Karabük Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Karabük Hakkında

Karabük Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük, yemyeşil doğası ile tanınıyor ama bu güzel şehir gizli kalmış pek çok hazineye de sahip. Hadrianapolis Antik Kenti ile tarih sevenlere eşsiz bir gezi imkanı sunan Karabük, Ulu Camii ve İzzet Paşa Camii gibi önemli dini yapılarıyla da ilgi çekiyor.

Karabük şehrinde öne çıkan yerler ise Çitdere Tabiat Koruma Alanı, Göktepe Tabiat Parkı, Gökpınar, Çetiören ve Eğriova Mesire Yeri gibi doğayla baş başa kalabileceğiniz benzersiz alanlar. Bu tabiat parkları, Karadeniz gezilerinin de önemli mola noktaları arasında yer alıyor.

Coğrafyasının yapısından dolayı pek çok tabiat harikasına ev sahipliği yapan Karabük’te Bulak Mağarası, Şeker Kanyonu, Katır Yolu, Tokatlı Kanyonu, tarihi İnce Kaya Su Kemeri ve ünlü Mencilis Mağarası gibi sizi büyüleyecek pek çok yer bulunuyor.

Karabük yemek kültürü, Karadeniz’in yanı sıra Anadolu’dan da pek çok etki almış ve zenginleşmiş. Sütlü keşkek, göce, sulu yayım, oğmaç, orman Kebabı ve ekşili köfte gibi yöresel yemekler öncelikle denenmesi gereken lezzetler arasında.

Karabük son yıllarda ev sahipliği yaptığı büyük festivallerle de adından söz ettiriyor. Altın Safran Belgesel Film Festivali, Aladağ Şenlikleri, Çetiören Güreş Festivali, Zümrüt Yenice Kültür ve Sanat Festivali gibi pek çok kültürel festivale Karabük gezilerinizde katılabilirsiniz.

Karabük Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapan şehir, önemli bir genç nüfusa sahip.

 

Karabük Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Karabük Terminali, şehir merkezine oldukça yakın bir noktada ve terminalin çevresinde AVM, otel ve restoranlar bulunuyor. Otobüs terminalinden pek çok ulaşım aracıyla şehir merkezine kolayca gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Karabük Terminali’nden şehir merkezindeki ana caddelere ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım aracı olan ücretsiz yolcu servisleri, terminal çıkış kapısı önünde bulunuyor ve her yarım saate bir kalkıyor. Yolculuk yaptığınız otobüs firmanın size sunacağı yolcu servisiyle Karabük merkezine kolayca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Belediye otobüsü durağı, terminalin çıkış kapısı önündeki Atatürk Bulvarı üzerinde bulunuyor. Terminal otobüs hattı ile her yarım saatte bir üniversiteye ve şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Terminal yanında durağı bulunan minibüslerle de hem şehir merkezindeki ana duraklara hem de Safranbolu, Yenice ve Yazıköy gibi çevre ilçe ve köyler de ulaşmanız mümkün.

Taksi

Terminal önündeki Atatürk Bulvarı üzerinde durağını göreceğiniz Karabük Terminal Taksi’ye (0370) 424 69 12 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durağında istediğiniz zaman taksi bulabilir ve rahat bir yolculukla şehirde istediğiniz mahalleye gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Karabük Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Karabük otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Karabük otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Karabük otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Karabük yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Karabük 6 saat , İzmir - Karabük 11 saat 30 dakika , Ankara - Karabük 2 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Karabük seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Kale Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Karabük seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  5 saat schedule
 • İzmir
  11 saat schedule
 • Ankara
  2 saat schedule
 • Adana
  9 saat schedule
 • Bursa
  6 saat schedule
 • Antalya
  12 saat schedule
 • Trabzon
  12 saat schedule
map placeholder
expand_less