5.000 TL kredim masrafsız mı, düşük taksitli mi, maliyetsiz mi olmalı?

mugekanbay
İçindekiler

Uzun vadede düşük taksitlerle ihtiyaç kredisi ödeme fikri hepimize cazip geliyor. Kredi alırken vade süresini uzatmak, uzun süre aynı ödeme gücüne sahip olmak kimimiz için riskli kimimiz için daha güvenli bir yöntem. Bankalar faiz oranlarını veya geri ödeme taksitlerini düşürerek, kredileri müşterileri için daha ulaşılır hale getirme yolunda adım atıyorlar. Aynı bankanın benzer kredi tutarlı ürünleri arasında dahi değişen kredi maliyetleri ve buna bağlı ödeme planları var.

Durum bu haldeyken kredi karşılaştırmanın da önemi artıyor! Biz de bu hafta sizin işinizi biraz kolaylaştıralım istedik ve 5.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisi seçeneklerini seçeneklerini inceledik:

Garanti 80'e 5.000 Kredi

% 1,30 faiz oranlı 60 ay vadeli bu kredide değişken faiz uygulanıyor. İlk bir yıl ödemeniz 80 TL - 90 TL arasında olacak. İlerleyen yıllarda ise 6 ayda bir %12 artış var. Bu hesaba göre, 5. yılın son 5 ayında ödemeniz 222 TL'yi bulacak. Toplam masraf dahil geri ödemeniz (sigorta hariç) 8.729 TL.

Ödemelerini yoluna koymak şu an daha az aylık giderle yol almak isteyenler için uygun bir seçenek! Krediyi incelemek için lütfen tıklayın»

İş Bankası Mart Ayı İhtiyaç Kredisi

% 1,42  faiz oranlı 60 ay vadeli 5.000 TL'lik bu kredide, aylık ödeme tutarı 133 TL. Toplam masraf dahil geri ödemeniz (sigorta hariç)  8.323 TL. Krediyi incelemek için lütfen tıklayın»

Finansbank Enuygun’a Özel İhtiyaç Kredisi

% 1,30 faiz oranlı 60 ay vadeli 5.000 TL'lik bu kredide aylık ödeme tutarı 132 TL. Toplam masraf dahil geri ödemeniz (sigorta hariç) 8.276 TL. Krediyi incelemek için lütfen tıklayın>>

Garanti Masrafsız Kredi

% 1,72 faiz oranlı 60 ay vadeli masrafsız kredide taksitleriniz 146 TL. Toplam geri ödemeniz (sigorta hariç) 8.764 TL. Krediyi incelemek için lütfen tıklayın»

Hem vadesi kısa hem faizi düşük 5.000TL kredi istiyorum

Garanti Bankası Düşük Taksitli Kredi

% 0,58 faiz oranlı 12 ay vadeli 5.000 TL'lik bu kredide, aylık ödeme tutarı 435 TL. Toplam masraf dahil geri ödemeniz (sigorta hariç) 5.528TL. Krediyi incelemek için lütfen tıklayın»


Seçeceğiniz kredinin geri ödeme taksitleri maaşınıza yüksek geliyorsa mutlaka farklı vade seçeneklerini karşılaştırın! Örneğin 36 ay vadeli kredilerde aradığınız uygun taksit rakamını bulabilirsiniz. 36 ay vadeli krediler için tıklayın »

Örneğin; İş Bankası'nın yukarıda da geçen Mart Ayı Kampanyası'nı 60 ay yerine 36 ay vade ile değerlendirirseniz,  taksidiniz 181,85 TL ve toplam masraf dahil geri ödemeniz (sigorta hariç) 6.796TL oluyor. Krediyi incelemek için lütfen tıklayın»

Şu an zaten ihtiyaç kredisi ile desteklemek istediğiniz bütçenizi sıkıntıya sokmadan kredi ödemesine girmek istiyorsanız, yukarıdaki düşük masraflı, taksitli ya da masrafsız kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Unutmayın ki, uzun vadeli kredilerinizi de ara ödemelerle rahatlatabilirsiniz!

mugekanbay
Müge Kanbay
159 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Uzman Yazarlar