Turgutlu Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Turgutlu

Turgutlu Otogarı, Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bulunan şehirler arası otobüs terminali. İlçeye gelen ve ilçeden geçen bütün otobüslerin durağı olan otogar yolcu indirme ve bindirme amacıyla tercih ediliyor. Otogar ayrıca bazı seferlerin mola noktası olarak kabul ediliyor. İzmir ve Manisa gibi çekim merkezlerine çok yakın noktada olması ise çok yoğun bir otogar olmasını sağlıyor.
Turgutlu gerek ilçe nüfusu gerekse Manisa ile yakınlığı nedeniyle şehirler arası otobüs yolculuğunda önemli bir yere sahip. İlçenin bu özelliği Turgutlu Otogarı’nın da önemini arttırırken ulusal ve yerel pek çok otobüs firmasının otogarda hizmet vermesini sağlıyor. Günün her saatinde otobüslerin otogara giriş çıkış yaptığını gözlemlemek mümkün. Otobüs terminalinin çok yoğun olması yapısı itibarıyla da yolcuların ihtiyaçlarına cevap verme gerekliliği doğuruyor.
Peron sisteminin bulunduğu otogarda otobüslerin kalkış saatini bekleyen yolcular için bekleme salonu da mevcut. Otogarda ayrıca yolcuların pek çok ihtiyacını karşılayabileceği büfe, restoran ve kafe bulunuyor. Uzun bekleme süresi düşünülerek WC ve mescit gibi çözümlerin de sunulması Turgutlu Otogarı’nın kalitesini gösteriyor. Turgutlu Otogarı, ilçenin merkezinde bulunması nedeniyle ulaşımın çok kolay olduğu bir nokta aynı zamanda.

Şehir Merkezinden Turgutlu Otogarı'na Ulaşım

Turgutlu ilçe merkezine uzak bir konumda, İzmir-Uşak Yolu üzerinde yer alan Turgutlu Otogarı’na yolcuların kolayca ulaşabilmesi için belediye otobüsleri, minibüsler ve taksit hizmet veriyor. İlçeler arasında hizmet veren minibüslerle de Manisa, ilçeleri ve köylerinden her saat otogara rahatlıkla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Sabah erken saatlerden gece 22:30’a kadar ilçe içinde ulaşım hizmeti sağlayan belediye otobüslerinin Turgutlu İlçe Devlet Hastanesi, Özdilek Manisa Turgutlu AVM, Mimar Sinan Caddesi, Eski Manisa Yolu, Özel Egeumut Hastanesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Turgutlu Meslek Yüksek Okulu, Turgutlu Tren Garı ve Cumhuriyet Caddesi gibi pek çok merkezi noktada duraklarını bulabilirsiniz. Her yarım saate bir Turgutlu Otogarı’na giden bir belediye otobüsü bulabilir ve 5-10 dakikalık bir yolculukla otogarda olabilirsiniz.

Minibüsler

İlçe içinde geniş bir güzergahları bulunan minibüslerle de Turgutlu Otogarı’na gidebilirsiniz. Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Selvilitepe Mahallesi gibi büyük nüfuslu Turgutlu mahallelerinde de durakları bulunan minibüsler, gece geç saatlere kadar ulaşım hizmeti sağlıyor.

Otogar içerisinden bulabileceğiniz, her saat hareket eden ilçeler ve köyler arasında hizmet veren minibüslerle de Turgutlu köyleri ve Manisa merkezinin yanı sıra Salihli, Alaşehir, Akhisar, Kula, Soma ve Gördes gibi Manisa’nın diğer ilçelerinden otogara gitmeniz mümkün.

Taksi

Turgutlu merkezinde 7 günü 24 saat hizmet veren taksi durakları bulabilir ve taksi ile kısa bir yolculukla Turgutlu Otogarı’na ulaşabilirsiniz. Tütüncü Sokak’ta durağını göreceğiniz Kent Taksi’ye 0530 127 29 45 numaralı telefonla, Selvilitepe Mahallesi'nde hizmet veren Uçak Taksi’ye 0532 130 612 59 40 numaralı telefonla ve Şehit Oğuz Erbay Sokak üzerinde durağını görebileceğiniz Adliye Taksi’ye ise 0 507 821 1481 numaralı telefon ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less