Osmaniye Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Osmaniye Hakkında

Osmaniye Hakkında

Uzun yıllar Adana’nın ilçesi olmuş Osmaniye şehri 1996 yılında il ilan edildi. Ceyhan Irmağı havzasında ve Çukurova’nın doğusunda eşsiz bir konuma sahip olan Osmaniye, bölgenin doğal güzelliklerini sunan milli parkların yanı sıra tarihi güzellikleriyle ve yemek kültürüyle de dikkat çekiyor.

Yüksek bir tepede inşa edilmiş olmasından dolayı harika bir manzara sunan Aşılı Kalesi, ulaşması zor da ola Osmaniye’de en çok ilgi çeken yerlerden birisi. Harun Reşit Kalesi ve Toprak Kale de şehrin askeri mirasını sergileyen diğer tarihi yapılar. Tarih boyu pek çok medeniyetin evi olan Osmaniye’de Kastabala Antik Kenti gibi 2000 yıllık antik bölgeleri ve Nuri Osmaniye Camii ve Ala Camii gibi önemli dini yapıları da gezebilirsiniz.

Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi’ne bir ziyaret yaparak da bölgeden çıkarılan binlerce yıllık tarihi eserleri inceleyebilirsiniz.

Osmaniye tarihi güzelliklerin yanı sıra Kırmıtlı Kuş Cenneti, Karaçay Şelalesi, Karatepe Aslantaş Milli Parkı, Maksutoğlu Yaylası, Almanpınar Yaylası ve Maksutoğlu Yaylası gibi yerlerle Anadolu'nun benzersiz doğa zenginliğini görebileceğiniz bir şehir.

Osmaniye kendine özgü yemekleriyle de seviliyor ve şehrin sembolü olmuş etli kömbe, içli köfte, zorkun tava ve kaburga dolması gibi yöresel yemekler mutlaka denenmesi gereken lezzetler.

Osmaniye şehri pek çok şehirden ziyaretçi çeken Fıstık Festivali, Kiraz Şenliği ve Osmaniye Şiir Festivali gibi pek çok geleneksel ve kültürel festivale de ev sahipliği yapıyor.

 

Osmaniye Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Osmaniye Terminali, İskender Türkmen Caddesi üzerinde kolay ulaşılır bir konumda bulunuyor. Terminalde yolcular için ücretli ve ücretsiz pek çok ulaşım aracı sağlanıyor.

Yolcu Servisleri

Yerel ve ulusal otobüs firmalarının bulunduğu terminalde ücretsiz yolcu servislerinden faydalanabilirsiniz. Devlet Bahçeli Bulvarı, Atatürk Caddesi, Musa Şahin Bulvarı ilçenin merkezi noktalarından geçen yolcu servisleri, otobüslerin varış peronu önünden kalkıyor.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal karşısındaki Yusuf Çenet Bulvarı’nda da durakları bulanan özel halk otobüsleri ile terminalden şehrin her mahallesine ve büyük caddelerine ulaşma şansınız var.

Minibüsler

Osmaniye minibüsleri ile de başta Erzin, Ellek ve Çona olmak üzere Osmaniye'nin pek çok ilçe ve köyüne otobüs terminalinden gidilebiliyor.

Taksi

(0328) 814 42 16 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz ve 7/24 açık olan Otogar Taksi ile kısa sürede şehrin her yerine kolayca gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Osmaniye Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Osmaniye otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Osmaniye otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Osmaniye otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Osmaniye yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Osmaniye 15 saat , İzmir - Osmaniye 14 saat 30 dakika , Ankara - Osmaniye 8 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Osmaniye seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Seç Turizm, Ben Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Osmaniye seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  14 saat schedule
 • İzmir
  14 saat schedule
 • Ankara
  7 saat schedule
 • Adana
  1 saat schedule
 • Bursa
  14 saat schedule
 • Antalya
  11 saat schedule
 • Trabzon
  18 saat schedule
map placeholder
expand_less