• Anasayfa
  • Bilgi
  • Sevgililer Günü için alternatif romantik destinasyonlar

Sevgililer Günü için alternatif romantik destinasyonlar

nihanbayram

Sevgililer Günü bu yıl perşembe gününe denk geliyor. Şöyle 2 gün izin alıp 4 günlük romantik bir kaçamak yapmak güzel olmaz mı? Bir restoranda şık bir akşam yemeği ayarlamaktansa seyahat planlamak daha büyük bir sürpriz. Hem bu zamana kadar hep akşam yemeğine çıkmışsınızdır, bu yıl bir farklılık yapmanın zamanı. Hatta bence sevgiline sadece izin almasını söyle, nereye gideceğinizi bilmesin. Gidene kadar heyecanla bekler, gittiğinizde de daha büyük sürpriz olur.

Tabii şimdi sen, bütün planları yapıp uçak biletlerini aldıktan sonra sevgilin izin alamazsa o biletler yanar diye düşünüyorsun. Yanmaz merak etme. Uçak biletlerini Enuygun’dan Bilet İptal Güvencesi’yle alırsan biletlerini koşulsuz şartsız iptal edebilirsin ve üstelik bilet tutarının %90’ını geri alırsın.

İçindekiler

Brugge

Kanallarının muhteşem manzarasıyla gözleri, yeme de yanında yat çikolatalarıyla da damakları şenlendiren Brugge romantik bir Sevgililer Günü tatili için en doğru destinasyon. Çıtır çıtır patates kızartmaları, Belçika biraları, wafflelar derken romantik tatil yemek tatiline de dönüşebilir tabii.

“Kuzey’in Venedik’i” olarak adlandırılan Brugge’ün dokunulmamış tarihi dokusu karşısında hayranlığını gizlemen biraz zor olacak. Zaten kanalları, köprüler ve tarihi binalarıyla 1 yıl boyunca yetecek kadar romantik fotoğraflar çekebilirsiniz.

Brugge

Uçak Bileti

Floransa

Roma ya da Venedik’in romantik şehirler olduğunu ve mutlaka gidilmesi gerektiğini artık hepimiz öğrendik bence. O yüzden İtalya’nın aşk kokan bir diğer adresi Floransa’dan bahsetmek istedim ben. İtalya’nın diğer şehirlerine nazaran Floransa daha büyük bir sürpriz olur.

Rönesans’ın da doğum yeri olan Floransa, Leonardo da Vinci, Michelangelo, Sandro Botticelli, Dante gibi sanat dünyasına yön veren birçok ünlü ismin ilham aldığı yer. Hem sanata hem de aşka doyacaksınız yani bu gezide.

Floransa

Nice

Fransa için de aynı şeyi söyleyeceğim, hepimiz Paris’in romantikliği hakkında hem fikiriz ama artık farklı bir destinasyon önerme vakti geldiği için Nice diyorum. Nice kumsallarıyla ve deniziyle tam bir yaz destinasyonu gibi gözükse de kışın da Nice’in tadı bir başka.

Nice üzüm bağları ve şarap imalathaneleriyle ünlü. Ee Sevgililer Günü yemeği de güzel bir şişe şarap olmadan eksik kalır. Özellikle Çiçek Pazarı’na mutlaka gidin. Oradaki kafeler ve restoranlarda yediklerinizin ve içtiklerinizin tadını uzunca bir süre unutamayabilirsiniz.

Nice

Mardin

Türkiye’de de artık Kapadokya, Abant, Ağva gibi sürekli bahsedilen yerlere alternatif olacak romantik bir destinasyona ihtiyacımız var. Ben de alternatif olarak Mardin’i öneriyorum. Tarihiyle ve binalarıyla gidip gezenlerin dilinden düşmeyen Mardin’in atmosferi Sevgililer Günü için biçilmiş kaftan.

Mardin tatilinin romantiklik oranını artırmak için konaklara kurulan otellerde konaklamayı tercih etmeni öneririm. Bu otellerden herhangi birine ilk adımı attığı an sevgilinin yüzündeki mutluluğu görünce ne kadar doğru bir tercih yaptığını anlayacaksın.

Mardin

Enuygun Hediye Kart

Sevgiline sürpriz yapmak için bu destinasyonlardan birini seçebilirsin ya da onun gitmek istediğini düşündüğün bir yere de bilet alabilirsin tabii ama belki de bu tercihler sevgilini mutlu etmeyecek. İşte bu ihtimali ortadan kaldırmak için harika bir önerim var.

Enuygun'un klişe hediyelerden artık sıkılıp alternatif hediyeler arayanlar için çıkardığı Enuygun Hediye Kart tam sana göre. Sevgilin senin seçtiğin destinasyonu sever mi sevmez mi ya da senin planladığın zaman onun takvimine uyar mı diye düşünmekle uğraşmadan ona Enuygun Hediye Kart yolla. Gitmek istediği yeri ve zamanı kendisi seçsin. Hediyeni hemen yollamak için tıkla.

Hediye Kart Sevgililer Günü

Herkesin dilinde dolaşan romantik destinasyonlardan sıkıldıysan bu yazıyı okurken “Hemen uçak bilet almalıyım” demiş olmalısın. O zaman seni böyle alalım. Biletini alırken Bilet İptal Güvencesi’yle almayı unutma ki planlar iptal olursa üzülmeyesin. En güzeli Enuygun Hediye Kart dersen de o da burada.


nihanbayram
Nihan Bayram
402 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN