İslahiye Araç Kiralama

İslahiye Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:İslahiye
Gaziantep İslahiye Hakkında

Gaziantep'in doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile öne çıkan bir ilçe olan İslahiye, şehir merkezine yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Her köşesi adeta bir açık hava müzesini andıran ve tarihi binlerce yıl öncesine uzanan İslahiye’de araç kiralayarak geniş bir alana yayılan tarihi hazineleri keşfe çıkabilirsiniz. Kültür ve inanç turlarıyla da sıkça ziyaret edilen ilçede ilk uğramanız gereken yer dünyanın en büyük ve tek açık hava heykel müzesi olan Yesemek Açık Hava Müzesi. Özellikle Hitit döneminden kalma devasa heykelleriyle çok ilgi gören müzede pek çok farklı döneme ait heykeli yakından görme şansı bulacaksınız.

M.Ö. 3. yüzyıldan kalma bir antik kent olan Zincirli Höyük Ören Yeri ise İslahiye'nin önemli tarihi hazinelerinden bir diğeri. Antik kentte etkileyici bir tapınak, bir saray ve bir tiyatro kalıntılarını gezme şansı bulacaksınız. İslahiye'nin önemli arkeolojik alanlarından biri olan M.Ö. 7. yüzyıldan kalma bir höyük olan Tilmen Höyük de Hitit tapınağı kalıntılarıyla her yıl yüzlerce tarih meraklısını kendine çekiyor.  Cıncıklı Ören Yeri ve Örtülü Harabeleri gibi tarihi yapılar da İslahiye'de keşfedebileceğiniz özel yerler arasında.

Tarihi yapıların yanı sıra çevresini saran doğal güzellikleriyle de ilgi gören İslahiye'de araç kiralayarak yaz aylarının değişmez adreslerinden biri olan Hızır Yaylası’na uğrayabilirsiniz. Yemyeşil el değmemiş doğası ve temiz havası ile ünlü yaylada piknik, doğa yürüyüşü veya kamp yapabilirsiniz. Sessiz atmosferiyle ünlü Huzurlu Yaylası da hem doğanın içinde günübirlik geziler yapmak hem de organik ürünler almak veya yöresel lezzetler tatmak isteyenlerin mutlaka uğramasını önerdiğimiz yerler. Doğa tutkunları İslahiye gezilerinde başka bir güzel yayla olan Karagöz Yaylası’nda da keyifli bir gezi yapabilirler.

Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular