Yılbaşı Kredi Kampanyaları Kasım ayının sonu itibarıyla sunulmaya başlandı. Yıl sonunda yaşanan kısa süreli nakit sıkışıklıklarını çözmek, nakit avansa kapalı kredi kartınızı zorlamamak için bankalar da çözüm üretme yarışı içindeler.

Merkez Bankası ve BDDK kararları ile hem tüketicinin hem bankaların borçlanma ve kredi hacimlerini kısıtlanması sonucu yıl sonuna doğru tüm ihtiyaç kredilerinde ve yine Yılbaşı kredi kampanyalarında öne çıkan, düşük faiz oranlı ve kısa vadeli krediler oldu.

Böylece borçluluk oranı artmıyor, tutar ve faiz oranı düşük olduğu için ödeme planı bütçeleri aşmıyor. Bankalar kredi kartı yerine ihtiyaç kredilerine yönlendiriyor ve kısa dönemli nakit ihtiyacını karşılamak kolaylaşıyor.

Yeni yıla girerken vergi dilimine giren maaşlar, yıl kapama sorunlarını aşmanın ekonomik bir alternatifi olarak karşımıza çıkan yılbaşı kredi kampanyaları şöyle;

Garanti Bankası Yılbaşı Kredi Paketleri

Faiz oranı %0,38 olan bu kredide, maksimum kredi tutarı 5 bin TL ve kredi süresi 12 ay

İş bankası Yeni Yıl Kredisi - Masrafsız

Faiz oranı %1,53 olan bu kredide, maksimum kredi tutarı 30 bin TL ve kredi süresi 60 ay

İş bankası Yeni Yıl Kredisi

Faiz oranı %0,77 olan bu kredide, maksimum kredi tutarı 5 bin TL ve kredi süresi 60 ay

ING Bank Yılbaşı Kredisi

Faiz oranı %0,39 olan bu kredide, maksimum kredi tutarı 5 bin TL ve kredi süresi 12 ay (bu kredide 60 aya kadar vade uzatabilirsiniz ancak faiz oranı 1,29'a yükseltiliyor)

HSBC Yeni Yıl Kampanyası

Faiz oranı %0,79 olan bu kredide, maksimum kredi tutarı 5 bin TL ve kredi süresi 12 ay

 

Tuğba Hacıbayramoğlu
2336 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.