Gölcük Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Gölcük Hakkında

Marmara Denizi’nin kıyısında kurulan Gölcük, Kocaeli’ne bağlı ilçelerden. Tarih boyunca özellikle ticaretin kalbi sayılan limanı ve gemi üretim tesisleri ile önem taşıyan Gölcük, ayrıca İstanbul’a yakınlığı ile de her daim popülerliğini korumayı başaran bir yerleşim. Nüfusu günümüzde 150 binin üzerine çıkan ilçe, pek çok anlamda Türkiye’nin bazı illerinden daha büyük ve gelişmiş durumda. Bu özelliği ise Gölcük’ün yıllar içinde büyümesini hızlandıran başlıca etmenlerden biri sayılıyor. İlçe sınırlarında yer alan devasa tersane ile otomotiv fabrikası, Gölcük ve civarında yaşayanlar için önemli düzeyde istihdam yaratıyor. Ayrıca göz alıcı sahil hattı sayesinde ilçeye Kocaeli’nin diğer bölgelerinden ve çevre illerden seyahat edenlerin sayısı da hayli fazla.  

1999 yılında gerçekleşen ve neredeyse tüm bölgeyi etkileyen deprem sırasında Gölcük büyük oranda hasar gördü. Ancak sonraki yıllarda yapılan çalışmalar sayesinde ilçe günümüzde deprem yaralarını büyük ölçüde sarmış durumda. Kocaeli’nin güneyinde bulunan Gölcük’e otobüslerle yurt genelinde pek çok şehirden direkt seyahat edilebiliyor. Üstelik ilçeye hizmet veren konforlu araçlar sayesinde yolculuk çok daha keyifli geçiyor. Buna karşın yurt dışından ve ülke içinde uzak illerden seyahat edenler İstanbul’da bulunan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı üzerinden aktarma yaparak Gölcük’e ulaşabilirler. 

Gölcük ve civarına yolunuz düştüğünde yıl içinde pek çok yerli turisti ağırlayan Sultan Baba Türbesi, Kazıklı Kervansarayı, Saraylı Köyü ve Saklıgöl gibi noktaları ziyaret edebilirsiniz. Özellikle hafta sonu gezileri ve piknikler için vazgeçilmez rotalardan olan Saklıgöl, muazzam doğasıyla adeta baş döndüren bir güzelliği barındırıyor. Ayrıca ilçe merkezinde bulunan ve ülkemizin karaya yerleştirilen tek gemi müzesi olma özelliğini taşıyan Yarhisar Gemi Müzesi’ni de gezebilirsiniz. Kavaklı Parkı içerisinde bulunan müze, özellikle çocuklu aileler arasında oldukça popüler. Her yıl yaz aylarında düzenlenen şenlikleri sayesinde çok daha keyifli bir atmosfer vaat eden Kadırga Yaylası ise kent yaşamının yorucu ve sıcak atmosferinden kaçmak isteyenler için hiç kuşkusuz harika bir adres. Biraz daha tepelere çıkarak enfes Gölcük manzarasını izlemek isteyenler Gözlementepe Mesire Yeri’nin yolunu tutabilirler. Üstelik fotoğrafçılığa merakınız varsa, buraya çıktığınızda muazzam kareler yakalama olasılığınız da bulunuyor. Ilıman Marmara iklimi sayesinde Gölcük’e mevsim ve ay fark etmeksizin her zaman rahatça seyahat edebilirsiniz. Özellikle piknik alanları ve yaylaların ziyaretçilerle dolduğu bahar döneminin ilçeyi keşfetmek adına hayli uygun olduğunu anımsatalım. Gölcük’e kadar gelmişken ayrıca umaç çorbası ve cızlama gibi yörenin meşhur lezzetlerini tatmayı unutmayın.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Gölcük Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gölcük otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Gölcük otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Gölcük otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Gölcük yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Gölcük 2 saat 30 dakika , İzmir - Gölcük 6 saat 30 dakika , Ankara - Gölcük 5 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Gölcük seferleri bulunuyor?
expand_more
Efetur, Asya Tur, Pamukkale Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Gölcük seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  2 saat schedule
 • İzmir
  6 saat schedule
 • Ankara
  5 saat schedule
 • Adana
  12 saat schedule
 • Bursa
  1 saat schedule
 • Antalya
  9 saat schedule
 • Trabzon
  15 saat schedule
map placeholder
expand_less