Tosya Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Tosya Otogarı
place
Yavuz Selim Mah. H. Şht. Tğm. Y. Eracar Cd. No:7, 37300 Tosya/Kastamonu

Tosya

Tosya Otogarı, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde hizmet veren bir otogar. İlçeye gelen bütün otobüslerin buluştuğu nokta olan Tosya Otogarı şehirler arası seyahat konusunda yolculara hizmet veriyor. Otogar, eski bir yapıya sahip olsa da ilçenin ihtiyaçlarını karşılamayı başarıyor.
Tesis binasının eski olması restoran, kafe ve hediyelik eşya dükkanlarının çok modern olmamasına neden oluyor. Ancak otogarın bu özellikleri karşılaması ilçe sakinlerine çözüm sunuyor. Otogar yapı itibarıyla çok büyük olmasa da ulusal ve yerel pek çok firmanın ofisini barındırıyor. Bu yönüyle Türkiye’nin pek çok noktasına gerçekleşen seferlerde kullanılıyor. Otogarda hizmet veren firmalara bakıldığında Metro Turizm ve Tosya Seyahat dikkat çekiyor. 
İlçenin çok kalabalık olmaması nedeniyle otogar yıl boyunca sınırlı sayıda yolcuya hizmet veriyor. İçerisinde WC gibi temel ihtiyaçlara cevap verebiliyor olsa da modern bir çözüm sunmuyor.  İlçenin merkezinde bulunan otogar ulaşım konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Bu sayede otobüs ile seyahat edecek olan yolcular otogara kısa sürede varabiliyor.

Şehir Merkezinden Tosya Otogarı'na Ulaşım

Kastamonu merkezine 119 kilometre uzaklıkta olan Tosya ilçesinin otobüs terminali, ilçenin ortasında kolay ulaşılabilir bir konumda yer alıyor. İster yürüyerek ister ise yolculara sunulan belediye otobüsleri veya Tosya Tur Kooperatif Minibüsleri ile kolayca terminale girebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Tosya içinde pek çok noktasında belediye otobüsü durağı bulunuyor. Bahçelievler Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi gibi büyük mahallelerdeki durakların yanında 100. Yıl Caddesi, Tosya Devlet Hastanesi ve Tosya Kaymakamlığı gibi pek çok noktadan da binebileceğiniz belediye otobüsleri ile kısa sürede terminale ulaşmanız mümkün.

Tosya Tur Kooperatif Minibüsleri

Kooperatif minibüsleri hem ilçe içinde hem de ilçeler arası hizmet veriyor. Kastamonu ilçelerinden ve köylerinden otobüs terminaline gitmeyi sağlayacak minibüslerle aynı zamanda Ilgaz Dağı ve Dipsiz Göl gibi turistik yerlerden de terminale ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Merkezi Kargı Mahallesi’nde bulunan Ziraat Bankası yanında durağı olan Güven Taksi’ye 0542 254 98 47 numaralı telefonla 24 saat ulaşabilirsiniz. Çorum-Kastamonu Yolu üzerinde Tosya Devlet Hastanesi karşısında hizmet veren Sağlık Taksi’ye ise 0532 559 96 39 numaralı telefondan 24 saat boyunca ulaşabilir ve bulunduğu noktaya taksi çağırabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less