Selçuk Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Selçuk Hakkında

Antik çağların ihtişamını yansıtan pek çok esere ve tarihi yapıya ev sahipliği yapan Selçuk, İzmir’in Ege Denizi’ne kıyısı olan bir ilçesi. Özellikle Efes Antik Kenti ve Şirince gibi yakınlarında bulunan muazzam turistik güzelliklerle adını duyuran ilçeye İzmir kent merkezinden ulaşım gün içinde sürekli devam eden minibüs seferleri ile sağlanıyor. Üstelik dilerseniz diğer şehirlerden de otobüsle direkt ilçeye yolculuk yapabilir veya İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na indikten sonra yine alternatif araçlarla yaklaşık 1 saatte Selçuk’a gelebilirsiniz. Germencik, Menderes, Kuşadası ve Tire gibi diğer ilçelerle komşu olan Selçuk’un İzmir kent merkezine uzaklığı ise 75 kilometre kadar.

Geçmiş yıllarda ‘’Ayasuluk’’ olarak bilinen ilçe, bir dönem Aydınoğulları Beyliği yönetiminde kaldıktan sonra Osmanlıların eline geçti. Ancak Selçuk ve civarındaki yaşam bundan çok daha eskiye, Helenistik Çağ’a dek uzanıyor. İlçeyi adeta bir açık hava müzesi haline getiren turistik yerlerden Efes Antik Kenti, her yıl 2 milyonun üzerinde ziyaretçiyi buraya çekiyor. Anadolu’daki kuşkusuz en dikkat çekici ibadethanelerden olan İsa Bey Camii ise Selçuk gezilerinin bir diğer muhteşem durağı olarak ilgiye değer. Selçuklu tarzı avlulu camilerin bilinen en eski örneklerinden olan cami, halen son derece göz kamaştırıcı ve görkemli.

Hz. Meryem’in yaşamının son yıllarını geçirdiği yer olduğuna inanılan Meryem Ana Evi, hem tarihi önemi hem de hac merkezi olarak kabul edilmesi sayesinde Selçuk’un başlıca turistik yerlerinden. 1800’lü yılların sonlarına doğru keşfedilen yapıya özellikle her yıl Ağustos ayında düzenlenen ayin sırasında gelenlerin sayısı hayli fazla. Yine Hristiyanlık tarihinde büyük önem arz eden Yedi Uyuyanlar Mağarası ise ilçenin yakınlarındaki diğer bir tarihi ziyaret noktası. Türkiye’nin diğer bölgelerinde de bulunan mağaraların benzeri olan Yedi Uyuyanlar Mağarası, Selçuk’a gelenlerin günübirlik gezi rotaları arasında yer alıyor. İlçede vereceğiniz yemek molası sırasında Ege’nin meşhur olduğu kadar nefis zeytinyağlılarını ve balıklarını tadabilirsiniz. Ayrıca farklı tatlar arayanlar için midye dolma ve çöp şiş gibi seçenekler de bulunuyor. Selçuk’a seyahat ederken direkt otobüs seferlerini tercih edebileceğiniz gibi İzmir’e geldikten sonra Basmane istasyonundan hareket eden trenleri de kullanabilirsiniz.

Selçuk Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir’in turistik ilçelerinden biri olan Selçuk hem doğal güzellikleri hem de tarihi yerleriyle her yıl binlerce turistik konuk ediyor. Selçuk Terminali, Efes Arkeoloji Müzesi ve Selçuk Devlet Hastanesi karşısında Atatürk Bulvarı üzerinde güzel bir konumda yer alıyor. Selçuk’un her yerinden yürüyerek de kolayca gidebileceğiniz otobüs terminaline belirli saatlerde dolmuşlar, ESHOT belediye otobüsleri ve 24 saat taksi ile de kolayca gidebilirsiniz. 

Dolmuşlar

Selçuk Üniversitesi, Selçuk Efes Havaalanı, Kobuleti Caddesi, Kubilay Caddesi ve İzmir Kültür Merkezi gibi merkezi noktalara ve ilçenin her mahallesine gitmek için dolmuşları kullanabilirsiniz. Terminal yakında dolmuş durakları bulunuyor ve dolmuşlar her 30 dakikada bir hareket ediyor.

ESHOT Belediye Otobüsleri

Terminal içinde de duraklarını görebileceğiniz ESHOT Belediye Otobüsleri ile sadece terminalden Selçuk ilçe merkezine değil, aynı zamanda her saat İzmir, Torbalı, Şirince, Kuşadası ve Söke’ye de kolayca gidebilirsiniz. Yaz aylarında sefer sayıları da artan belediye otobüsleri, ilçe iç ve ilçeler arası ulaşımda büyük öneme sahip.

Yolcu Servisleri

Selçuk’ta yolcu servisleriyle de otobüs terminalinden pek çok noktaya gitmek mümkün. Akıncılar Caddesi, Bozkır Caddesi ve St. Jean Caddesi gibi pek çok noktadan geçen ücretsiz yolcu servisleri, varış peronları önünden otobüs varış saatinden 15 dakika sonra hareket ediyor.

Araba Kiralama

Selçuk Terminali içerisinde ve çevresinde pek çok araba kiralama ofisi var. Pamucak Plajı, Artemis Tapınağı ve Yedi Uyuyanlar Mağarası gibi pek çok turistik yeri olan Selçuk’ta istediğiniz yere rahatça ulaşmak için uygun fiyatlarla araba da kiralayabilirsiniz.

Taksi

(0232) 892 31 25 numaralı Selçuk Garaj Taksi’nin durağı terminal içerisinde bulunuyor ve haftanın 7 günü 24 saat açık. Taksiler bölgenin turistik yerlerine ulaşım için sabit fiyatlar belirlemiş, bu yüzden ekonomik bir şekilde Kuşadası ve Şirince gibi turistik ilçelere de taksiyle rahatlıkla gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Selçuk Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Selçuk otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Selçuk otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Selçuk otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Selçuk yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Selçuk 8 saat 30 dakika , İzmir - Selçuk 1 saat , Ankara - Selçuk 9 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Selçuk seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, İstanbul Kalesi, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Selçuk seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  8 saat schedule
 • İzmir
  1 saat schedule
 • Ankara
  9 saat schedule
 • Adana
  15 saat schedule
 • Bursa
  5 saat schedule
 • Antalya
  6 saat schedule
 • Trabzon
  22 saat schedule
map placeholder
expand_less