Kerch Uçak Bileti Ara

Kerch Hakkında

Ukrayna’nın Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin doğusunda yer alan şehirde, 2001 verilerine göre yaklaşık 158 bin kişilik bir nüfus yaşıyor. Rusya Federasyonu’ndan Kerch Boğazı ile ayrılan Kerch şehri, Ukrayna’nın ulaşım ve turistik şehri olarak biliniyor. Ukrayna’daki en eski antik kentlerden biri olan Kerch şehri, 2600 yıl önce bir Yunan kolonisi tarafından kurulmuş. 1920’li yıllarda genişlemeye başlayan şehir, 2. Dünya Savaşı zamanı oldukça zarar görüyor. Günümüzde, Kırım Özerk Cumhuriyeti’nin en büyük şehri olan Kerch, aynı zamanda ülkenin en önemli endüstriyel, ulaşım ve turistik şehri olma özelliklerini de taşıyor. Metalurji, gemi yapımı ve balıkçılık endüstrilerinde gelişmiş olan şehirdeki en önemli kuruluşlardan bazıları; Kerch Metalurji Fabrikası, Kamysh-Burun Demir Maden Tesisi, Zaliv gemi, tanker onarım fabrikası olarak sayılabilir.

Azov ve Karadeniz’in kıyısı boyunca uzanan yerleşimi nedeniyle yazlık tatil köyleri ile meşhur olan Kerch şehrinde aynı zamanda çamur kürü yapılabilecek doğal bölgeler de bulunuyor. Deniz kıyısında yerleşmiş bir şehir olmasına rağmen Kerch’e gelen turist sayısının sınırlı olduğu dikkati çekiyor. Şehrin endüstriyel karakteri, çevre kirliliği ve şehirde plajların olmayışı buna en büyük etkenler olarak sayılabilir.

Havalimanından Kerch Şehir Merkezine Ulaşım

Kerch Havalimanı’a vardıktan sonra sadece 1,5 km uzaklıktaki Kerch şehir merkezine ulaşmak için taksileri tercih edebilir ya da havalimanından araç kiralayabilirsiniz. Bir diğer seçenek de Kerch şehrinde konaklayacağınız otelin varsa eğer transfer hizmetlerinden faydalanmak. Kerch Havalimanı’ndan Kerch şehir merkezine ulaşmaksa maksimum 5 dakika sürüyor.

Taksi

Kerch Havalimanı geliş terminalinden dışarı çıktığınızda çok sayıda özel taksi firmasının durağını görebilirsiniz. 7/24 ulaşım hizmeti veren Kerch Havalimanı taksileriyle ortalama 240-290 Rus Rublesi (14-17 TL) gibi bir ücret karşılığında 3-4 dakikada Kerch şehir merkezine varmanız muhtemel.

Araç Kiralama

Kerch Havalimanı’nda birkaç yerli ve yabancı araç kiralama firmasının ofisi bulunuyor. Bu firmaları Kerch Havalimanı’na varmadan önce İnternet üzerinden araştırabilir ve ön rezervasyon yaptırabilirsiniz. Kerch Havalimanı’ndan kiralayacağınız araçla yaklaşık 5 dakikada Kerch şehir merkezine varabilirsiniz.

30/05/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Kerch Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
1ºC
4ºC
Cum
Cmt
1ºC
3ºC
Cmt
Paz
0ºC
4ºC
Paz
Pzt
1ºC
2ºC
Pzt
Sal
0ºC
2ºC
Sal
Uçuş Süreleri
1s 50dk
1s 20dk
1s 20dk
1s 30dk
1s 50dk
1s 30dk
1s 20dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x