Temmuz'da 4,5 gün izin al 16 gün tatil yap!

tugbahacibayramoglu

Sokağa çıkma yasakları, kapalı mekanlar, kısıtlamalar yüzünden bir yılı aşkın süredir çok sıkıldık. Karantina altında evlerde geçirdiğimiz kış aylarından sonra güzel bir tatili de fazlasıyla hak ettik. Yasaklar gevşetildi, üstelik pek çok kişiye aşı olma fırsatı da doğdu. E daha ne bekliyorsun, sen de tatil planı yapmaya başlayabilirsin. Sıkı dur; temmuz ayı bu sene bol bol tatil fırsatı doğuruyor. Temmuz’da 4,5 gün izinle 16 gün tatile çıkabilirsin. Nasıl mı?

Kurban Bayramı tatili 9 gün

2021 Temmuz’u son yılların en bol tatil yapabileceğimiz ayı oldu. Kurban Bayramı 20 Temmuz Salı günü başlıyor. 19 Temmuz Pazartesi Arife günü yarım gün izin alanlar, toplam 9 gün bayram tatili yapabilir.

Ancak önceki hafta bir tatil daha var. 15 Temmuz Perşembe Demokrasi ve Milli Birlik Günü de resmi tatil. O hafta yani 12-13-14 Temmuz tarihleriyle 16 Temmuz Cuma günü dahil toplam 4 gün daha izin alırsan da tatilini iki haftaya çıkarabilirsin.

15 Temmuz'u da birleştirirsen

Kısacası 4,5 gün izinle 16 gün tatil yapmak mümkün. Temmuz’da ister yarım günle 9 gün tatil yap, istersen sadece 16 Temmuz Cuma’da izin al ve 1,5 gün izinle 11 gün izin yap. Ya da yetmez dersen 4,5 gün izin alarak tatil keyfini 16 güne çıkar. Kolayca planlaman için aşağıda takvimde tatil günlerini boyadık. Takvimde tarihleri ayrıntılı olarak görebilirsin.

Peki tatilde ne yapacaksın?

Gelelim tatilde ne yapacağına karar veremeyenlere. 2021 yaz tatili rotaları ve ipuçları başlıklı yazımda ayrıntılı bilgiler ve tüyolar verdim. Bu yazıya göz atıp planlamaya başlayabilirsin.

Turizmle ilgili görev alan tüm personelin otel çalışanından, havayolu, otobüs firması çalışanına kadar aşılandığını da hatırlatalım. Turizm Bakanlığı'nın geçen yıl başlattığı 'Güvenli Turizm Sertifikası' uygulaması da sürüyor. Otellerde koronavirüs önlemleri alınıp alınmadığına dair denetimler yapılıyor.

Bu arada önemli bir bilgi, temmuz ayı bu kadar bol tatil fırsatı doğurunca da haliyle uçak bileti fiyatları da artıyor. Otobüs biletlerine de talep büyük. O yüzden bilet satın almak için acele etmende fayda var.

 

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar