Adıyaman - Seattle Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
10.329 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
12 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Seattle) 22°C / 13°C

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Seattle Şehir Merkezine Ulaşım

Amerika Birleşik Devletleri’nin en kuzeybatı ucunda Kanada’nın komşusu konumunda olan Seattle, ülkenin en büyük şehirlerinden biri. İsmini eski Kızılderili Şef Seattle’dan alan kent aynı zamanda İzmir’in kardeş şehri. Yağmurlu havasının ve çevre dostu kentleşmesinin sonucu pırıl pırıl bir görünüme sahip olan Seattle’a ''zümrüt şehir'' yakıştırması yapılıyor.

Her ne kadar grunge müziğin ana vatanı kabul edilse de esasen müziğin her türüne kucak açmış durumda. Yıl boyu devam eden konserler ve festivaller bir yana müzik şehrin her köşesine sinmiş durumda. Öyle ki toplu taşıma araçlarında anonslar saksafon eşliğinde yapılıyor, havalimanında canlı müzik için özel alan bulunuyor. Starbucks kahvelerinin de doğum yeri olan Seattle çok sayıda insan için yaşanılası şehirler listesinde üst sıralarda yer alıyor.

Şehirde en çok kullanılan toplu ulaşım aracı link light rail adı verilen hafif raylı taşıma sistemi. Toplu taşıma araçlarında görmeye pek alışık olmadığımız tertemiz haliyle hem hızlı ve kolay ulaşım sağlıyor hem de keyifli bir şehir turu yapmanıza vesile oluyor. Biletinizi istasyonlarda bulunan kiokslardan alabilirsiniz. Ücreti 2,25 – 3 $ arasında değişiyor. Araç her 7,5 ila 15 dakikada bir kalkıyor.

Şehirde taksi kullanımı çok yaygın değil. Ana caddelerde mutlaka taksi bulunurken ara caddelerde daha zor olabiliyor. Zaten şehir yürüyerek gezmeye son derece müsait. Bisiklet ise en çok tercih edilen ulaşım ve gezme yöntemi. Pronto adlı şirketin, şehrin 50 farklı noktasında bisiklet istasyonu bulunuyor. Toplam 500 adet bisiklet burada hizmetinizde. İstasyonlardaki kioks makinesinden kredi kartıyla ödeme yaparak 1 günlük veya 3 günlük gibi sürelerle bisiklet kiralayabilirsiniz. 8 dolardan başlayan fiyatlarla ödemenizi yaptığınızda bisiklet kilidi açılıyor ve bisikleti tekrar istasyonun park alanına kilitlediğinizde süreniz dolmuş oluyor. Eğer gecikme söz konusu ise fark ücreti kredi kartınızdan tahsil ediliyor. Üstelik bisikleti mutlaka aldığınız istasyona bırakmak zorunda değilsiniz. Bisiklet kiralamadaki bu kolaylık ve şehir içinde yer alan bisiklet yolları insanları bu aracı kullanmaya teşvik ediyor.

Sadece Westlake Center ile Seattle Center arasında toplam iki istasyon arasında hizmet veren monoray -diğer adıyla havaray- şehre gidenlerin hiç değilse bir kez olsun denemesi gereken bir ulaşım sistemi. Ulaşım aracı her 10 dakikada bir hizmet veriyor. Havada bulunan bu tek raylı sistemle, uçakta olup kuşbakışı izlemek kadar olmasa da şehri yükseklerden izlemenin keyfini yaşamak için harika bir yöntem. Bu mesafe sizin için yeterli değilse ve şehri çok daha yükseklerden izlemek istiyorsanız deniz uçaklarına binebilirsiniz. Seattle’ın kuzeyinde yer alan Seattle Lake Union Seaplane Base Havalimanı’ndan (LKE) Kenmore Air firmasının sunduğu farklı hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bu havalimanından sadece limanlara ulaşım hizmeti değil aynı zamanda şehir turu hizmeti de alabilirsiniz.

Seattle’da bulunan bir diğer havalimanı ise Boeing firmasının ana üssü olarak da kabul edilen Seattle Boeing Fld. Havalimanı (BFI). Seattle King Kontluğu’nun sahip olduğu ve yönettiği bu yerel havalimanı şehir merkezinin 5 mil güneyinde bulunuyor.

Havalimanından Orcas Island ve Friday Harbor’a uçuşlar düzenleniyor. Sezonluk olarak Lopez Island’a ve yine sezonluk olarak Osaka ve Tokyo’ya charter uçuşlar yapılıyor. Ayrıca kargo uçakları bu havalimanını kullanıyor. Havalimanında Boeing firmasının müzesi de bulunuyor. Şehrin uluslararası yolcu uçuşlarının gerçekleştirildiği ana havalimanı ise Seattle Tacoma Uluslararası Havalimanı. Kanada’ya komşu olması sebebiyle şehri transfer noktası olarak da kullanan yolcuların yanı sıra; sadece şehrin güzelliğini keşfetmek isteyen ya da kentin her yanından yayılan müzik ruhuna kapılıp gelen ziyaretçiler, Seattle Tacoma Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için yeterince kolay ve hızlı ulaşım alternatifine sahip.

