Dalaman Otobüs Bileti Ara

Coğrafi olarak Muğla ilinin sınırlarında yer alan Dalaman, Türkiye’nin yeşil ile maviyi buluşturan eşsiz doğasıyla baş döndüren tatil merkezlerinden. Fethiye, Köyceğiz ve Ortaca gibi yerleşimlerle çevrelenen Dalaman, aynı zamanda Muğla’nın iki önemli havalimanından birine ev sahipliği yapıyor. Bu sayede bölgedeki diğer noktalara ulaşmak isteyen yolcular sıklıkla Dalaman’a seyahat ediyorlar. Üstelik ilçeye özellikle çevredeki şehirlerden otobüsle yolculuk da oldukça cazip bir seçenek sayılabilir. İzmir’e yaklaşık 400 kilometre mesafedeki Dalaman’a şehirden otobüsle yaklaşık 4 saatte ulaşmak mümkün. İlçenin Antalya’ya uzaklığı ise 250 kilometreye yakın. Bu sayede Türkiye’nin en fazla turist çeken şehirlerinden biri olan Antalya’dan da Dalaman’a otobüsle rahatça seyahat edebilirsiniz.  

Özellikle doğa aşıkları için birbirinden muazzam güzelliklere ev sahipliği yapan Dalaman’da dinlenmek veya denize girmek için bölgenin meşhur yerlerinden Sarıgerme Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Ekinci Koyu ve Sarsala Koyu ise yemyeşil çam ağaçlarının altında dinlenmek istediğinizde gelebileceğiniz diğer adresler. Yaz mevsiminde iyice artan sıcaklıkların etkisinden uzaklaşmayı ve serinleten suların arasında kürek çekmeyi hayal ediyorsanız, Dalaman Çayı üzerinde düzenlenen rafting turlarına mutlaka katılın. Üstelik Dalaman ve çevresi antik dünyanın sırlarını taşıyan eski kentler konusunda hayli şanslı. Telmessos Antik Kenti ise eski kaya mezarları ve diğer kalıntılarıyla bu alanda hiç kuşkusuz en fazla dikkat çekenlerden. 

Bölgeye seyahat ettiğinizde Dalaman’ın sevimli lokantalarında Akdeniz coğrafyasının nefis lezzetlerinden bazılarını tadacağınıza emin olabilirsiniz. Özellikle zeytinyağlı yemeklerden ve mezelerden hoşlananlar için Dalaman tek kelimeyle muazzam bir adres. Deniz börülcesi, kalamar, midye dolma, karides ve Akdeniz yeşillikleriyle hazırlanan salatalar muhakkak denenmeli. Üstelik sıcak Dalaman güneşinin altında serinlemek adına kavun, mandalina, damla sakızı, vanilya ve limon gibi aromaları bulunan dondurmaları da tercih edebileceğinizi anımsatalım. 

Dalaman Ortalama Sıcaklık
 • Salı
  22 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  21 /Hava Durumu
 • Perşembe
  21 /Hava Durumu
 • Cuma
  20 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  20 /Hava Durumu