Selçuk Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Selçuk Hakkında

İzmir il sınırlarında bulunan Selçuk, Aydın’ın ve aynı zamanda Türkiye’nin en turistik beldelerinden biri olan Kuşadası’na sadece 21 km mesafede yer alıyor. Daha çok kültür turizmi ile ön plana çıkan Selçuk ilçesinde Şirince, Yedi Uyuyanlar Mağarası, Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, St. John Kilisesi, İsabey Camii gibi önemli ören yerleri ve yapılar bulunuyor. Antik dönemdeki bilinen adıyla Ayasuluk, 1957 senesinde İzmir’in bir ilçesi oldu. Şirince’nin taş sokakları ve tarihi evleri, Selçuk Kalesi, Efes Antik Kenti’ndeki dünyaca ünlü Celsus Kitaplığı, Büyük Tiyatro, Stadyum, tarihi Ortaçağ dönemine kadar uzanan St. John Kilisesi kesinlikle görülmeye değer.

Selçuk’a gittiğinizde mutlaka Şirince’de kahvaltı yapmalı ve Yedi Uyuyanlar’da gözleme yemelisiniz. Selçuk’taki en popüler restoranlar ise şöyle: Sultan Han Restoran, Bizim Ev Hanımeli Restoran ve Yedi Bilgeler Restoran. Her cumartesi kurulan ilçe semt pazarından da alışveriş yapabilirsiniz.

İlçe merkezi çok büyük olmadığı için ulaşımınızı taksiyle sağlayabilirsiniz. Ayrıca Selçuk Otogarı’ndan Kuşadası, Pamucak, Şirince, Yedi Uyuyanlar, Efes ve Meryem Ana’ya doğrudan ulaştıran minibüsler kalkıyor. Selçuk’a havayoluyla ulaşmak için öncelikle İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gelmeniz gerekiyor. Sonrasında ise havalimanından hiç aktarma yapmadan İzban metroya binerek yaklaşık 1-1,5 saatte Selçuk’a ulaşabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Selçuk Alternatif Ulaşım
Para birimi