Havalimanı toplu taşıma sistemi olarak hafif raylı tren ile 40 dakikada şehir merkezine ulaşım imkânı sağlamasının yanı sıra, özel shuttle servislerden deniz uçağına kadar çok daha konforlu hizmetleri de içinde barındırıyor. Bisiklet ise bagajsız yolculuk yapanlar için son derece ekonomik ve güvenli bir diğer alternatif.

Hafif Raylı Tren

Havalimanında bulunan park alanının 4. katından istasyona ulaşabilirsiniz. Biletinizi istasyonda bulunan kioks makinelerinden alabilirsiniz. Araç içerisinde bagajınızı koyabileceğiniz alanlar mevcut. Araç her 7,50 ila 15 dakikada bir kalkıyor ve şehir merkezine yaklaşık 40 dakikada ulaşıyor. Pazartesi gününden cumartesi gününe kadar her gün sabah 05:00 ile 01:00 arasında hizmet veriyor. Pazar günleri ise sabah 5’ten gece yarısına kadar seferler var.

Bisiklet

Eğer sırt çantası ile seyahat edenlerdenseniz şehir merkezine ulaşımınızı bisikletle gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanında bulunan bisiklet istasyonlarından kredi kartınız ile bisiklet kiralayabilirsiniz. Aynı bisikletle şehirde kaldığınız süre boyunca gezebilirsiniz. Bisikleti dönüş yolculuğunuzdan önce şehirdeki 50 farklı istasyondan birisine iade etmeniz yeterli.

Havalimanı çıkışındaki bisiklet yolundan şehir merkezi yönüne doğru ilerleyerek yaklaşık 16 mil sonra 1,5 saatlik bir yolculuğun ardından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir içerisinde de bisiklet yolları mevcut olduğundan kaldığınız süre boyunca gezilerinizi aynı bisikletle güven içerisinde yapabilirsiniz.

Otel Servisleri

Konaklama yapacağınız otelle önceden konuşarak bu hizmeti verip vermediklerini öğrenmelisiniz. Oteliniz havalimanı servis hizmeti veriyorsa ve fiyatı sizin için uygunsa önceden rezervasyon yaptırarak 20 dakikadan kısa bir süre içerisinde havalimanından otelinize ulaşabilirsiniz. Şoförünüz isminizin yazılı olduğu bir kartla bagaj teslim alanından sonraki çıkış kapısında sizi karşılayacak ve aracınıza götürecek.

Taksi

Havalimanında bulunan park alanının 3. katında taksi durağı mevcut. Taksi rahat bir ulaşım aracı ancak maliyeti 40-55 dolar arasında. Grup halinde seyahat ediyorsanız ya da zaman sizin için önemliyse ulaşım alternatifi olarak düşünebilirsiniz. Trafik olmadığı sürece 20 dakikadan kısa bir sürede şehir merkezine varabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanında bir araç kiralama merkezi bulunuyor ve çok sayıda firma burada hizmet veriyor. Şehir merkezinde de bulabileceğiniz araç kiralama şirketleri ile önceden rezervasyon yaptırarak çalışırsanız büyük kolaylık yaşarsınız. Şehir merkezinde ulaşmak için Airport Expressway üzerinden WA-518 W yolunda ilerleyin ve WA-99 N Western Ave ara yolundan çıkın. Eğer trafik yoksa yaklaşık olarak 20 dakika içerisinde şehir merkezine varabilirsiniz.

Servisler

Farklı araç türlerindeki shuttle servisler park alanının 3. katında yolcu alıp bırakıyor. Kişi başı 20 dolardan daha düşük bir bedel ödeyerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Tek başınıza ya da iki kişi seyahat ediyorsanız ve toplu taşıma kullanmayı düşünmüyorsanız taksi seçeneğinden önce shuttle servis alternatiflerini değerlendirmenizde fayda var.

Deniz Uçağı

Yolculuğunuz şehir merkezine değil de bir limana olacaksa Kenmore Air firmasının sunduğu deniz uçağı ile ulaşım hizmeti kesinlikle denemeye değer. Sadece konforlu seyahat olanağı değil aynı zamanda Seattle şehrini kuş bakışı izleme fırsatını da yakalayabilirsiniz. Detaylı bilgilere firmanın internet sitesinden ulaşabilir, bilet fiyatlarını ve uçuş günlerini sorgulayabilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Seattle uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Seattle uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Seattle uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Seattle uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Seattle uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Boeing - King County Intl. Havalimanı, Seattle Lake Union Havalimanı, Seattle Tacoma Intl. Havalimanı, Paine - Snohomish County Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Seattle arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adıyaman-Seattle arası uçuş mesafesi toplam 10328 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 12 saat 50 dakika sürüyor.

Adıyaman-Seattle uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adıyaman-Seattle uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Seattle Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
13ºC
22ºC
Per
Cum
12ºC
22ºC
Cum
Cmt
11ºC
22ºC
Cmt
Paz
11ºC
23ºC
Paz
Pzt
11ºC
26ºC
Pzt
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adıyaman - Seattle Alternatif Ulaşım
Para birimi