Şanlıurfa Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Şanlıurfa Otogarı
place
Esentepe Mahallesi, 63330 Karaköprü/Şanlıurfa
local_phone
+904143132686

Şanlıurfa

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehirlerinden olan Şanlıurfa’ya ulaşımda sık tercih edilen yöntemlerden birini otobüs ile seyahat etmek oluşturuyor. Mardin, Adana, Diyarbakır gibi illerimizin yanı sıra Suriye ile de sınırı olan Şanlıurfa, önemli bir geçiş noktası olarak konumlanıyor. “Peygamberler şehri” olarak da bilinen ve bu doğrultuda inanç turizminin merkezi olan Şanlıurfa, son dönemlerde Göbeklitepe ile de oldukça merak ediliyor. Mutfağı ile oldukça popüler olan Şanlıurfa, otobüs ile şehre gelen yolcuları Şanlıurfa Şehirler Arası Terminali’nde karşılıyor.

İl merkezine bağlı Esentepe Mahallesi’nde yer alan terminal, doğunun en modern otogarlarından biri olarak biliniyor. 60 bin metrekare alan üzerinde, iki katlı olarak tasarlanan otogar, oldukça önemli bir yolcu kapasitesine sahip. 2009 yılında açılan terminal, Şanlıurfa Kuzeydoğu Çevreyolu’na paralel konumda ve il merkezine 5 kilometre mesafede bulunuyor. Şehir içerisinde, ilçeler ile terminal arasında sefer düzenleyen minibüs ve otobüslerle rahatlıkla otogara ulaşmam mümkün. Taksilerle de gidilebilen terminale ulaşımda, otobüs firmalarının ücretsiz şehir içi servis ağından da faydalanabilirsiniz.

Şanlıurfa Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde birçok yerel ve ulusal çapta hizmet veren otobüs firmasının yazıhanesi bulunuyor. Açık ve kapalı bekleme alanlarının yanı sıra yeme-içme ihtiyacını giderebilecek noktalar, emanet birimleri, hediyelik eşya dükkanları ve otobüs peronları bulunuyor. Terminalde, yolcu yakınlarının kullanımına açık, 200 araçlık bir otopark da bulunuyor.

Şehir Merkezinden Şanlıurfa Otogarı'na Ulaşım

2009 yılında hizmete giren ve özel bir tasarıma sahip olan Şanlıurfa Terminali, oldukça büyük ve ulaşımı kolay. Şehir merkezine 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde olan otobüs terminaline yolcular, gece yarısına kadar hizmet veren belediye otobüsleri, ücretsiz yolcu servisleri ve minibüsler ile rahatça gidebilirler. Şanlıurfa’da ilçeler arası hizmet veren minibüs ağı da oldukça gelişmiş durumda.

Belediye Otobüsleri

46 merkezi duraktan geçerek terminale ulaşım sağlayan Otogar Esentepe-Eyüpkent 62, 74 Mekrez, K.Köprü ve K. Köprü Eski Yol 35T belediye otobüsü hatlarının Harran Üniversitesi, Keresteciler Sitesi, Beykapısı ve Yunus Emre Caddesi gibi pek çok önemli noktada durakları bulunuyor.

Minibüsler

Terminale ulaşım için şehir içi minibüsleri ve ilçeler arası hizmet veren birlik minibüslerinden de faydalanabilirsiniz. Balıklıgöl Devlet Hastanesi, Şanlıurfa Kapalı Çarşı, Şanlıurfa Kalesi ve Halilurrahman Camii gibi pek çok tarihi ve turistik noktaya da bu minibüslerle gidebilirsiniz.

Birlik minibüsleri ise daha çok Göbeklitepe, Tek Tek Dağları Milli Parkı, Yorma, Horzum, Suruç, Ceylanpınar, Siverek, Viranşehir ve Bozova gibi ilçelerden, tarihi yerlerden ve milli parklardan terminale ulaşım amaçlı kullanılıyor.

Yolcu Servisleri

Hem dakik hem de ücretsiz olan yolcu servisleri de şehir merkezinden Şanlıurfa Terminali’ne ulaşım için yoğun olarak kullanılıyor. Şanlıurfa Valiliği’nin de bulunduğu Cumhuriyet Caddesi, Mevlana Caddesi ve Açıksu Caddesi gibi pek çok yoğun noktada otobüs firmalarının bilet satış ofisleri bulunuyor ve servisler de bu ofisler önünden kalkıyor.

Taksi

Şehir içinde toplu taşıma araçları 23:15’e kadar hizmet verdiği için bu saatten sonra taksilerden faydalanabilirsiniz. Halide Nusret Zorlutuna Caddesi’nde durağı olan Emirgan Taksi’ye (0414) 313 63 18, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda durağı bulunan Sırrın Taksi’ye 0542 688 13 54 ve Şht. Nusret Caddesi’nde durağı olan Topçu Meydanı Taksi’ye ise 0542 389 09 16 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less