihi ve kültürel doku nedeniyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. İtalya’nın en büyük ikinci nehri olan Adige Nehri, kenti ikiye ayırmaktadır. Etrüskler tarafından kurulduğu varsayılan Verona, Roma İmparatorluğu döneminde önemli bir politika ve ticaret merkezi olmuştur. Ortaçağda güçlü bir depremle yıkılan kent, Romanesk mimari tarzında yeniden inşa edilmiştir. Günümüzde şehir, bu dönemden kalma çok sayıda yapı barındırmaktadır. Verona dünyanın en ünlü aşk trajedisine de ev sahipliği yapmıştır. Kan davalı Capulet ve Montegue ailelerinin çocukları olan Romeo ve Juliet, sonu ölümle biten ölümsüz aşklarını bu kentte yaşamışlardır.

İtalyan yazar Matteo Bandello’nun gerçek bir öyküden yola çıkarak yazdığı eser William Shakespeare tarafından oyunlaştırıldığında, Romeo ile Juliet aşkı ve dolayısıyla Verona kenti tüm dünyada ün kazanmıştır. Trajedinin yaşandığı mekanlardan birisi olan Juliet’in Evi, bugün kentin en çok ziyaret edilen noktasıdır.

Verona’nın en önemli tarihi yapısı, Roma Dönemi’nden kalma Arena’dır. Şehrin en kalabalık ve merkezi noktası Bra Meydanı’nda bulunmaktadır. Bugün dünyanın üçüncü büyük amfi-tiyatrosu olan Arena, her yıl yaz aylarında düzenlenen ve alanında en önemli etkinlik olan Opera Festivali’ne ev sahipliği yapmaktadır. M.S. 30 yılında, Roma’daki Colosseum’a benzer nitelikte inşa edilen Arena, 30 bin seyirci kapasitesine sahiptir. Bra Meydanı, Erbe Meydanı, Juliet’in Evi, Castelvecchio, Adige Nehri ve köprüsü ile Lamberti Kulesi, kentin başlıca gezi merkezleridir. Verona, ılıman iklim etkisindedir. Verona Havaalanı, şehir merkezinin 5 km. güneybatısında bulunmakadır.

Havalimanından Verona Şehir Merkezine Ulaşım

Verona Villafranca Havalimanı şehir merkezine çok uzak değil. Bu nedenle kente kolayca ve kısa sürede ulaşmak mümkün. Taksi ile rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Tüm seyahatiniz için özel bir araç istiyorsanız havalimanında araç kiralamak mümkün. Şehirdeki otellerin çoğunda ücretli havalimanı servisleri bulunuyor. Ayrıca havalimanı shuttle otobüsleri ile kent merkezine gidebilir, gerekiyorsa buradaki tren istasyonunu kullanarak farklı noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanı geliş terminalinin çıkışında taksileri görebilirsiniz. Üç farklı şirket gün boyu taksi hizmeti veriyor ve havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşmak trafik yoksa 15 dakikadan kısa sürüyor.

Araç Kiralama

Havalimanında aralarında Avis, Hertz, Sixt ve Europcar gibi uluslararası firmaların da bulunduğu 10 ayrı araç kiralama firması hizmet veriyor. Kiraladığınız araçla SR62 yolu üzerinden SS12 yoluna bağlanarak ortalama 15 dakikada şehir merkezine gidebilirsiniz.

Shuttle Otobüs

Aerobus firması tarafından düzenlenen shuttle servis hizmeti sayesinde havalimanından Verona kent merkezinde bulunan Porta Nuova Tren İstasyonu’na gidebilirsiniz. Binmeniz gerek otobüsün numarası 199. Shuttle otobüsler her gün sabah 06:30 ile akşam 23:30 arasında her 20 dakikada bir kalkıyor. Ekstra olarak 05:35 ve 00:48 saatlerinde iki sefer daha bulunuyor. Yolculuk ise sadece 15 dakika sürüyor. Bilet fiyatı 6,00 Euro. Dilerseniz biletinizi http://atv.linkavel.com/en/home adresini kullanarak önceden satın alabilirsiniz.

17/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Verona uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Verona varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Verona uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Verona uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Verona uçuşları Brescia Montechiari Havalimanı ve Villafranca Havalimanı'na düzenleniyor.

Verona yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Verona 2 saat 40 dakika, Ankara-Verona 2 saat 20 dakika, Antalya-Verona 2 saat 20 dakika, Bodrum-Verona 2 saat, Gaziantep-Verona 3 saat, İstanbul-Verona 1 saat 50 dakika, İzmir-Verona 1 saat 50 dakika, Trabzon-Verona 2 saat 50 dakika sürüyor.

Verona uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Verona uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Verona Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
13ºC
18ºC
Paz
Pzt
10ºC
19ºC
Pzt
Sal
11ºC
21ºC
Sal
Çar
10ºC
21ºC
Çar
Per
12ºC
22ºC
Per
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Verona Alternatif Ulaşım
Para birimi