Okula,Tatile, Kiraya, Borçlara Kredi

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

Yazın gelmesiyle birlikte ihtiyaçlarımız artar, beklentilerimiz çoğalır. Kadınlar evlerini tadilat ettirip çocuğunun okul kaydını yaptırarak konforlu bir tatil yapmak isterken, erkeklerse otomobilini yenilemek, memleketindeki tarlasını ekip biçmek köyüne cebinde parasıyla gitmek ister. Evini taşımak zorunda kalanların da en büyük sorunudur depozito ve emlakçı parası... İşte tüm bu ihtiyaçlarımız için gerekli olan nakit sorunu artık ihtiyaç kredisiyle çözülüyor.

Önceleri sadece ev ve otomobil almak için kredi çekenler şimdilerde, tatil yapmak, evini yenilemek, çocuğunun okul parasını peşin ödeyerek indirip yaptırmak, taşınma masraflarını karşılamak gibi konularda ihtiyaç kredisi çekerek peşin ödeme yapmayı tercih ediyor.

Sizler için ihtiyaç kredilerini çeşitlendirdik... Adı İhtiyaç olan bu krediler ihtiyacınız olduğu an sizi rahatlatıp nakit ihtiyacınızı karşılayıp taksitle ödemenizi sağlıyor.

Tatil için kredi

Birçoğumuz için otel odasına bağlı kalarak tatil yapmak cazip bir öneri olmaz. Gezip tozmak, yeni yerler görmek isteriz. Bu durumda tatile çıkarken yanımızda bir miktar para bulundurmamız gerekir.  Şimdilerde özgürce tatil yapmak isteyenler, ihtiyaç kredisi çekerek seyahatlerini planlamaya başladı bile. Parayı peşin alıp küçük taksitlerle ödemek tur şirketlerinin taksitli tatil imkanlarına benzeyebilir... Tabi memlekete gidip eşe dosta küçük harçlıklar vermek ya da tarlasındaki hasat zamanı ailesine yardımcı olmak isteyenler de İhtiyaç Kredisi kullanmayı tercih ediyor.

İkinci el otomobil için kredi

Sıfır bir otomobil yerine ikinci el otomobilde karar kılanların en büyük sorunu istedikleri aracın fiyatıdır. 5 yaşın üzerindeki araçlara taşıt kredisi çekilemediği içinde beğendiğiniz otomobil yerine daha düşük bir modeli tercih etmek zorunda kalabilirsiniz. Oysa ki uygun koşullarda ihtiyaç kredisi çekerek istediğiniz model otomobile sahip olabilirsiniz. İhtiyaç kredisiyle otomobil almanın bir başka cazip yönü de aracınızı istediğiniz an satabilmek. Otomobil kredilerinde banka borç bitene kadar aracınıza ipotek koyduğu için satamazsınız. Oysaki ihtiyaç kredisiyle aldığınız otomobili istediğiniz zaman satarak bu anlamda tercihlerinizi daha özgür kılmak mümkün.

Ev tadilatı, boya badana için kredi

Yaz ayları evimizde yapacağımız boya badana ve tadilat için en uygun zamandır. Evinin mutfağında ya da banyosunda değişiklik yapmak isteyenler için ihtiyaç kredisi büyük kolaylık sağlar. Tadilat yaptırmak istiyorum ancak ustaya verecek param yok diyenler ihtiyaç kredisiyle nakit ihtiyacını giderip arzu ettikleri eve kavuşabilir. Evinizin içi ya da binaların dış cephe boya ve izalasyon tadilatları için çalışan ustalar da nakit çalışmak ister. Evlerinde değişiklik yapmak isteyenler için İhtiyaç kredisi tam sizin ihtiyacınıza göre....

Okul parası için kredi

Eskiden Eylül ayında yapılan okul kayıtları artık Mayıs ayında netleşiyor. Özellikle de özel okul ve kreşler Mayıs ayında kayıtlarını yeniliyor. Okulların peşin ödemelerinde yüzde 30'lara varan indirim yapması nedeniyle de bazı kişiler ihtiyaç kredisi çekerek peşin ödeme yapmayı tercih ediyor. Kimilerine göre bakıcı yerine çocuğunu kreşe göndermek daha cazip geliyor. Bu durumda ihtiyaç kredisi kullanlanların arasında okul parasını peşin ödeyenler de girmeye başladı.

Taşınma için kredi

Bahar ve yaz ayları emlak piyasasında en çok hareketlilik yaşanan dönemdir. Satın aldığınız eve taşınma ya da kiralama işlemleri için nakit ihtiyaçı doğar. Özellikle de kiralama durumlarında emlakçı parası ve depozito bedeli için peşin paranız yoksa ihtiyaç kredisiyle bu sorununuzu çözebilirsiniz.

Biriken borçlar ve nakit ihtiyacı için kredi

Yaza huzurlu ve mutluk girebilmek biriken borçlarınızdan kurtulmakla mümkün. Kredi kartlarındaki sıkışmayı ve yakınlarınıza olan borçları ödeyebilmenin en kolay yolu da uygun faiz oranları barından ihtiyaç kredi çekmektir. Bu durumda aylık kart faizi yerine, ihtiyaç kredisinin taksitlerini öder ve kredi kartlarınızı rahatlatabilirsiniz.

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2051 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar