Espiye Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Espiye

Karadeniz Bölgesi’nin önemli illerinden biri olan Giresun’da bulunan Espiye, kumsalları ve yaylaları ile yıl boyu ziyaretçilerini ağırlıyor. Karadeniz Sahil Yolu’nun ilçe merkezinden geçtiği Espiye’de, özellikle yaz aylarında yerli turist sayısı hayli artış gösteriyor.

Giresun’a 33 kilometre uzaklıkta bulunan Espiye’de, yolcuların geliş noktasını Espiye Otogarı oluşturuyor. Sahilleri ve konumu dolayısıyla önemli ilçe terminallerinden biri olan Espiye Otogarı, Giresun-Trabzon yolu paralelinde, Hürriyet Caddesi üzerinde yer alıyor. İlçe merkezine yalnızca 400 metre uzaklıkta bulunan otogara, yürüyerek 5 dakika gibi kısa sürede gidilebiliyor. Otogara, Giresun şehir merkezi, ilçe merkezi, çevre ilçe ve köylerden de belediye otobüsleri, minibüsler ve taksilerle ulaşmak mümkün. Ayrıca otobüs firmalarının belirli bir güzergah çerçevesinde sunduğu ücretsiz yolcu servisi hizmetini de tercih edebilirsiniz.

Küçük ölçekli bir otogar olan Espiye Otogarı’nda daha çok yerel firmalar olmak üzere, Türkiye’nin birçok noktasından ulaşım sağlayan otobüs firmaları da hizmet veriyor. Otogarda bekleme alanları, lavabolar ve büfe de bulunuyor.

Şehir Merkezinden Espiye Otogarı'na Ulaşım

Espiye Otogarı, Giresun şehrinin önemli ilçe terminallerinden biri olarak kabul ediliyor. Şehir merkezi ile Espiye Terminali arasında yaklaşık olarak 34 kilometrelik bir sürüş mesafesi bulunuyor. Giresun şehir merkezinden Espiye ilçesindeki bu önemli terminale ulaşmak isteyenler için halk otobüslerinden ücretsiz yolcu servislerine kadar pek çok seçenek söz konusu.

Belediye Otobüsleri

Giresun’da bütçe dostu ulaşım seçenekleri arasında özel halk otobüsleri bir adım öne çıkıyor. Hükümet Konağı, Cezaevi ve Devlet Hastanesi gibi popüler noktaların yakınlarında, kısa aralıklarla dizili çok sayıda durakla karşılaşabilirsiniz.  Atatürk Bulvarı’nı takip eden otobüsler; Keşap ilçesini sahil şeridi üzerinden aşarak Espiye Terminali’ne ulaşım sağlıyor.

Minibüs

Espiye-Giresun minibüs hattı, şehrin en eski ulaşım hatlarından biri olarak dikkat çekiyor. Şehir merkezindeki minibüsler hafta içi 06.45 itibarıyla Espiye yönüne doğru hareket etmeye başlıyor. Hat, 20.30’a kadar aralıksız şekilde devam ediyor. Hafta sonunda ise şehir merkezi ve Espiye arasında çalışan minibüsler, saat 07.20’de kontağı çalıştırmaya başlıyor.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Ücretsiz yolcu servisleri, merkezde farklı güzergâhlarda bekleyen yolcuları aldığı için diğer araçlara kıyasla daha uzun bir yolculuk gerçekleştiriyor. Ortalama 1 saat kadar önce, bilet satış firmalarının sizi yönlendirdiği noktalarda hazır bulunmaz, geç kalmamanız adına oldukça önemli. Servisler; yolcularını genel olarak Atatürk Bulvarı, Fevzi Paşa Caddesi ve Orhan Yılmaz Caddesi gibi işlek caddeler üzerinden toplayarak terminale doğru yol alıyor.

Taksi

Giresun’da şehir merkezinin pek çok noktasından taksi ile Espiye Otogarı’na ulaşım sağlamak mümkün. Taksi ücretleri, şehir merkezinde yer aldığınız konuma bağlı olarak değişebiliyor. Bu şekilde şehir merkezinden ortalama 25-30 dakikalık bir yolculuk yaparak terminale ulaşabilirsiniz. 24 saat boyunca aktif şekilde hizmet veren taksi duraklarından bazıları şu şekilde: Giresun Taksi (General Nur Erkan Caddesi - 0454 216 41 11),  Eren Taksi (Nizamiye Mahallesi- 0454 216 44 62), Dilek Taksi (İnönü Caddesi - 0454 214 13 13).

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less