Kramatorsk Uçak Bileti Ara

Kramatorsk Hakkında

Ukrayna’nın Donetsk Oblastı’na bağlı bir şehir olan Kramatorsk, baskın etnik köken yoğunluğu Ukraynalı olmasına rağmen ağırlıklı olarak Rusça’nın konuşulduğu bir şehir. Kramatorsk Ukrayna için önemli bir makine sanayi merkezi. En genç FIDE Dünya Satranç Şampiyonu olan Ruslan Panomariov’un da doğum yeri Kramatorsk.

Yıl boyu yağışlı bir havaya sahip olan Kramatorsk’da yaz aylarında sıcaklık ortalama 20-25 derece civarında ölçülürken kış aylarında bu değerler -6 dereceye kadar düşebiliyor. Aralık ayından mart ayına kadar devam eden kış mevsiminde kar yağışı ve don olayları sıklıkla yaşanıyor. Kenti ziyaret için en uygun dönem hava sıcaklığının yüksek ancak yağışın az olduğu ağustos ve eylül ayları olarak kabul edilebilir.

Elverişli iklimi ve akarsu yatakları nedeniyle doğal bir yeşil örtüye sahip olan şehirde buna rağmen çok sayıda park da bulunuyor. Hem çeşitli spor aktivitelerinin yapılabildiği hem de iyi birer dinlenme noktası olan bu parklara kısa ziyaretler yapmak turistler için de güzel olur. Kazenyi Nehri kıyısı ise hem doğa yürüyüşü sevenler hem de manzara fotoğrafçılığı yapanlar için güzel fırsatlar sunuyor. Ön cephesindeki yüksek sütunları ile gösterişli bir mimariye sahip olan belediye binası kentin mimari simgelerinden biri olarak kabul ediliyor. Donbass Savaşı döneminden kalan tank ve toplar gibi çeşitli materyalleri ise şehrin farklı noktalarında sergilenirken görmek mümkün.

Kramatorsk’da şehiriçi ulaşım otobüsler, dolmuşlar ve taksilerle sağlanıyor. Demiryolu ağı daha ziyade şehirlerararası yolcu ve yük taşıma amacı ile kullanılmakta. Kentin ayrıca bir de havalimanı bulunuyor. Kramatorsk’da ulaşım genel olarak uygun fiyatlı.

Havalimanından Kramatorsk Şehir Merkezine Ulaşım

Haritada Görüntüle
Kramatorsk Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x