Guglielmo Marconi Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

Sizin İçin Seçtiğimiz Guglielmo Marconi Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Guglielmo Marconi Havalimanı Hakkında

Guglielmo Marconi Havalimanı, İtalya'nın Bologna şehrinde bulunan uluslararası bir havalimanıdır. Bologna'nın yaklaşık 6 km kuzeybatısına konumlanan havalimanının adı İtalyan elektirik mühendisi ve Nobel Ödülü sahibi Guglielmo Marconi’den geliyor. İtalya’nın en yoğun 7. havalimanı olan Guglielmo Marconi Havalimanı’nı 2011 yılında 6 milyonu aşkın yolcu ziyaret etti. 2011-2013 yılları arasında restore edilen Guglielmo Marconi Havaalanı,  2016 yılında bu rakamı 8 milyona çıkardı. Hava uçuş trafiğini artırmaya yönelik planlar yapan havalimanı önümüzdeki yıllarda bu rakamları iki katına çıkarmayı hedefliyor.

Guglielmo Marconi Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

İtalya’nın Bolonya kentinde şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede bulunan Guglielmo Marconi Havalimanı, İtalya’nın en işlek 7. havalimanı olup hem ülkeye hem dünyaya uluslararası alanda hizmet veriyor. Orta ölçekli bir havalimanı olan Guglielmo Marconi Havalimanı, her yıl çok sayıda turisti ağırlıyor.

Şehir merkezine yaklaşık 10 dakikalık bir mesafede bulunan Guglielmo Marconi Havalimanı’ndan merkeze ve şehrin diğer bölgelerine gitmenizi sağlayacak çok sayıda ulaşım aracı bulunuyor. Guglielmo Marconi Havalimanı'ndan taksi, otobüs ve tren olarak sıralayabiliriz. Ayrıca araç kiralayarak da şehir merkezine gitmek mümkün.

Taksi

Guglielmo Marconi Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin bir yolu taksiler olabilir. Konforlu yapısı ve trafikte hızlı gitmesi yönleri ile öne çıkan taksiler ile şehir merkezine çok kısa sürelerde gidebilirsiniz. Buna mesafenin kısa olması da eklenince aynı zamanda cebinizi de çok yakmayacak bir seçenek olarak karşınıza taksiler çıkıyor. Havalimanında hizmet veren ve uçağınız indiği andan itibaren sizi bekleyen taksi firmaları arasında Cotabo ve Radiotaxi bulunuyor.

Otobüs

Guglielmo Marconi Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler ile gidebilirsiniz. Otobüsler ile hem şehir içine hem de ülkedeki diğer şehirlere yolculuk etme şansına sahipsiniz. Bu anlamda gitmek istediğiniz yere göre en az 20 dakika ve en fazla 4 saat arasında değişen sürelerde hedefinize ulaşabilirsiniz. Taksilere oranla daha ekonomik olan otobüsler aynı zamanda gelişmiş teknolojisi ile birlikte konforlu bir yolculuğu sizlere sunuyor.

Tren

İtalya’nın en gelişmiş tren yoluna sahip olan Bolonya şehrindeki Bolonya Tren İstasyonu, Guglielmo Marconi Havalimanı’na 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından Aerobus otobüslerine ya da bir taksiye binerek Bolonya Tren İstasyonu’na gidebilir ve buradan trenlere binerek şehrin ve ülkenin istediğiniz herhangi bir yerine hem ekonomik hem hızlı şekilde gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Guglielmo Marconi Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin bir diğer yolu da araç kiralama olabilir. Havalimanında bulunan araç kiralama firmaları sayesinde rahatlıkla istediğiniz bir aracı kiralayabilir ve rahatça istediğiniz yere yolculuk edebilirsiniz. Havalimanında hizmet vermekte olan araç kiralama firmalarını şu şekilde sıralayabiliriz: Autovia, Avis, Budget, Europcar, Inter Rent, Goldcar Rental, Hertz, Firefly, Dollar, Thrifty, Locauto Rent, Enterprise, Maggiore, Noleggiare, Sicily By Car, Autoeuropa ve Sixt.

14/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Guglielmo Marconi Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezine 6 kilometre mesafede bulunan Guglielmo Marconi Havalimanı’na gitmek için çeşitli araçları kullanabilirsiniz. Bu araçlar taksi, otobüs ve tren olabileceği gibi kendi aracınızı seçerek kullanabileceğiniz araç kiralama yöntemi de olabilir.

