Rize Otelleri Ara

En uygun Rize otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Rize otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Rize Hakkında

Rize, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz bölümünde yer alan şehirlerinden biridir. Türkiye’nin en yeşil şehirlerinden biri olan Rize, özelikle yaz aylarında serin havası, yaylaları ve yemyeşil köyleri ile yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği şehirlerin arasındadır. Rize’nin köylerini gezip, yaylalarına çıkmadan önce şehir merkezinde gezmeniz ve görmeniz gereken yerler de vardır. Rize Kalesi şehir merkezinde bulunan en önemli yapıların başında gelir. Rize Kalesi’ne çıkıp şehrin tüm yeşilliğini ve dağlarını görüp, şehri tepeden izleme imkanı bulabilirsiniz. Rize’yi yukarıdan seyredebileceğiniz bir diğer şehir manzaralı yer ise Şahin Tepesidir. Kaçkar Dağı’nı ve yemyeşil ovaları görebileceğiniz şehrin bu ünlü tepesine de mutlaka çıkmalısınız. Rize’nin merkezinde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında, Atatürk’ün kaldığı Mataracı Konağı da yer alır. Konak, Atatürk Müze Evi olarak görülmeye açıktır.

Şehri yansıtan, arkeolojik kalıntıların sergilendiği Rize Müzesi’ni gezmeden merkezden ayrılmamalısınız. Karadeniz mutfağının en ünlü restoranları da Rize merkezde bulunur. Bölgenin ünlü yemeklerinden, muhlama ve karalahana sarmasını mutlaka denemelisiniz. Rize merkeze yakın olan, şehirde çok ilerlemeden görebileceğiniz doğal güzelliklerden biri de, Ağaran Şelalesidir. Merkeze 12 km uzaklıkta konumlanan Ağaran Şelalesi’ni mutlaka görülecekler listenize not almalısınız. Şehrin merkezindeyken Rize’nin Çarşısına da uğrayabilir, buradan taze tereyağı, çay, peynir gibi yöresel lezzet alışverişi yapabilirsiniz. Rize merkezdeyken bir diğer görmeden dönmemeniz gereken yer ise, Atatürk Heykelidir. Rize’ye Trabzon’dan en hızlı şekilde havayolu ile 1 saatte ulaşabilirsiniz.

Rize Galeri

Rize'de Nerede Kalınır?

Çamlıhemşin
Çamlıhemşin

Çamlıhemşin, Doğu Karadeniz’de yer alan Rize şehrinin ilçelerinden biridir. Ormanlarla kaplı doğası, yaylaları, gölleri ve diğer doğal güzellikleri ile Çamlıhemşin yaz aylarında turistlerin en çok ziyaret ettiği noktalardandır. İlçe, yüksekliği 4.000 metreyi geçen Kaçkar Dağları ile ünlüdür. Dağların oluşturduğu krater gölleri ilçeyi özel kılan etk

Çamlıhemşin otellerini gör
Ardeşen
Ardeşen

Ardeşen otellerini gör
Çayeli
Çayeli

Rize şehrine 30 dakika uzaklıkta olan yemyeşil Çayeli ilçesi, Türkiye’nin önemli çay yetiştirme alanlarından biri. Kuzeyinde Karadeniz’in harika manzaralarını sunan Çayeli, doğa severler için pek çok hazine saklayan bir cennet. Karadeniz Bölgesi’nin yağmurları ünlüdür ve bu yağmurlardan kaynaklı pek çok şelale Çayeli'nde gezilebiliyor. Türkiye’nin

Çayeli otellerini gör
Rize Merkez
Rize Merkez

Rize Merkez otellerini gör
Rize Pazar
Rize Pazar

Rize Pazar otellerini gör
Fındıklı
Fındıklı

Fındıklı otellerini gör
İkizdere
İkizdere

Kaçkar Dağları’nın eteklerinde mükemmel bir konuma sahip olan İkizdere, tam da Çamlık Deresi ve Cimil Deresi’nin birleştiği noktada yer alıyor. Karadeniz’in kuşkusuz en çok ilgi gören şehirlerinden Rize’nin şirin bir ilçesi olan İkizdere, hem sunduğu çok sayıda konaklama alternatifi hem de yaz-kış ziyaret edilebilir olması ile dikkat çekiyor. Dört

İkizdere otellerini gör
İyidere
İyidere

İyidere otellerini gör
Güneysu
Güneysu

Güneysu otellerini gör
Derepazarı
Derepazarı

Derepazarı otellerini gör
Hemşin
Hemşin

Hemşin otellerini gör

Temalarına Göre Rize Otelleri

Rize Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Ocak Temmuz 2038,70 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Rize Seyahat Yazıları

Rize Sıkça Sorulan Sorular

Rize’de bungalov otel var mı?

Rize’de son yıllarda bungalov otellerin sayısı artmıştır. Özellikle Çamlıhemşin ve Ayder bölgesi başta olmak üzere şehrin çeşitli yerlerinde, yaylarda bungalov oteller bulunmaktadır.

Rize’ye ne zaman gidilir?

Rize seyahati için en ideal dönem ilkbahar ve yaz aylarıdır. Zira şehirde, sonbahar ayları yoğun yağışlı, kış ayları ise soğuk geçmektedir.

Rize nereye yakın?

Doğu Karadeniz'de yer alan Rize, başta Trabzon olmak üzere, Artvin, Batum, Erzurum, Bayburt, Giresun ve Ordu'ya yakındır.

Rize’nin neyi meşhur?

Rize, çay ile meşhur bir şehirdir. Türkiye’de çay üretiminin yapıldığı tek yer olma ayrıcalığına sahiptir. 

Rize’den ne alınır?

Rize’den meşhur Rize çayı, mısır ekmeği, doğal tereyağı ve peynir, bakır tava, Anzer balı, hasır iskemle, Hemşin çorabı ve şimşir kaşık gibi yöresel ürünler alabilirsiniz. 

Rize’de ne yenir?

Rize’de mutlaka tadına bakmanız gereken lezzetlerin başında ‘Muhlama, etli kuru fasulye, Rize kavurması, sac kavurma, Rize pidesi, Pepeçura tatlısı, Laz böreği ve fırın sütlaç’ geliyor. 

Rize’de gezilecek yerler nereler?

Rize’de Ayder Yaylası, Palovit Şelalesi, Rize Kalesi, Pokut Yayları, Fırtına Deresi, Ağaran Şelalesi, Ovit Yaylası, Zil Kalesi, Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi, Elevit Yaylası, Şenyuva Köprüsü ve Gelin Tülü Şelalesi gibi gezip görmeniz gereken pek çok yer bulunuyor. 

Rize’de denize girilir mi?

Rize’de denize girilir, ancak dikkatli olmak gerekir. Zira Karadeniz, içerisinde tehlikeli alanlar barındıran bir denizdir. Plajlarda belirlenen sınırları aşmamak, fırtınalı havalarda denize girmemek gerekiyor. Bununla birlikte Rize’de, Fındıklı-Yeniköy Plajı, Sarayköy Aile Plajı, Çayeli Halk Plajı, Kıyıcık Plajı, Limanköy Aile Plajı, Kemer Köyü Plajı, Alipaşa Plajı ve Hamidiye Plajı’nda denize girebilirsiniz.

Rize’de bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Rize’deki popüler ucuz oteller içerisinde Vesile Otel, Hakoni House ve Afara Bungalows Otel bulunuyor.

Rize’de bulunan en iyi oteller hangileri?

Rize’deki en iyi oteller içerisinde Grand Çavuşoğlu Hotel, Ayder Villa De Pelit ve Ridos Thermal Hotel Spa bulunuyor.