Floransa Uçak Bileti Ara

Floransa Hakkında

Floransa, tarihi yapıları, heykelleri köprüleriyle dikkat çeken bir kenttir. İtalya’da Rönesansın beşiği kabul edilen Floransa’nın her köşesinde Leonardo da Vinci. Dante, Michelangelo gibi aydınların eserlerine rastlayabilirsiniz. İtalya’da Toskanca bölgesinin de başkenti olan, Ortaçağ’ın bu önemli ticaret merkezi Floransa, UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır.

Floransa’da şehrin manzarasını seyredebileceğiniz Giotti Kulesi, Duomo Katedrali, Neptün Çeşmesi, Vecchio Köprüsü, Via Tornabuoni Caddesi, San Lorenzo, Uffizi Müzesi, Pitti Sarayı, Santa Maria del Fiore Katedrali, Çan Kulesi, San Marco Manastırı, Medici Şapeli, Michelangelo Meydanı gibi çok sayıda tarihi yeri gezebilirsiniz. Floransa’da Akdeniz iklimi görülür. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise yağışlıdır ancak denize uzak olduğu için kış ayları çok da ılık geçmez. Gezmek için en uygun zamanların bahar ve yaz ayları olduğunu söyleyebiliriz. Yazın sokaklarda kafelerde hareketli bir yaşam sürer. Alışveriş anlamında sanat eserleri konusunda çok zengin seçenekler sunar. Ya da ünlü İtalyan markalarının mağazalarını da görebilirsiniz.

Floransa’da Peretola Havaalanı vardır. Şehir merkezine 4 km uzaklıktadır, otobüs ya da taksi kullanabilirsiniz. Ancak Türkiye’den Roma ya da Milano’ya uçmanız gerekir. Oradan da tren ya da otobüsle geçebilirsiniz. Şehri yürüyerek bile rahatça gezebilirsiniz. Küçük bir şehir olmasına rağmen barındırdığı eserleriyle gezmek için çok fazla seçenek bulursunuz. Yeme içme konusunda da güzel pizza, makarna yapan restoranlar vardır.

Havalimanından Floransa Şehir Merkezine Ulaşım

Peretola Havalimanı

Rönesans’ın doğum yeri, Michelangelo ve Leonardo da Vinci’nin ilham kaynağı muhteşem şehir Floransa…

Bir dönem İtalya’ya da başkentlik yapmış olan Floransa, Avrupa’nın kültür başkentlerinden biri olarak ortaya çıkıyor. Yüzyılların kendisine miras bıraktığı tarihi yapılar ve büyüleyici atmosferi sayesinde çok sayıda turisti cezbeden kent, aynı zamanda bir ticaret merkezi olarak da dikkat çekiyor.

Yüzölçümü bakımından küçük bir şehir olan Floransa’da ulaşım oldukça kolay. Tüm Avrupa kentlerinde olduğu gibi, yaya ve araçlar için planlanmış son derece düzenli yolların yanı sıra, bisiklet kullanmak isteyenler için de özel yollar mevcut. Tek bir hat üzerine kurulmuş tramvayla birlikte otobüsler şehrin ulaşım yükünü taşıyor.

Floransa’nın havalimanı Peretola, şehir merkezinin çok yakınında bulunuyor ve uluslararası uçuşlara da ev sahipliği yapıyor. Floransa şehrinin kalbine inşa edilen Peretola Havalimanı, şehir merkezinin 5 kilometre yakınında bulunuyor.

Bu kısa mesafede dilerseniz otobüs veya taksi ile yolculuk yapabilirsiniz. Kendini özel hissetmek isteyenler için havalimanında araç ve limuzin kiralama hizmeti de veriliyor.

Taksi

Radiotaxi olarak adlandırılan taksiler ile Peretola Havalimanı’ndan şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanındaki terminal binası önünden kalkan taksiler sayesinde kent merkezine yaklaşık 15 dakika gibi kısa bir sürede gitmeniz mümkün.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine gitmek için, sabah 5:30 ile 20:30 saatleri arasında her 30 dakikada bir binebileceğiniz otobüslere, saat 20:30 ile 22:00 saatleri arasında saat başı binebilirsiniz. Yaklaşık 30 dakikada şehir merkezine varmanızı sağlayacak bu otobüsler için biletleri araçların içerisinden temin edebilirsiniz.

Limuzin Kiralama

Havalimanında bulunan iki adet limuzin kiralama firması, 08:00 ile 20:00 saatleri arasında sizleri bekliyor. Eşsiz bir deneyim yaşamak için, modern bilgisayar sistemine ve konforlu dizayna sahip limuzinler, tahsis edilen özel şoförü ile sizlere özel hissettirebilir.

Araç Kiralama

Terminal binasının dışarısında, Sicly by Car, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Maggiore ve Sixt gibi pek çok ünlü araç kiralama firması bulunuyor. Haftanın her günü, 08:00 ile 23:00 saatleri arasında çalışan araç kiralama firmalarından kiralayabileceğiniz araçlarla şehir merkezine gitmek çok kolay.

14/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Floransa Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
5ºC
18ºC
Cmt
Paz
7ºC
21ºC
Paz
Pzt
6ºC
17ºC
Pzt
Sal
5ºC
11ºC
Sal
Çar
6ºC
12ºC
Çar
Uçuş Süreleri
2s 40dk
2s 10dk
2s 10dk
1s 50dk
2s 50dk
1s 50dk
1s 50dk
2s 50dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x