Mersin Tarsus Araç Kiralama

Tarsus Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Tarsus
Mersin Tarsus Hakkında

Mersin merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta yer alan ve şehrin en büyük ilçelerinden biri olan Tarsus, antik çağda Kilikya bölgesinin en önemli kentlerinden biriydi. Uzun tarihinde Hitit, Asur, Pers, Roma, Selçuklu ve Osmanlılara kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapan ilçe, özellikle Roma döneminde ünlü filozof Cicero gibi pek çok filozof ve bilim adamı yetiştirerek bölgeni en önemli yerleşim yerlerinden oldu.

Her köşesinde karşınıza çıkacak farklı dönemlerden tarihi hazineleriyle tarih ve kültür meraklılarına keyifli bir gezi deneyimi sunan Tarsus’ta sıcak yaz aylarında tabiat cennet Tarsus Şelalesi’ne uğrayarak hem yüzebilir hem de harika fotoğraflar çekebilirsiniz.  İlçeye yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Tarsus Havalimanı üzerinden ulaşabileceğiniz ilçenin güzelliklerini ise araç kiralama hizmeti alarak konforlu bir yolculukla gezebilirsiniz.

Tarsus’ta hem yerli hem de yabancı turistlerin ilk uğradığı yerlerden bir Aziz Paul'ün Hristiyanlığı yaymak için Tarsus'a geldiğinde su içtiği ilginç kuyu. 6. yüzyılda inşa edilen ve Hristiyanlığın önemli merkezlerinden biri olan St. Paul Kilisesi’ni de antik kuyuyla birlikte gezebilirsiniz. Roma döneminde inşa edilen ve günümüzde ilçenin en önemli simgelerinden olan Kleopatra Kapısı, 13. yüzyıl Selçuklu mimarisinin çarpıcı örneği Tarsus Ulu Camii ve M.Ö. 7. yüzyılda inşa edilerek ilçenin en önemli savunma yapılarından biri haline gelen Tarsus Kalesi. İlçeyi gezerken tarihi öneme sahip Nusret Mayın Gemisi’nin ve dar sokaklarda sıralanan büyüleyici Tarsus konaklarının fotoğraflarını çekmeyi de unutmayın.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular