Yazın serin tatil için 5 adres

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Ülkemizde yaz sıcaklarından şikayetçi olanların da gidebileceği çok güzel yerler var. Üstelik bir çoğu Antalya, Göcek gibi tatil yörelerine de yakın. Siz de yazın serin yerlerde tatil yapmak istiyorsanız bu 5 rotayı tatil planlarınıza ekleyebilirsiniz.

1-Ayder Yaylası

Aslında yazın serin yerler için en iyi adres Karadeniz yaylaları. Başlıkta Ayder Yaylası dedik ama Karadeniz bölgesinde doğa harikası muhteşem yaylalar var. Ayder Yaylası en ünlülerinden biri. Otel ve pansiyon konaklaması için seçenekler çok. Gorgit, Pakut, Haldizen, Sahara Yaylaları gibi yaylaları da tercih edebilirsiniz. Uçakla gitmek isterseniz Trabzon Havalimanını kullanmanız gerekiyor. Trabzon uçak biletlerine göz atmak için tıklayın.

2-Ovacık (Fethiye) 

Serin yaylalar sadece Karadeniz bölgesinde bulunmuyor. Akdeniz bölgesinde de özellikle yerli halk, yaz aylarını yaylalarda geçirir. Fethiye'nin Ovacık beldesi yazın serin ve rüzgarlı havasıyla ünlü. Ölüdeniz'in tepesine konumlanmış bu köyde çok sayıda otel var. Hemen hepsinde havuz bulunuyor. Ve muhteşem bir ölüdeniz manzarası sizi bekliyor olacak. Uygun fiyatlı Dalaman uçak biletleri için tıklayabilirsiniz.

3-Saklıkent Kanyonu (Antalya)

Saklıkent Kanyonuna girdiğinizde sıcak ve bunaltıcı hava bir anda yerini serin bir havaya bırakır. Buz gibi akan su sizi şaşırtacak. Kayaların arasında sıkışmış bir bölge olduğu için yazın çok serin olur. Size buzdolabındaymışsınız hissi uyandıracak Antalya Saklıkent Kanyonu'nu mutlaka ziyaret edin. Antalya uçak biletlerine göz atmaya ne dersiniz?

4-Kargı Koyu (Göcek)

Göcek'e 8 km uzaklıktaki Kargı koyu, Sığla ağaçlarının etkisiyle güneşin yakıcı etkisinden kurtulur. Bu bölgedeki en serin koylardan biridir. Bu ağaç aynı zamanda kaşıntı, astım bronşit gibi hastalıklara da iyi gelir. Bol oksijenli bu bölgede konaklama için seçenekler var.

5-Abant

Yaz tatilinde ille de deniz olmalı diyenlerden değilseniz doğal güzelliklerin yer aldığı serin bir adres arıyorsanız Abant Gölü'nü tercih edebilirsiniz. Gölün çevresinde güzel ve konforlu oteller var. Otellerin kapalı havuzları da bulunuyor. Göl çevresinde uzun yürüyüşler yapıp, Mudurnu, Uzungöl gibi çevredeki turistik yerleri de gezebilirsiniz.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar