Taşköprü Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Taşköprü Otogarı
place
Üstatlar, Türkmenoğlu Cd. No:9, 37400 Taşköprü/Kastamonu

Taşköprü

Pınarbaşı ve Araç ile beraber Kastamonu’nun en önemli ilçe terminallerinden biri olarak kabul edilen Taşköprü Otogarı, şehir merkezine 1 saat 15 dakikalık mesafede bulunuyor. Taşköprü ve komşu ilçelerde yer alan pek çok yolcu, şehirler arası yolculuklarda Taşköprü Terminali’ne öncelik veriyor. Taşköprü Otogarı’na yönelik bilet alan yolcular, Kastamonu’ya kara yolu ile güvenli ve hızlı bir şekilde girme şansı buluyor.

Taşköprü ilçesine ait doğal güzelliklerin gün geçtikçe daha geniş kitlelerde karşılık bulması, söz konusu terminale yönelik gerçekleştirilen sefer sayısını da artırıyor. Kastamonu Şehir Otogarı’nın yükünü önemli oranda azaltan ilçe terminali, Ilıca Şelalesi, Lava Paşa Konağı, Geriş Tepesi ve Horma Kanyonu gibi destinasyonlara da oldukça yakın. Taşköprü Otogarı içerisinde hediyelik eşya mekanları, bilet satış noktaları, yeme içme alanları ve bekleme peronları, en yoğun bölümler olarak dikkat çekiyor.

Otogar içerisinde Efetur, Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Kanberoğlu Turizm, Sinop Birlik Turizm ve Lüks Karadeniz Seyahat’e ait yazıhaneler bulunuyor. Türkmenoğlu Caddesi üzerinde konumlanan terminalde en sık gerçekleşen seferler arasında; Boyabat, Hanönü, Bayrampaşa, Ankara ve İstanbul (Anadolu) gibi noktalar yer alıyor. Taşköprü Terminali üzerinde hem şehir merkezine hem de ilçe içerisindeki alanlara ulaşmak adına ücretsiz yolcu servislerinden ve minibüslerden faydalanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Taşköprü Otogarı'na Ulaşım

Küçük bir ilçe olan Taşköprü’nün küçük ama ulaşım bakımından elverişli bir otobüs terminali var. Her saat bulabileceğiniz belediye otobüsleri ve ilçe içi minibüslerle ilçe merkezinin yanında Kastamonu’nun diğer ilçelerinden de Taşköprü Terminali’ne gelmek mümkün.

Belediye Otobüsleri

Kornapa-SEKA-Meydan, Meydan-Kız Meslek-Üniversite, Ağcıkişi Mahallesi- Bahrialp-Sümer-Meydan hatlı belediye otobüsleri, ilçenin hemen her mahallesinden otobüs terminaline ulaşmanızı sağlayacaktır. Belediye otobüsleri, 07:45’ten gece saat 21:00’a kadar hizmet veriyor.

Minibüsler

Kastamonu Üniversitesi Taşköprü Meslek Yüksekokulu, Saim Tokatlı Caddesi, Yavuz Sultan Selim Caddesi, Halide Edip Adıvar Caddesi ve Karacaoğlan Caddesi gibi işlek caddelerinde kolaylıkla bulabileceğiniz minibüsler de otobüs terminaline ulaşım için sıklıkla kullanılıyor.

Taksi    

Saim Tokatlı Caddesi’nde durağı olan ve 0543 572 52 79 numaralı telefonla ulaşarak taksi çağırabileceğiniz Sümer Taksi, Bahri Alp Caddesi’nde bulabileceğiniz 0542 343 71 43 numaralı Köprübaşı Taksi ve Kastamonu Üniversitesi Taşköprü Meslek Yüksekokulu kampüsü karşısında hizmet veren 0541 572 52 79 numaralı Arabacı Taksi ile de istediğiniz saatte terminalde olabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less