Taksi

Guglielmo Marconi Havalimanı’na gitmek için şehrin ve ülkenin farklı yerlerinden binebileceğiniz konforlu ve güvenilir taksileri kullanabilirsiniz. Diğer ulaşım seçeneklerine göre daha maliyetli olan taksiler, hız ve güven açısından daha çok tercih edilen bir seçenek. Özellikle uçağına yetişmek isteyen yolcular için önemli bir araç olarak seçenekleriniz arasında bulunuyor.

Otobüs

Şehir içindeki otobüsler ile ya da diğer şehirlerdeki bölgesel hizmet veren otobüsler ile Guglielmo Marconi Havalimanı’na rahatlıkla gidebilirsiniz. Taksilere oranla daha ekonomik olan otobüsler, aynı zamanda teknik donanımlara sahip ve konforlu dizayn edilmiş araçlar olarak hizmetinizde bulunuyor.

Tren

İtalya’daki en gelişmiş demiryolu sistemine sahip Bolonya’da, Guglielmo Marconi Havalimanı’na 6 kilometre uzaklıkta Bolonya Tren İstasyonu bulunuyor. Bolonya Tren İstasyonu’na tren ile ulaştıktan sonra otobüse binerek Guglielmo Marconi Havalimanı’na kısa sürede gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Guglielmo Marconi Havalimanı’na gitmek için tercih edebileceğiniz diğer seçenek araç kiralama. Konforlu, güvenilir ve hızlı bir seçenek olan araç kiralama seçeneği ile Guglielmo Marconi Havalimanı’na rahatça gidebilirsiniz. Ülkenin her tarafında bulabileceğiniz araç kiralama firmalarının ofislerinden istediğiniz aracı kiralayabilir ve keyfini sürerek Guglielmo Marconi Havalimanı’na bir yolculuk yapabilirsiniz.

Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmalarından bazıları; Autovia, Avis, Budget, Europcar, Inter Rent, Goldcar Rental, Hertz, Firefly, Dollar, Thrifty, Locauto Rent, Enterprise, Maggiore, Noleggiare, Sicily By Car, Autoeuropa ve Sixt.

Havalimanı Bilgileri

İtalya’da bulunan Bolonya şehrindeki Guglielmo Marconi Havalimanı, şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta olup şehirlerarası ve uluslararası alanda, sivil kategoride hizmet veriyor. İtalya’nın yedinci en işlek havalimanı olma özelliğini taşıyan Guglielmo Marconi Havalimanı’nda tek terminal binası yer alıyor. Havalimanının her köşesinde kablosuz internet hizmeti verilmekle birlikte kayıp eşya ofisi, park alanları, araç kiralama ofislerini barındıracak kadar geniş bir alana yayılıyor.

Bunların yanı sıra VIP kapsamındaki hizmetler ve özel dinlenme salonları ile de ön plana çıkıyor. Guglielmo Marconi Havalimanı’nda uçuş öncesi veya sonrası vakit geçirebileceğiniz, gerektiğinde alışveriş yapabileceğiniz veya yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bölümler de düşünülmüş.

Havalimanında alışveriş yapabileceğiniz mağazalar arasında; Aeronautica, Armani Jeans, Eurla, Ingram, Mandarina Duck, Piquadro, Victoria’s Secret, Kiko, Swarovski, Heinemann, Venchi, Ducati, Ferrari ve Titoli bulunuyor.

Yeme içme ihtiyaçlarınız için ise; Ciao Ristorante, Spizzico, Veachia Malga, La Chiotta, Piazza Maggiore Cafe, Vecchia Bologna, Puro Gusto, Sky Lounge Bar ve Tentazioni Cafe yer alıyor.

14/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Bolonya Seyahat Rehberi
Bolonya Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
14ºC
11ºC
10ºC
9ºC
10ºC
22ºC
24ºC
22ºC
21ºC
25ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
2 saat 40 dk
Ankara
2 saat 10 dk
Antalya
2 saat 10 dk
Bodrum
1 saat 50 dk
Gaziantep
2 saat 50 dk
İstanbul
1 saat 50 dk
İzmir
1 saat 50 dk
Trabzon
2 saat 50 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Guglielmo Marconi Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Guglielmo Marconi Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Guglielmo Marconi Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Guglielmo Marconi Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Guglielmo Marconi Havalimanı’na alternatif olarak Galileo Galilei Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Guglielmo Marconi Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Turkish Airlines, Pegasus, Guglielmo Marconi Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Hangi hava yolları Guglielmo Marconi Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor?

Pegasus İstanbul şehirlerinden Guglielmo Marconi Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi