Pescara Uçak Bileti Ara

Pescara Hakkında

İtalya’nın Adriyatik kıyılarında kurulan Pescara, doğal ve tarihi güzellikleriyle ün kazanan küçük bir kent. Ülkenin Abruzzo adıyla bilinen bölgesinde kurulan kentin nüfusu yapılan son sayımlara göre 130 bin kişi civarında. Ancak bu sayının çevresindeki küçük yerleşimlerle birlikte 400 bine yaklaştığı tahmin ediliyor. Kentin deniz kıyısında yer alması özelikle yaz aylarında buraya olan ilgiyi artırıyor. Roma döneminden itibaren önemli bir ticari geçiş noktası haline gelen şehirde tur atarak geçmişin izlerini yansıtan tarihi binaları görebilirsiniz. Eski kilise, katedral ve evler İtalya’nın diğer pek çok bölgesinde olduğu gibi göz kamaştırıyor.

Hava sıcaklıklarının yükseldiği bahar ve yaz aylarında Pescara’yı ziyaret ederseniz, çam ormanlarının ilerisinde başlayan kıyıdan denize girebilirsiniz. Göz kamaştırıcı bir doğaya ev sahipliği yapan kent her dönemde birbirinden farklı güzelliklerle ziyaretçilerini ağırlıyor. Buna karşılık yaz mevsimi ülkenin iç kesimlerinden deniz tatili için gelenlerle birlikte renkli bir atmosfere kavuşuyor. Kışın geldiğinizde ise Pescara'nın sakin ve huzurlu günlerini görme şansı bulabilirsiniz. 

Kentte yıl boyunca ılıman Akdeniz ikliminin etkisini hissetmek mümkün. Hava sıcaklıkları arasında mevsimlere göre çok büyük farklılıklar ölçülmüyor ancak bahar aylarının yağışlı geçebilen kış mevsimine kıyasla daha ideal olduğunu söylemek mümkün.  

Kentin Pescara Centrale adı verilen tren istasyonu aynı zamanda İtalya’nın hatta tüm kıtanın en görkemli istasyonları arasında. Her yıl binlerce yolcuya ev sahipliği yapan gardan hareket eden trenlere binerek Avrupa’nın pek çok şehrine seyahat edebilirsiniz.

Kent içinde otobüs seferleri çok yaygın ve gelişmiş değil. Buna karşılık buradan düzenli olarak hareket eden otobüslerle başkent Roma’ya kolaylıkla gelmek mümkün. Kentin ulaşımını kolaylaştıran diğer bir araç ise feribot. Yaz aylarında sıkça hareket eden feribotlara binerek karşı kıyıdaki Hırvatistan’ın gözde tatil yerlerine ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Pescara uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Pescara varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Pescara uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Pescara uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Pescara uçuşları Abruzzo Havalimanı'na düzenleniyor.

Pescara uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Pescara uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Pescara Hakkında Daha Fazla
Pescara Alternatif Ulaşım
Para birimi