Vize başvurularında biletini BİG ile almayı unutma!


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
28 Ağustos 2019 | 10

Schengen ülkeleri, İngiltere, ABD, Kanada ve benzeri yerleri gitmek için vize alacaksan bu öneriye dikkat! Vize başvurularında gerekli olan uçak biletlerini, Bilet İptal Güvencesi (BİG) ile satın alırsan, vizenin çıkmaması durumunda, bilet tutarının %90’ını geri alabilirsin.

‘Biletim yandı’ stresi yaşamazsın

Vize başvurusu yaparken, gidiş ve dönüş uçak biletinin gösterilmesi gerekiyor. Ancak vize başvurusunun olumlu sonuçlanmaması durumunda biletin yanabilir. Bu durumda biletini BİG ile satın alırsan, ‘Biletim yandı’ stresi yaşamazsın. Özellikle ABD, Kanada gibi ülkelere gitmek için alınan uçak biletlerinin pahalı olduğunu hatırlatmama gerek yok sanırım. Vize tarihleri esnekse, paranı iade alıp yeni bir bilet bile satın alabilirsin. Vize çıksa bile biletini BİG ile satın alırsan, seyahat tarihinde de değişiklik yapabilirsin. Örneğin daha uzun süreli vize verildiyse seyahatini kış yerine bahar aylarına bırakabilirsin.

Gerekçe göstermeden iptal edebilirsin

Biletini BİG ile satın almak çok kolay. Yapman gereken tek şey biletini satın alırken Bilet İptal Güvencesi ile almak istiyorum kutucuğunu tıklamak. Bilet tutarının %10’u kadar bir tutarda sigorta primi eklenip biletin toplam fiyatına eklenir. Sonrasında vize başvurunun iptal olması, tarihinin değişmesi vs. ya da başka sebeplerden dolayı biletini uçuşundan 3 saat öncesine kadar hiçbir gerekçe göstermeden iptal edebilirsin.

Ucuz Uçak Bileti Bulun

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2077 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.