Mersin Mezitli Araç Kiralama

Mezitli Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Mezitli
Mezitli Hakkında

Mersin’in ilçelerinden birisi olan Mezitli, Erdemli ile Toroslar arasında Akdeniz kıyısında konumlanıyor. Mersin’in merkez yerleşim birimlerinden olan Mezitli, içerisinde kent tarihine yönelik önemli antik kenti bulunduruyor. Bölgede yaşamın ilk izleri Tunç Çağı’na kadar gidiyor. Antik çağ içerisinde Akdeniz’in önemli liman kentlerinden birisi olan Soli burada bulunuyor. Bu anlamda ilçe her yıl binlerce turistin ziyareti ile önemli bir gelir elde ediyor.

Mezitli, kentin yaşamının başladığı ve geliştiği yerlerin başında geliyor. Bu anlamda oldukça özel bir yere sahip olan yerleşim birimi, ziyaretçilerine en nadide eserlerini sunmaktan çekinmiyor. Dolayısıyla bölgeyi gezmek ve keşfetmek istiyorsanız mutlaka araç kiralama seçeneğini değerlendirmelisiniz.

Mezitli’de gezilecek yerlerin başında kültürel ve tarihsel gelişimine de önemli katkılar sunan Soli Antik Kenti geliyor. Buna ek olarak, Kuzucubelen Kalesi ve Ören Yeri, Akdeniz’le buluşan 100. Yıl Gümüşkum Tabiat Parkı, Fındıkpınarı Kalesi, Kuyuluk Tabiat Parkı, Fındıkpınarı Yaylası yer alıyor. Komşu ilçeler içerisinde ise, Sebaste Antik Kenti, Kızkalesi, Karacaoğlan Şelalesi tercih edilebilecek lokasyonlar içerisinde bulunuyor.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular