Alışveriş Kredisi Hesaplama

Alışveriş Kredisi
İhtiyaç Kredisi
TL
Kredi Vadesi
3 ay

Bankaların Alışveriş Kredisi Faiz Oranları

Bankaların kredi oranları anlık olarak değişiklik gösterebiliyor. En güncel bilgi için bankalarla iletişime geçebillirsiniz.

Alışveriş kredisi nedir?

Alışveriş kredisi bireysel tüketicilere belirli bir ürün ya da hizmet karşılığında bankalar tarafından finansman sağlanan bir kredi türüdür. Alışveriş kredisi çevrimiçi ve çevrimdışı olarak kullanılabilir. Trendyol ve Hepsiburada gibi alışveriş siteleri bankalarla anlaşmalar yaparak satın alma aşamasında alışveriş kredisi kullanmanıza imkan tanır. Mediamarkt ve Vatan Bilgisayar gibi büyük elektronik süpermarketlerde ise alışveriş kredisi kullanmanız için bankaların yetkili personelleri bulunur ve bu kısımdan kredi kullanımı sağlayabilirsiniz.

Alışveriş Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Alışveriş kredisi başvurularında standart başvuru belgeleri talep edilir. Fakat bazı hallerde talep edilen belgeler değişebilir. Örneğin krediyi çekmek istediğiniz bankanın diğer bankalar veya PTT ile anlaşması varsa, şubeye gitmenize gerek kalmadan kredinizi kolaylıkla kullanabilirsiniz.

• Diğer bankalardaki kredi borç dökümleri • Mevcutsa ek gelir belgesi • Adresi belirten belge (ikametgâh veya başvuru sahibinin adına düzenlenmiş son 3 aya ait fatura)

Kredi Hesaplamak için Neden Enuygun’u Kullanmalısınız?

Farklı faiz oranlarını tek bir yerde karşılaştırın
Farklı faiz oranlarını tek bir yerde karşılaştırın
Türkiye’nin önde gelen bankalarının faiz oranlarını karşılaştırmak için tek tek sitelerine girmekle uğraşmayın. İhtiyacınız olan kredi tutarına göre Enuygun’dan size uygun faiz oranını bulun.
Enuygun’a özel faiz oranlarından yararlanın
Enuygun’a özel faiz oranlarından yararlanın
Bankalarla yaptığımız iş birlikleri sayesinde Enuygun kullanıcılarına özel faiz oranları sunuyoruz. Bu faiz oranlarından yararlanın, daha avantajlı tutarlarla kredinize başvurun.
Kredi başvurunuzu saniyeler içinde yapın
Kredi başvurunuzu saniyeler içinde yapın
Size en uygun krediyi bulduktan sonra sadece birkaç adımda kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Enuygun’da tüm başvuru işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Alışveriş Kredisi Örnek Maliyet Tablosu

Kredi TutarıKredi VadesiMinimum VadeMaksimum VadeAylık Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık Taksit TutarıToplam Geri Ödeme Tutarı
20.000 TL36 ay3 ay36 ay% 159% 21,731.881 TL22.566 TL
Örnek alışveriş kredisi maliyet tablosu, Enuygun’da sunulan en uzun vadeli en düşük alışveriş kredisi faiz oranına göre düzenlendi.

Sıkça Sorulan Sorular

Alışveriş kredisi hangi alışverişlerde kullanılabilir?
Alışveriş kredisi, kredinin kullanılacağı sitenin belirlemiş olduğu tüm kategorilerdeki ürün grupları için kullanılabilir. Bazı siteler altın, yemek, spor paketleri gibi kategorileri alışveriş kredisi kullanımına kapatabilir. Sitelerin alışveriş kredisi bölümünde hangi kategorilerde kullanılabileceği ile ilgili bilgi yer alıyor, buradan kontrol edebilirsiniz.
Nasıl alışveriş kredisi alabilirim?
Alışveriş siteleri üzerinden anlaşmalı oldukları bankalar aracılığı ile ya da banka şubesine başvuru yaparak alışveriş kredisi alabilirsiniz.
Alışveriş kredisi nasıl ödenir?
Alışveriş kredisi ödemeleri alışverişten 1 ay sonra başlar. Kredi taksitlerini ATM'den banka şubesinden veya mobil ve internet bankacılığı aracılığı ile ödeyebilirsiniz.