Osmaniye Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın

Osmaniye Hakkında

Osmaniye Hakkında

Uzun yıllar Adana’nın ilçesi olmuş Osmaniye şehri 1996 yılında il ilan edildi. Ceyhan Irmağı havzasında ve Çukurova’nın doğusunda eşsiz bir konuma sahip olan Osmaniye, bölgenin doğal güzelliklerini sunan milli parkların yanı sıra tarihi güzellikleriyle ve yemek kültürüyle de dikkat çekiyor.

Yüksek bir tepede inşa edilmiş olmasından dolayı harika bir manzara sunan Aşılı Kalesi, ulaşması zor da ola Osmaniye’de en çok ilgi çeken yerlerden birisi. Harun Reşit Kalesi ve Toprak Kale de şehrin askeri mirasını sergileyen diğer tarihi yapılar. Tarih boyu pek çok medeniyetin evi olan Osmaniye’de Kastabala Antik Kenti gibi 2000 yıllık antik bölgeleri ve Nuri Osmaniye Camii ve Ala Camii gibi önemli dini yapıları da gezebilirsiniz.

Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi’ne bir ziyaret yaparak da bölgeden çıkarılan binlerce yıllık tarihi eserleri inceleyebilirsiniz.

Osmaniye tarihi güzelliklerin yanı sıra Kırmıtlı Kuş Cenneti, Karaçay Şelalesi, Karatepe Aslantaş Milli Parkı, Maksutoğlu Yaylası, Almanpınar Yaylası ve Maksutoğlu Yaylası gibi yerlerle Anadolu'nun benzersiz doğa zenginliğini görebileceğiniz bir şehir.

Osmaniye kendine özgü yemekleriyle de seviliyor ve şehrin sembolü olmuş etli kömbe, içli köfte, zorkun tava ve kaburga dolması gibi yöresel yemekler mutlaka denenmesi gereken lezzetler.

Osmaniye şehri pek çok şehirden ziyaretçi çeken Fıstık Festivali, Kiraz Şenliği ve Osmaniye Şiir Festivali gibi pek çok geleneksel ve kültürel festivale de ev sahipliği yapıyor.

 

Osmaniye Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Osmaniye Terminali, İskender Türkmen Caddesi üzerinde kolay ulaşılır bir konumda bulunuyor. Terminalde yolcular için ücretli ve ücretsiz pek çok ulaşım aracı sağlanıyor.

Yolcu Servisleri

Yerel ve ulusal otobüs firmalarının bulunduğu terminalde ücretsiz yolcu servislerinden faydalanabilirsiniz. Devlet Bahçeli Bulvarı, Atatürk Caddesi, Musa Şahin Bulvarı ilçenin merkezi noktalarından geçen yolcu servisleri, otobüslerin varış peronu önünden kalkıyor.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal karşısındaki Yusuf Çenet Bulvarı’nda da durakları bulanan özel halk otobüsleri ile terminalden şehrin her mahallesine ve büyük caddelerine ulaşma şansınız var.

Minibüsler

Osmaniye minibüsleri ile de başta Erzin, Ellek ve Çona olmak üzere Osmaniye'nin pek çok ilçe ve köyüne otobüs terminalinden gidilebiliyor.

Taksi

(0328) 814 42 16 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz ve 7/24 açık olan Otogar Taksi ile kısa sürede şehrin her yerine kolayca gidebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Osmaniye Terminali’ne Ulaşım

Osmaniye Terminali’ne 7 gün 24 saat yolcuların kolayca gidebilmesi için pek çok ücretli ve ücretsiz ulaşım aracı bulunuyor.

Özel Halk Otobüsleri

Osmaniye ilçesinde ulaşım genellikle özel halk otobüsleri ile sağlanıyor. Şehrin her mahallesinde ve büyük caddelerde duraklarda olan otobüslerle gece saat 22:30’a kadar terminalde olabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalde hizmet veren otobüs firmalarının yolcularına sunduğu ücretsiz yolcu servislerini de otobüs terminaline ulaşım için kullanabilirsiniz.

Minibüsler

Hem şehrin ana caddelerinde hem de Osmaniye’nin merkezi ilçelerinde ve köylerinde durakları bulunan minibüslerle de her saat terminale ulaşım mümkün.

Taksi

24 saat ulaşabileceğiniz (0328) 814 10 40 numaralı Osmaniye Park Taksi ve (0546) 746 00 27 numaralı Merkez Taksi ile de 10 dakika içinde Osmaniye Terminali’ne ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Osmaniye Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Osmaniye
240 TL317 sa 30 dk
roomİzmir - Osmaniye
140 TL12
roomAnkara - Osmaniye
90 TL248 sa
roomAdana - Osmaniye
55 TL32 sa
roomBursa - Osmaniye
160 TL515 sa
roomAntalya - Osmaniye
120 TL99 sa 30 dk
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  15 saat schedule
 • İzmir
  16 saat schedule
 • Ankara
  8 saat schedule
 • Adana
  2 saat schedule
 • Bursa
  15 saat schedule
 • Antalya
  10 saat schedule
 • Trabzon
  15 saat schedule
expand_less