Bankaların özel günlere özel kampanya hazırlıkları devam ediyor. Dünya Kadınlar Günü ve Tıp Bayramı için hazırlıklar devam ederken, bankaların kredilerde ve kredi kartlarında kampanya seçenekleri şekillenmeye başlıyor.

Şekerbank, Dünya Kadınlar Günü’nde 2 kat bonus hediye ederek kadın müşterilerinin bu özel günlerini kutlayacak. Şeker Bonus Kart veya Memur-Sen Bonus Kart sahibi Şekerbank müşterisi kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kredi kartları ile yapacakları harcamalardan 2 kat bonus kazanacaklar.

Yılın her günü eğitim ve sağlık harcamalarında 2 kat bonus kazandıran Şeker Bonus Kart ve Memur-Sen Bonus Kart, bu özel günde eğitim ve sağlık harcaması yapan kadınları tam 4 kat bonus sahibi yapmış olacak.

Tıp Bayramı’na özel kredi seçenekleri de geliyor

Yine Şekerbank, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle, sağlık çalışanlarına özel, 60 ay vadeli ve 3 ay taksit ertelemeli ihtiyaç kredisi sunuyor. Sağlık çalışanlarının 50.000 TL’ye kadar olan her türlü finansman ihtiyacını karşılamaya yönelik sunulan kampanya kapsamında; 3-12 ay vade için %1,29 oranında, 13-60 ay vade için ise %1.40 oranında faiz uygulanacak. Kampanya 30 Nisan’a kadar devam edecek. 

 

Kampanyadan; doktor, eczacı, diş hekimi, veteriner hekim, hemşire, sağlık memuru, sağlık kurumlarında görevli tüm çalışanlar yararlanabilecek. Sağlık Bakanlığı'na bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde görevli tüm personel, ilaç firmaları ve ecza depolarında çalışan personelin kredi talepleri de, bu kampanya kapsamında değerlendirilecek.

Garanti Bankası ise tıp bayramı ve sağlık haftası sebebiyle 1 Mart- 15 Nisan tarihleri arasında, tüm sağlık sektörü çalışanlarına özel mortgage fırsatları sunuyor. 

Konut almak isteyen tüketiciler konut kredilerine başvuru yaptıkları takdirde, cazip fırsatlarla ev sahibi olma fırsatı ve 250 TL bonus kazanacak. Avantajlı faizi düşen oranların yanında, masraflarda indirimlerle karşılaşacaklar.

Tuğba Hacıbayramoğlu
2059 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.