Kemer Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kemer Hakkında

Akdeniz’in incisi Antalya’ya bağlı Kemer, şehir merkezine yaklaşık 40 kilometre mesafede bulunan bir ilçe. Akdeniz ikliminin etkisi altındaki Kemer’de özellikle yaz turizmi son derece gelişmiş durumda. Yazın en sıcak dönemlerinde turistlerle dolup taşan lüks tatil köyleri ve oteller ise günümüzde ilçenin çehresini oluşturan başlıca unsurlardan. Önceleri çok daha küçük ve kendi halinde bir köy iken gitgide gelişen Kemer’i günümüzde her yıl milyonlarca ziyaretçi tatil için tercih ediyor. İlçe, adını yerli halk tarafından dağlardan inen suyu engellemek amacıyla inşa edilen taş duvardan alıyor. Pek çok doğal liman ve koya ev sahipliği yapan Kemer, özellikle geniş ormanlık alanlarla denizi buluşturan şairane manzaralarıyla biliniyor.

Phaselis ve Olympos Antik Kenti, daha çok tarihi yerleşimlere merak duyan gezginlerin gözde duraklarından. Dereköy, Beldibi Mağarası ve Altınyaka ise özellikle son yıllarda Kemer’de macera meraklılarının popüler buluşma noktaları arasında. Civardaki köylerde arazi araçlarıyla safari gezisine çıkmak veya halen pek çok gizemi barındıran mağaraları dolaşmak hayli keyifli. Tüm bunların ötesinde yaz aylarının olmazsa olmaz aktivitesi ise Kemer koyları ve plajlarından denize girmek. İlçede Ayışığı Plajı ve Belediye Plajı gibi merkeze yakın yerleri tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz teknelerle daha uzaklara da açılabilirsiniz. Kemer tatiliniz sırasında ayrıca dünyanın en yüksek teleferiklerinden birine binebilirsiniz. Tahtalı Dağı’nın zirvesine doğru tırmanan teleferikten görülebilen manzara adeta olağanüstü.

Türkiye’de 5 yıldızlı tatil köyleri ve oteller konusunda en zengin ilçelerin başında gelen Kemer’de bulunan tesislerde ihtiyacınız olabilecek her şey var. Yazın sıcak havadan bunaldığınızda otellerin devasa büyüklükteki havuzlarına girerek rahatlayabilir, animasyonlara katılabilir, hamam ve sauna gibi bölümlerde üzerinizde biriken yorgunluktan kurtulabilirsiniz.  

Kemer Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Antalya’nın küçük ama turistiler tarafından çok sevilen bir ilçe olan Kemer’in merkezine yürüyüş mesafesinde olan otobüs terminalinden yürüyerek, taksi ve minibüslerle ilçe merkezine, Antalya’ya, Beldibi’ne, Çamyuva’ya, Adrasan’a ve Olimpos’a; ayrıca bölgenin bütün otellerine kolayca gidebilirsiniz.

Araba Kiralama

Kemer Terminali çevresinde pek çok araba kiralama ofisi bulunuyor. Araba kiralayarak hem terminalden ilçede istediğiniz yere hem de çevre tatil beldelerine, koylara ve antik kentlere kolayca gidebilirsiniz.

Minibüsler

Otobüs terminali içindeki duraklarında yolculara hizmet veren ilçe içi ve ilçeler arası minibüslerle de hem Cumhuriyet Caddesi, Çamarası Caddesi ve Deniz Caddesi gibi merkezi noktalara hem de her saat Antalya, Kiriş, Çamyuva, Göynük ve Beldibi gibi komşu il ve ilçelere gitme şansınız var.

Taksi

Terminal içerisinde ve çevresinde 24 saat hizmet veren pek çok taksi durağını kolayca bulabilirsiniz. (0242) 814 20 55 numaralı Kemer Tur Taksi, (0242) 814 22 27 numarasından da ulaşarak taksi çağırabileceğiniz Öz Kemer Taksi ve Yalı Caddesi’nde hizmet veren (0242) 814 25 16 numaralı Favori Taksi ile Kemer’de hem ilçe içindeki otellere ve caddelere hem de çevre tatil beldelerine 24 saat gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kemer Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kemer otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kemer otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kemer otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kemer yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kemer 13 saat 30 dakika , İzmir - Kemer 8 saat 30 dakika , Ankara - Kemer 9 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kemer seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Güney Akdeniz Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Kemer seferleri düzenliyor.
expand_less