Mersin Taşucu Araç Kiralama

Taşucu Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Taşucu
Taşucu Hakkında

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı bir mahalle olan Taşucu’nda ilk yaşan Selevkos İmparatorluğu döneminde başladı. Bölgenin geçmişine baktığımızda burada bulunan limanın günümüzde halen daha aktif bir şekilde çalışıyor olması dikkat çekici bir detay olarak verilebilir. Taşucu buna ek olarak ilçenin turizmi için de önemli bir yerde konumlanıyor. Özellikle limandan Kıbrıs’a olan bağlantısı ve tatil alanları ile bilinen yerleşim birimi, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Taşucu, Silifke için önemli bir yerde duruyor. Bölgenin tarihi ve kültürel izlerini taşıyan Taşucu, bu anlamda gezilip, görülmeye değer bir yer. Buranın tarihini ve kültürünü keşfetmek istiyorsanız mutlaka araç kiralama planını değerlendirmelisiniz. Bu sayede Taşucu’nun tüm alanlarını rahatlıkla gezebilir, hızlı bir şekilde tüm alanları görebilirsiniz.

Taşucu Mahallesi içerisinde, Tokmar Kalesi, Göksu Deltası Kuş Cenneti, Akçakıl Koyu, Arslan Eyce Amfora Müzesi, Kilikya Afrodisias’ı, Holmi Harabeleri, Aya Tekla Yeraltı Kilisesi, Taşucu Atatürk Evi, Boğsak Koyu gezip, görülmeye değer alanlar arasında bulunuyor. Tüm bunlara ek olarak Taşucu’na yakın konumda yer alan, Akkum Plajı, Talat Göktepe Çamlığı, Kayacı Vadisi, Tisan Adası ve Susanoğlu Plajı’nı da mutlaka görmelisiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular